Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti barátkoznátok egy olyan...

Ti barátkoznátok egy olyan emberrel, aki folyton csak a saját gondjairól és életéről mesél, és sosem kezdeményezi egy beszélgetés során azt, hogy esetleg rólad is legyen szó? Nektek van ilyen ismerősötök? Hogyan kezelitek?

Figyelt kérdés
2017. szept. 24. 13:36
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyet hívom én energiavámpírnak. Folyton csak önző módon a saját baja a legnagyobb. Nem barátkoznék ilyen emberrel.
2017. szept. 24. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy nem hagyod? Mármint, én is ismerek olyan személyt aki ha róla kérdezek nem valami közlékeny. Csak pár szavas válaszokat ad, amikkel nem lehet mit kezdeni.


De, a kérdésedre válaszolva én barátkoznék. Viszont mértékkel. Illetve megpróbálnék én is mesélnj neki. Egy idő után majd kiderül hogy mennyire működőképes a dolog.

2017. szept. 24. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
64%
Nem, az ilyen önző ember nem erdemli meg a barátokat.
2017. szept. 24. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Fú, nekem is van egy ilyen úgynevezett barátnőm, pont ma gondolkodtam róla. Állandóan az ő bajait kell hallgatnom, képes 2-3 hétig ugyanarról beszélni, irkálni a szomorú szmájlikat, sajnáltatni magát, de ha nekem van gondom arra nem mond semmit, vagy 1 mondattal elintéz és beszél tovább magáról. Meg én vegyek ezt meg ezt a szülinapjára, ő soha nem említette, hogy venne nekem valamit, én menjek el vele mindenhova, ami őt érdekli, de ő soha nem jön velem sehova.
2017. szept. 24. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha alapból így mutatkozik be, nem barátkoznék vele egyáltalán. Ha ilyenné válik egy barátom, akkor egy ideig meghallgatom, de eljöhet az a pont, amikor már csak fáraszt és nem tudok segíteni. Akkor jegelem kicsit a barátságot. Ez azt jelenti, hogy ha komoly helyzet van, akkor számíthat rám, de nem vagyok vevő arra, hogy folyamatosan szipkázza az életerőmet. Ha túljut a krízisen, még az is lehet, hogy visszatér, volt már ilyen.

De összefoglalva: inkább elkerülöm az ilyen helyzeteket, mert sehova nem vezetnek.

2017. szept. 24. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Mi van akkor, ha ő NEM azért nem "kezdeményezi egy beszélgetés során azt, hogy esetleg rólad is legyen szó", mert nem akarná, hanem azért, mert fél, vagy

mert nem tanulta meg, hogy hogyan is kell azt normálisan megtenni?

2017. szept. 24. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
És az milyen ember akkor? Akk magáról nem fél beszélni, az miért félne meghallgatni a másikat?
2017. szept. 25. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én barátnőknél futottam bele ilyenbe, hogy már 99x hallottam ugyanazt az unalmas történetet az n+1-edig unokatesójáról, de rólam soha nem kérdezett semmit. Egyszer aztán meguntam aztán szakítottam vele.
2017. szept. 26. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!