Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nyelvi előkészítő osztály?...

Nyelvi előkészítő osztály? Megéri?

Figyelt kérdés

Most vagyok nyolcadikos, és a megfelelő gimit már kiszemeltem, viszont vacillálok a sima -és a nyelvi osztály között. 12 angol óránk lenne egy héten, és 6 óránk egy választott nyelvből. Így 5 évig járnék a gimibe, és az első évben nyelvi előkészítő, + szinten tartásképpen lenne magyar, matek, tesi és info. Utána ugyanúgy nekem is meglenne a 4 "normális" évem. Nem tudom megéri-e...Tapasztalatok? Milyen plusz dolgok kellenének így a felvételin? Illetve az alatt az év alatt, amíg nincs fizika stb., nem esek ki nagyon a gyakorlatból? Nem lesz nagyon nehéz amikor a következő évben visszajön a többi tantárgy? A kisebb osztálylétszám (14) miatt sokkal nehezebb bekerülni? A kevesebb ember miatt jobb, vagy rosszabb az osztályközösség? Vagy ez nincs semmilyen hatással rá?

A válaszokat előre is köszönöm!:)

14/L



2017. okt. 1. 10:42
 1/10 anonim ***** válasza:
66%
Bár én nem jártam nyelvi előkészítő osztályba de szerintem annyi plusszt nem ad, hogy egy évet elpazarolj erre. Két nyelvet egyszerre simán lehet tanulni normális gimnáziumi osztályban is olyan szinten, hogy mindkettőből nyelvvizsgázz és legalább az egyik C2 legyen a másik B2.
2017. okt. 1. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szerintem attól függ, hogy megy most az angol. Nekem nem ment annyira jól (2-es/3-as szint), ezért gondoltam jót tenne ez az egy év idegennyelvre koncentrálás, végül letettem az angol emelt szintű érettségit előrehozottan (10.-be) és most érettségi fele nem kell aggódnóm, legalább az angol miatt (most 12.-es vagyok).Szóval én úgy gondolom, hogyha eleve jól megy az angol akkor nem muszáj, nekem megérte. Mindenképp jól mutat a felvételin egy jó angol tudás, érdemes letenni a minnél magasabb szintet. Annyira nem lesz nagyon megterhelő a következő év, tanulni mindig kell. Az osztályközösség meg leginkább az embereken múlik, max. kényelmesebben érzik magukat szűkebb körben.
2017. okt. 1. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Eddig inkább a nyelvi felé hajlottam talán, de most elbizonytalanodtam..:/
2017. okt. 1. 11:10
 4/10 anonim válasza:
100%

Szia! En arra jartam ey szerintem baromira megerte. Nagyon sokat fejlodtem kommunikacioban es a nyelvtan is sokkal jobban ment, valamint ev vegen azonnal mentem nyelvvizsgazni, csak feladattipusokat kellett ra atneznem. Egyaltalan nem volt nehez utanna belerazkodni a tobbi tantargyba, eloszor ugyis csak ismetlesek voltak. Nekunk nem volt kisebb osztalyletszamunk, csak az angolok csoportbontottak voltak. De ez jo, hiszen egy emberre tobb figyelem iranyul.

A szobelin nem volt semmi extra, azert nezd at a temakat es egy kicsit a sulirol is nezelodj( ki a nevadoja ilyesmi, es lehetoleg angolul is nezz utanna).

Szoval en egyaltalan nem bantam meg, szerintem hasznos.

2017. okt. 1. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Szia! En olyan suliban voltam nulladikos, ahol nemetul is tartottak az orakat hogy meginkabb megtanuljunk. Szerintem hasznos igen, en sokat fejlodtem majdnem kozepfokra novelodott a nyelvtudasom par honap es letehetnem nem sok gyakorlassal. Egyebkent meg nekem jobban tetszett azert is mert betekintest nyerhettem a gimis osztalyzasba es amikor rendes 9. Be kerultem mar sokkal jobban ment az h mennyit kell tanulni stb. Ami nekem hatrany volt: altalaban a myelvi psztalyokban sokkal tobb a lany nekunk kemeny 5 fiu volt az psztalyunkban ezert tobb lehet a veszekedes is. Illetve az en osztalyom egy sznob volt, altalaban a nyelvisek bekepzeltebbek de ez igazabol csak altalanositas. Sok sikert!
2017. okt. 1. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én is voltam nyelvi előkészítős, rengeteget tanultam angolból, ez miatt felsőfokút is lefogok tudni rakni.

És jó volt, hogy 1 laza évem volt ami alatt sokat változtam, okosodtam, így a következő évben jobban tudtam volna teljesíteni. (De nem érdekelt, ezért nem tanultam)


Hogy milyen az osztályközösség, az emberektől függ...

Én javaslom hogy menj olyan osztályba, nagyon is.

2017. okt. 1. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én is ilyen iskolába jártam. Hiába tanultam óvodás koromtól németet, nem volt olyan nagy a tudásom, ezért nagyon jó volt a 0.év. Később már bejött több tantárgy is németül, pl. a fizika, késöbb pedig az angol nyelv. Még érettségi előtt letettem 98%-al a középfokú nyelvvizsgát. Utána teljesen más irányba tanultam tovább, nyelvet nem nagyon használtam, meg is kopott a tudás rendesen, mondjuk ennek már 10 éve. Szerintem jó ez a fajta képzés, én nem bántam meg, és fősulin sem kellett a nyelvvizsga miatt aggódnom, mint sok csoporttársamnak.
2017. okt. 1. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
22%
Ha valaki szeretne nyelvi előkészítőre menni, az a szíve joga, de én biztos nem pazaroltam volna el egy évet csak nyelvtanulásra. Sima gimibe jártam, így is megvolt a felsőfokúm angolból 11.-ben. El sem tudom képzelni, hogy még 19-20 évesen is gimibe járjak.
2017. okt. 1. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Szia! Èn is 14 èves lány vagyok ès nyelvi előkèszítőre megyek. Nagyon sok jót hallottam róla, ès az itt leírtak megerősítettèk a vèlemènyem. Szerintem halgass azokra akik ilyen osztályba jártak. Mert csak azok mondtak rosszat a nyekről akiknek fogalma sincs róla mivel rendes gimibe jártak. Szerintem megfogja èrni!
2017. okt. 2. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Szia. Az lenne a kérdésem hogy végül melyiket választottad? Én szeptemberben kezdem a 0. évet és kíváncsi vagyok hogy jól döntöttem e


14/l

2019. júl. 15. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!