Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A közvélemény kutatások...

A közvélemény kutatások mennyire nyújtanak valós képet? Ti voltatok már ilyenen?

Figyelt kérdés

Az utóbbi időben bekerült az ismeretségi körbe egy személy, aki szervez embereket közvélemény kutatásokba.

Olyanba, ahová elmegy az ember, majd fizetnek a véleményéért valamilyen utalványba, pl spar-os kupon.


Egy párszor elmentem ilyenre, és akkor rájöttem, hogy mennyire kamu az egész. Mármint!

A közvéleménykutatást valóban elvégzik, a sötétített fal mögött valóban ülnek emberek, akik hallgatják, a beszélgetést diktafonra veszik.

VISZONT! és itt ugrik a hal a vízbe.

A véleményüket adó emberek- köztük én is- nem igaziak. Másokról nem tudom legalábbis, de ahogyan az én karakteremet megcsinálta az én szervezőm, úgy simán elképzelhető, hogy másoké is csak kitalált.


Ez így zajlik: szervező felhív téged, és közli, hogy lenne munka, X-Y éves korig keresnek, (én pont benne vagyok) de egyetemista hallgatókat. Ezt kell mondanod: X éves vagy, egyetemen tanulsz ennek, VAGY máskor diplomád van és ezt dolgozol, és megadja hogy miről lesz szó. Például, tényleg csak példa nem volt ilyen téma: vásárlás

Azt mondja, olyan ember kell neki aki csak a SPAR-ba vásárol, így mindegy, hol én hol szoktam, hiába csak a TESCOBA azt kell mondanom, hogy csak és kizárólag mindig a sparban. Majd a beszélgetésen is a SPARról kell beszélni, miért CSAk oda járok, mit veszek mit nem, néha elmegyek e máshova is, mi alapján választottam azt stb.


Szóval abszolút kitalált se nem diplomás se nem egyetemista se nem spar-ban vásárlós személyként adom le a véleményem egy kutatócsoportnak, akik ez alapján mondanak be a tévében olyan adatokat, hogy: 10ből 9 anyuka, meg 20ból 20 megkérdezett egyetemista.


Ti voltatok már ilyen közvélemény kutatáson?

Nektek is kitaláltak egy karaktert?

Ez miért jó annak aki szervezi? Fejpénzt kap?


2017. szept. 29. 14:32
 1/7 anonim ***** válasza:
Tudod mit mondott a statisztikáról Churchill.
2017. szept. 29. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Jól látod kérdező, fals az egész. Én is csináltam közvéleménykutatást. Mikor végeztem az adaggal aznapra (személyes felkeresés) a főnök odaadott kétszer annyi kérdőívet ,hogy ezt még töltsem ki ahogy akarom mert nem lesz meg határidőre a feladat :D Szóval ennyi. És ezekért irdatlan pénzt kaszálnak ezek a kamucégek.

Meg vannak netes kattingatós közvéleménykutatók is.Csináltam azt is, össze vissza írkálhatsz random hülyeségeket csak nagyjából konzekvensnek kell lenned,szóval ha egyik oldalon azt ikszelted hogy a tescoba jársz parizerért ,a másikon ne azt írd hogy soha nem jársz oda és vega vagy.

2017. szept. 29. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
56%
Egyébként meg úgy működik a pénzezés hogy ezeknek a kulák mamutcégeknek el van különítve egy valag pénz kereskedelmi közvéleménykutatásra. Azt el kell költeni adott időn belül ha törik ha szakad. Nyilván az ügyeletes jómagyar akinek el kell ezt osztania mit hova, pont telibexarja hogy végzi el a feladatot a csókosék erre alapított kamucége csak odalapátolja a zsét jut is marad is alapon ,aztán az adatokat meg kielemzik a csicskások ,a nagy mítingen meg szépen mutat a grafikon hogy most kéremszépen meg kell célozni a marketinggel a városmenti elvált középvezető anyukákat 2 gyerekkel mert náluk jól fogy a gombairtó hüvelykúp . És ezeken a fals adatokon rágódnak mint egy elbaxott gittegylet és piszok okosnak hiszik magukat :D
2017. szept. 29. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hát, elméletileg működnének a közvéleménykutatások, ha komolyan vennék a megfelelő emberek keresését. Mondjuk meg se lepődök, de azért szomorú.
2017. szept. 29. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm!!

Megjegyzés: én zöld kezet adtam, nem én vagyok a lepontozó.

Viszont egy világ dőlt össze bennem :D de jót nevettem.

2017. szept. 29. 18:16
 6/7 anonim ***** válasza:
"Csak abban a statisztikában hiszek, amit én magam hamisítok"
2017. szept. 29. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én mikor a mikrocenzust töltöttem már azon is felröhögtem, hogy azt hogyan tudja reálisan kitölteni egy kocsmatöltelék pl. mikor én is a felére hülyeségeket írogattam be, mert olyanok voltak a kérdések.

Na ennyit erről. És akkor ez egy "komolyabb" közvélemény kutatás azokhoz képest amikről te beszéltél, azok gyíkfingok, a háromnegyede fals...

2017. szept. 29. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!