Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért érdemes élni?

Miért érdemes élni?

Figyelt kérdés
Valaki mondjon egy okot, mielőtt elvesztem az összes hitemet. A trollok kíméljenek, már így is a padlón vagyok.
2017. szept. 30. 15:57
 1/10 anonim ***** válasza:

Ha van egy célod, kitűzöd magad elé, aztán megvalósítod.

Pl. szeretsz olvasni? Rengeteg könyvet olvashatsz el.

Lehet családod, akikkel együtt töltheted az idődet.

A szeretet az egyik legnagyobb kincs az egészség után.


Hallgasd meg ezt a videót, ne a képre figyelj, hanem a szövegre, amit mondanak:

https://www.youtube.com/watch?v=iNn-VH5Lx58

2017. szept. 30. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nézd meg a Walter Mitty titkos élete című filmet. Ha megérted a mondanivalóját az sokat fog segíteni.
2017. szept. 30. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nem érdemes, csak simán jó. Ne úgy értsd, hogy jó mint jó, hanem inkább úgy, ahogy tapasztaltad is: vannak kellemes és kellemetlen részek, minden nap, minden óra ezek keveréke, ha zajlik az élet. És vannak tartósan szép részek meg tartósan kemények. Amikor a befordult önmagad is kinyitja a szemét a valóságra, és észre tudja venni bármikor, hogy igencsak zajlik az élet, az van épp, és ez jó dolog, akárhogy is fáj ilyenkor.


Végigmész egy gigantikus történeten egyesszám első személyben (mint a first person játékokban), teljesen élethű minden, még a fájdalom is. Amit elérsz, az marad, amit elvesztesz, az megy. Senki se tudja, mi a cél, és azt se, mikor van számára vége. Azt meg főleg nem, hogy mi van mindezek után, és hogy van-e valami. Többen gyanakszunk erre-arra, de semmi megnyugtató válasz nem adódik.


"Szerencsére" két jó okod lehet beleszeretni a saját életedbe: ha vége lesz, és nincs semmi, akkor tényleg erősen kell fogni, amíg van, és úgy tenni szebbé, jobbá, lehetőleg másokéval együtt és másokkal karöltve, hogy valami maradjon a létező valóságban utána. Mások számára. A gyermekeid és a gyermekeid gyermekei számára.


A másik jó ok meg az, ha mégis van valami a test halála után azzal, ami ténylegesen vagy, ennek a testnek a története nélkül is. Mert valószínűleg valamiért itt vagy, valamit tenned kell vagy meg kell tudnod, esetleg mindkettő, valami olyat, amihez ez a test nem kell már, és a tied marad, ha létezel valahol tovább bármilyen módon.


Persze utóbbi túl sok iskolát kínál itt a földön, elég komoly kutakodást veszel a nyakadba, és nettó légbőlkapott dolgok közül kell ki tudja mi alapján kiválasztanod, hogy mit fogadsz el igaznak, hihetőnek, valószínűsíthetőnek, meredeknek, hihetetlennek, és mi baromság, szélhámosság, stb. Mindkét táborban teljesen jól megvannak azok, akik tényleg megértették, amit meg akartak érteni, és teljesen fura módon a legtöbben valami jót, szépet akarnak tenni lehetőleg többek örömére, és ha megvan, akkor újból.

2017. szept. 30. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi, hogy próbáltok lelket önteni belém. Először is nem tudom, hogy mit olvassak, mert szinte semmi nem érdekel. A családomnak hiába mondom el, hogy mi a baj, mert csak felhúzzák magukat mindenen, amit mondok. Igazból nem i tudom, hogy mi ütött belém. Ezelőtt voltam már depressziós, de már kb. 2 hónapja jól voltam. És most megint letargiás állapotban vagyok.
2017. szept. 30. 16:12
 5/10 anonim ***** válasza:
Nincs értelme csak muszáj, olyan testunk van amit igencsak nehéz megölni pl tegyük fel én megprobálnám megölni magam nagy valoszinuségel nem sikerulne csak lenyomorodnék és még rosszabb lenne, ugyis meghalsz max 50-60 éved van már hátra vagy még annyi se attol fugg mennyi idös vagy, am én hiszek benne hogy ez itt csak a testem ez nem én vagyok, a lélek vagyok én ettöl a testöl meg ugyis megszabadulok elöbb utobb és minden jo lesz.
2017. szept. 30. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Azért, hogy felfedezd a világot, azért, hogy az adott lehetőségekből a legjobbat kihozd, azért, hogy jó értelemben nyomot hagyjál az univerzumban, hogy segíts a bajbajutottakon, ha megteheted. Akinek van két keze lába, aki tud mozogni, cselekedni, nem korlátozza betegség, annak kutya kötelessége ezt megbecsülni és a legjobbat kihozni magából, amit csak tud. Gondolj bele, mit csinál, aki nyaktól lfele béna, vagy tolószékes, mindent megadna, hogy egy percig is a helyedben legyen és nagyon megbecsülné azt az egy percet. Értékeld, hogy van mozgástered, döntési szabadságod.
2017. szept. 30. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szia! Ha van kedved beszélgetni privátban, akkor írj.
2017. szept. 30. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Hát ez nem túl bíztató. Mivel mozgássérült vagyok.
2017. szept. 30. 20:27
 9/10 anonim ***** válasza:

6-os vagyok, bocs ezt nem tudtam, de ugyanúgy érvényes, amit írtam, így is a legjobbat kell kihoznod a dolgokból. Vannak sokkal rosszabb sorsú emberek sajnos, de mégse adják fel:

[link]

2017. okt. 1. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

[link]

Érdemes befogadni, amit összehord az arc.

2017. okt. 1. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!