Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Felsőfokú nyelvvizsgázók!...

Felsőfokú nyelvvizsgázók! Normális, hogy középfok, esetleg emelt érettségi után a vizsgára való felkészülés oroszlánrészét szótanulás és élő nyelv hallgatása/olvasása (TV, rádió, cikkek) teszi ki? Nálatok hogy volt?

Figyelt kérdés

Nem tudom számít-e, de angol nyelvről van szó.

Egyedül készülök a vizsgára, és nyelvtannal abszolút nem foglalkozom. Azon kapom magam, hogy csak szavakat tanulok az Ankival, meg hallott szövegértéseket csinálok a 6 minute English-sel, angol hanggal nézek Tv-t és kész. Normális, általános dolog hogy a nyelvtanos részt a vizsga előtti 1 hónapra halasztom?

Emelt érettségim van belőle egyébként.

Bocs a helyesírási hibákért meg az elütésekért.

Érdekelne az is, hogy hogyan jutottatok el a felsőfokig az adott nyelvből. Meséld el a módszereid, történeted :), mennyit tanultál, miből, stb. Köszönööm :)

Ha netalán nincs felsőfokúd, csak véleményed van a témában, kérlek jelezd nekem külön. Elsősorban tapasztaltak válaszát várom, de bárki írhat. Jobban mondva csak azt szeretném illedelmesen, kevésbé sértően, ide írni, hogy ha még középfokú érettségid sincs semmilyen nyelvből, akkor lehet szolid olvasóvá kéne vállj ebben a kérdésben, mint okoskodóvá :).



2017. aug. 17. 10:59
 1/2 cathilina ***** válasza:
82%

A nyelvtan nagy részét középfokra már megtanultad. Amikor én tettem felsőfokú nyelvvizsgát (kb 1,5 éve euro) nálunk nem is volt külön nyelvhelyesség rész. Használni kell csak tudni. Ha privátban elküldöd az e-mail címed összerakok neked egy többé-kevésbé teljes nyelvtani összefoglalót.

A TV, rádió hasznos, de a beszélt és az írott nyelv között nagy különbségek tudnak lenni. Én a helyedben mindenképpen olvasnék/írnék is. Próbálj hosszú, jól megfogalmazott válaszokat írni fórumokba, vagy akár csak kommentelj 9gagen - egy pillanat alatt leordítanak, ha bármilyen hibát vétesz. Ha van rá lehetőséged, keress valakit, akivel tudsz beszélgetni.

Én igazából nem nagyon tanultam, csak használtam a nyelvet. Mondjuk a B2-C1 nyelvvizsgáim között eltelt vagy nyolc év, úgyhogy nem is nagyon siettem.

2017. aug. 17. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Én németből felsőfokúztam ugyan, angolból még csak B2 és C1 szint között lebegek, ebből egy középfokúm van, de azért leírom a tapasztalataimat, véleményemet. :)

Én is azt mondom, hogy a nyelvtan jó része már középfokra kell, felsőfokra elvileg nincs új igeidő, semmi új alapabb nyelvtani jelenség, esetleg csak ilyen nyalánkságok. A középfokot a felsőfoktól (német nyelv esetében) elsősorban a szókincs és a rutin különbözteti meg. Meg kell tanulni egy rakás kifejezést, szólást, állandósult szókapcsolatot. Angolban én ilyennek gondolom ezeket a "phrasal verb"-szerűségeket (tudom, sok kell középfokra is, de felsőfokra biztosan sokszor ennyi kell), meg akadnak állandósult szókapcsolatok is jószerivel.

Németből a rutint én sorozatokkal, német nyelvű híradónézéssel sajátítottam el, és ez egy sikeres módszernek bizonyult, tehát szerintem te sem jársz rossz úton. :) Nyelvtanból vettem egy könyvet, ami gyakoroltatja az összes nyelvtant, volt hozzá megoldókulcs, egy rakás teszt és lexikai feladatok is a szókincsbővítés kedvéért. Nem sok újat kellett tanulnom, csak ilyen apróságokat, szabályszerűségeket, praktikát pl. elváló-nem elváló igekötős igéknél, néhány nyelvtani szerkezet átvitt jelentését, de ez nem volt nagy cucc, könnyen túljutottam rajta. :D

Amikor pedig célzottan a vizsgára készültem, komplett nyelvvizsgákat gyakoroltam, és így simán teljesíthető volt az egész. :)


Nyelvtanra visszatérve, szerintem elég angolból, ha átnézed a Grammarway 4. nyelvtani magyarázatait (azokat a részeket jobban, amik esetleg bizonytalanabbul mennek). Nem tudom, ismered-e a könyvet, de én pl internetről le tudtam tölteni pdf-ben, és szerintem -így, hogy ingyen volt - nagyon jó. Minden nyelvtan benne van gyakorlófeladatokkal egyben, ami csak kellhet felsőfokig. :)

2017. aug. 19. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!