Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nagyon nehéz döntés elött...

Nagyon nehéz döntés elött állunk, amit próbáltunk megbeszélni de nem tudtuk eldönteni mi a helyes. Szerintetek mi a helyes döntés?

Figyelt kérdés

Nagymamám korházba került. Mütötték, és most lábadozik. Komoly műtétje volt, és elég idős is már (80 éves).

Barátnője, akivel rendszeressen beszélgettek, eljártak egymáshoz a napokban hunyt el.

El kellene mondani neki? Én nagyon aggódok, hogy magába fog roskadni, és az állapota le fog romlani. Igy is eleg gyenge. Én mondtam anyámnak, hogy ne mondja el. De viszont ott van az, hogy tényleg nagyon jóba voltak már évtizedek óta, és lehet tudnia kellene rola. Temetés szombaton lesz. Az állapota biztos nem engedi meg, hogy elmenjen.

Szerintetek mi lenne a helyes? Elnondjuk vagy ne?


2017. szept. 30. 22:47
 1/7 anonim ***** válasza:

Képzelj el egy embert, aki rengeteget dolgozik és fáradt.

Most raknál rá a hátára egy rakat terhet, vagy később, amikor jobban lesz és jobban bírni fogja?


Ne mondd el neki.

2017. szept. 30. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én így, kizárt, hogy elmondanám.
2017. okt. 1. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
én elmondanám és pont mert nagyon jóban voltak..
2017. okt. 1. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Elmondanám, mert ha annyira jóban voltak, akkor úgyis fel fog tűnni neki, hogy nem látogatja meg / nem hívja telefonon, hogy érdeklődjön, hogy viseli a lábadozást és mikor engedik haza.

De nyilván támogatni kell lelkileg plusz emiatt is.

2017. okt. 1. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nagyon nehéz. Nem tudta látogatni, mert már egy jó ideje korházba volt a barátnője.
2017. okt. 1. 10:18
 6/7 anonim ***** válasza:
Mindenképpen mondd el neki. A halál is ugyanúgy az élet része, nyilván a nagymamád sem gondolja, hogy ő vagy a barátnője örökké fog élni, úgymond "várható volt", hogy valamelyikük el fog távozni. Sokkal rosszabb, ha azzal a tudattal él, hogy a barátnője jól van, ti meg feszengtek, nehogy valamit kérdezzen róla, mintha elmondanátok neki és a kezdeti trauma után megbékélne a lelke. Ha ismered a barátnője családját, akkor esetleg elintézhetnéd, hogy találkozzanak a nagymamáddal és felidézzék a szép emlékeket az elhunytról, egymást vigasztalják. Ha nem is te, de egy családtag mindig legyen a nagymamáddal, osztozzatok a gyászában, beszélgessetek vele, ne hagyjátok egyedül. Ha jobban lesz, esetleg kivihetitek a temetőbe, hogy elbúcsúzzon a barátnőjétől.
2017. okt. 1. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Elmondanám, természetesen, plusz 80 évesen a halál sok embernek messze nem olyan ijesztő, mint 20 évesen.


Képzeld el, hogy az egyik barátnőd meghal és mondjuk két hónap múlva tudnád meg. Hogy esne?

2017. okt. 2. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!