Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A városban, ahol egyetemre...

A városban, ahol egyetemre járok, napközben gyakran nem lehet felférni a tömegközlekedésre, annyira tele van nyugdíjasokkal, hova tudnak reggeltől estig menni?

Figyelt kérdés
2017. okt. 11. 12:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
16%

Bevásárolni, orvoshoz, unkokákhoz, barátnőhöz, akárhova.

Semmi közöd hozzá. Most jon majd az, hogy a nyugdíjas miért nem ül otthon a seggén?

2017. okt. 11. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
82%

Ez régóta így. Nekem a nagymamám mesélte, hogy anno mikor ő még dolgozott, mennyire tudta utálni a nyugdíjasokat, akik pont akkor ültek buszra, mikor a munkások mentek munkába, vagy haza, mert nem lehetett tőlük leülni, pedig hullafáradt volt műszak után. Ő pont ezért nem buszozott nyugdíjasként csúcsforgalomban.

A nyugdíjasok többsége azonban rohadtul unatkozik, már hajnalban talpon vannak, mert nem tudnak aludni, aztán mennek piacra, boltba, barátosnékhoz, temetőbe stb. Pont reggel.

2017. okt. 11. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
95%

Sopron? :D


Én most Budapesten dolgozom, de ugyanez van, amikor reggel sietnék a munkába, van, hogy csak a második buszra férek fel, ja és sajnos nagyon erőszakosak...

2017. okt. 11. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Azért egy picit megvédeném a nyugdíjasokat. Például az, hogy "már hajnalban talpon vannak, mert nem tudnak aludni", nemcsak az ő hibájuk, hanem ez az idősebb korra egyszerűen jellemző, hogy az ember több részletben alszik, nem tud végigaludni 8-10 órát éjszaka. Vagy például arról sem feltétlenül csak ő tehet, hogy minimális nyugdíjat kap, és ezért inkább átbuszozik az egész városon a legtávolabbi boltba, mert ott néhány száz forinttal olcsóbb a párizsi.


Más szempontból viszont valóban jogos a kiakadás sokszor. A nyugdíjasoknak a tömegközlekedés általában mindenhol ingyenes, úgyhogy alanyi joguknak érzik, hogy egész nap járhatják a várost. Meg persze az is természetes, hogy koruknál fogva nekik van elsőbbségük mind az ülőhelyek terén, mind úgy általában. És igen, sokan erőszakosak, húzzák maguk után a "banyatankot", amivel keresztülgázolnak mindenen és mindenkin. Bár ez igazából egy külön kaszt a nyugdíjasok között: vannak a normális nyugdíjasok meg az ilyen erőszakos "nyuggerek". Csak persze az utóbbiak sokkal feltűnőbbek, őket jegyzed meg mindig.

2017. okt. 11. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Ismerős... nem tudom, mit csinálnak, mikor az unoka legkorábban délig intézményben van, szerintem egész nap utazgatnak, mert otthon nem tud mit kezdeni magával.
2017. okt. 11. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
95%

Jó, persze, bolt, piac, de könyörgöm, miért reggel megy? Mikor amúgy sem lehet megmaradni azon a girhes buszon, annyian vannak.


Induljon el 9-kor, ideje van, és akkor már a munkába sietők és diákok egy része nem közlekedik.

2017. okt. 11. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
6%
Hol írta a kérdező, hogy REGGEL? Azt írta, NAPKÖZBEN!
2017. okt. 11. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
szerintem ha nincs semmi dolguk ők akkor is utazgatnak össze vissza úgy vannak vele jobb mint otthon ülni és ez nekik úgyis ingyen van.
2017. okt. 11. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Akinek nincs fantáziája, az csak remélje majd, hogy megtudja, de megkérdezheti a család öregeit is persze;)
2017. okt. 11. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Én alapjáraton illedelmes vagyok, de... Dolgozom este tízig, műszak végén kérdi a főnök:

-Nem tudnál holnap reggel nyolc helyett hatra jönni?

-Ugh jól van,így is úgy is ugyanolyan álmos leszek.


Másnap 14:00 letelik a műszak, Attila indul haza. Jön a busz, majdnem a fél órás az út, leülök végre. Nyugodt megelégedett fejjel nézek ki az ablakon, nem gondolok semmire csak nézem az épületeket, az embereket ahogy a busz elhalad mellettük amikor egyszercsak megpillantom a következő megállóban az őszhajú fejek, barna és szürke ruhák, botok, járókeretek, kiskocsik sokaságát.

Ilyenkor az eddig megelégedett arcom hol lesápad, hol vörössé válik ahogy a "fel kell állnom" és ezért a "f.szomat a demográfiai válságba és az elöregedő társadalomba" gondolatok helyet cserélnek.


Aztán ez tovább váltakozik annak függvényében hogy a "Tessék csak leülni" mondatra egy mosolygós "Köszönöm!" vagy egy "Hát igen!" a válasz.


Hova megy nem érdekel, csak az utóbbi.

2017. okt. 11. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!