Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Önbizalom ingadozasban szenved...

Önbizalom ingadozasban szenvedek, ez normális, másnál is jelen van, van valami módszer a kikuszobelesehez?

Figyelt kérdés

Na az van hogy egyik órában/napszakban, teljesen jól érzem magam, meg úgy érzem hogy meg vagyok elégedve saját magammal, meg önmagam tudok lenni es büszke vagyok magamra és tök jól tudok kommunikálni, máskor meg teljesen önbizalom hiányában vagyok, mintha nem lennék értékes és fontos senkinek, úgy érzem, vagy nem lennék érdekes ember. Amit még tudni kell h kb 4-5(vagy ennél kevesebb) fős bandázasban érzem magamat jól, nem szeretem ha túl sokan vannak a csapatban.

19 éves vagyok. Viszonylag alacsony, de nem ezen már úgy érzem h túl léptem. Egy lányt szerettem az életemben és nem is fogok tudni mást szeretni, de nem érzem hogy szükségem lenne új kapcsolatra, sőt még avval sem eroltetek semmit akit szeretek, nem ragodom rajta sem, csak szimplán önzetlenül szeretem. Valami megoldás, hogy kiegyensúlyozott legyen az önbizalmam?



2017. okt. 5. 20:07
 1/6 anonim ***** válasza:

Jézus nem beszélt önbizalomról, és egyetlen mester sem. A filozófusok sem.

Az önbizalom egy kreálmány, amit talán pszichológusok találtak ki, de ez egy üzlet, ha nem tünt volna fel. Az önbizalmat kergeted, és ezalatt a fogyasztó hálójába esel, így lehet eladni vackokat, így lehet átverni a tömeget.

Igen, keresnek valamit, mert érzik az ürességet, bizonytalanságot, de az egészen biztos, hogy, amit keresnek/kergetnek, az nem az önbizalom.


Máshogy hívák.

2017. okt. 5. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Érdekes, de talán nem én vagyok az az ember akinek el lehet adni bármi vackot...
2017. okt. 5. 20:36
 3/6 A kérdező kommentje:
Vagyis nem mentem pszichológushoz, én ezt a szót találom megfelelőnek arra ami belőlem hiányzik
2017. okt. 5. 20:37
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha úgy nézzük, nem önbizalmat keres a kérdező, hanem szeretetet.


Olyan önbizalmad van ami a külső dolgoktól függ, nem te irányítod, ezért ingadozik. Egyik nap ha beszél valaki veled úgyérzed fontos vagy, másnap meg úgyérzed nem mert nem szólt hozzád senki.

Ilyen egészségtelen önbizalommal mindig is bajod lesz.


Az egészséges önbizalom pedig olyan amit te irányítasz, te döntöd el magadról mennyire vagy értékes, mert te ismered magad legjobban. Más hiába mond rólad véleményt, nem tudja valójában milyen vagy.

Ha egészséges az önbizalmad pedig akármit csinálhatnak veled az életben, mindig is szeretni fogod önmagad.


"de nem érzem hogy szükségem lenne új kapcsolatra,"

Hát az sejthető volt, hisz előző sorban írtad le hogy nem fogsz tudni mást szeretni. Vagy.. téged nem érdekel az hogy a lány akivel összejössz, azt nem tudod szeretni?


"Valami megoldás, hogy kiegyensúlyozott legyen az önbizalmam?"

Magadban bízz. Te tudod legjobban miken mentél keresztül, mennyire vagy értékes, és ne másoktól függjön ez.

Tipp: Mindenki saját magát a lehető legértékesebbnek kellene tartania. Mert mindenki az, a lehető legértékesebb.

2017. okt. 5. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Egyébként épp azért nem kell barátnő, mert nem tudok úgy eggyutt lenni senkivel, ha nem szeretem..

2017. okt. 5. 21:22
 6/6 anonim válasza:
Szerintem nagyon fiatal vagy még és nem igazán alakult ki benned egy teljes kép magadról. Ha újrakezdhetném, pont a te korodban vágnék bele minden kihívásba, amiket bánom, hogy nem tettem meg. Lépj ki a komfort zónádból, nézd meg, mire vagy képes, találd meg amit szeretsz csinálni és találd meg önmagad :) szerintem kialakul majd az az önbizalom.
2019. dec. 16. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!