Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért van tele állandóan a...

Miért van tele állandóan a BKV BKK-járatai öregekkel, és nyugdíjasokkal?

Figyelt kérdés
Azt veszem észre,hogy akárhova megyek,mindenütt morgó,morcos,és kötekedő,az arcomba bele köhögő,néha agresszív öregekkel találkozom. Állandóan a BKV-járművein ülnek,szatyrukkal térdkalácson vágnak,és izzik a gyűlölet,és az irigység ha fiatalt látnak. Állandóan utaznak,és foglalják a helyet,mindig,mindennel bajuk van,és folyton csak pocskondiázzák a fiatalokat. Folytonos ismételten azzal jönnek,hogy "Bezzeg a mi időnkben tudták mi a tisztelet" Ha beszélgetek valakivel,akkor folyton bele szólnak,és azzal jönnek "Erre ki kíváncsi?!" Lökdösődnek,tolakodnak,és annyian vannak mint a nyű. Ugyanez a helyzet az Rendelőkben. Ottan is öreg,és nyugdíjas invázió van. Ma megdicsért a körzeti Orvosom Asszisztense,és egy 60-65-év körüli pocakos mogorva férfi úgy besárgult az irigységtől hogy az Orvos a László Kórházba utalta akut májgyulladás gyanújával. Azért mi előtt bárki félre értené,semmi bajom az idős emberekkel,csak manapság egyre több olyan öreggel találkozom,akik gyűlölködve kötekednek,és szidják a fiatalokat. Pedig sok idős emberrel szeretek beszélgetni,és ők is bevallják hogy manapság egyre több az olyan öreg,aki folyton hobbiból utazik a BKV-járatain fiatalokra köhögnek,és kötekednek. Állandóan jajgatnak,hogy alig bírnak menni,de folyton úton vannak. Nekem megmondom őszintén,az a bajom az ilyen fajta öregekkel,hogy nem tudnak élni,és nagyon irigyek! Azért mert ők nem kapnak méltósághoz teljes nyugdíjat arról miért mi fiatalok tehetünk? Miért mindig a fiatalokba kell bele rúgni? És kismamákat,terhes nőket lökdösni?

#Miért utálatosak #és irigyek az öregek?
2015. jan. 22. 20:19
 1/7 anonim ***** válasza:
Mondd már meg, hogy mikor láttál te nuygdíjasokat akik terhes nőket lökdöstek. Egyfelől igazad van, hogy sokan vannak és, hogy nekik szinte már hobbi buszozni, bár ezzel szerintem nem is lenne baj ha nem csúcsidőben tennék, mikor mindenki megy iskolába meg dolgozni. Másrészről viszont eléggé túldramatizálod a helyzetet. Sokan vannak igen, de nem lökdösnek senkit, legalábbis a többség direkt biztosan nem, az egy másik kérdés ha az útban állsz és egy 90 éves bácsi aki alig tud járni, nem fér el tőled, mert baszol arráb állni, és ezért meglök a testével miközben elhalad melletted. Az ,hohgy rádköhögnek megint absurdum, persze van néhány buknó, akik leszarnak mindenkit vagy megbolondulnak öreg korukra és rádköhöghetnek, de ilyenek minden korosztályban vannak. Ez a "bezzeg az én időmben" meg csak egy ilyen urban legend, mindenki szerinte ezt kántálják a nyugdíjasok, de pár megkeseredett vénasszonyon kívül, semelyik nem mondja, az, hogy beleszól a beszélgetlsedbe, hoghy kit érdekel pedig lefogadom ,hogy még meg sem történt veled egszer se csak kitaláltad. A rendelős eset nem tudom, hogy vicc akar lenni vagy komolyan gondoltad, mindkét esetben elég gyengére sikeredett. Minden korosztályban vannak deviáns alakok, nem tudom,hogy most miért húztad fel magad ennyira a nyugdíjasakon, de kicsit higgadj le szerintem, mert így előbb-utóbb agyvérzés fog elvinni.
2015. jan. 22. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nekem is elég túlzónak tűnik az írásod. Az igaz hogy van sok idős aki negatív de a legtöbb azért nem ad hangot ennek ennyire, max ha beszélgetnek valakivel.


Én vidéken lakom, néhányszor voltam Pesten (igen tudom, nekünk "Pest" ugyanazt mint Budapest, de így egyszerűbb kimondani, ez van megszokva) tömegközlekedéssel, soha nem láttam öregeket reklamálni, mindegyik vagy beszélgetett az ismerősével (vagy saját magával) vagy csöndben volt.


Vidéken is hasonló a helyzet. Én azon szoktam mérgelődni, hogy azt hiszik néha hogy azért mert öregek, nekik már mindent lehet. Szóval beképzeltek. Például buszra várva ott a tömeg a megállónál, mikor kezdünk felszállni a buszra, ha az oldalamon áll idősebb mellettem akkor magam elé engedem, de nem mindig veszem észre. És bizony van amelyik pofátlanul elém tolakszik. Ilyesmi előfordul más helyzetekben is.


Szóval vannak idősek akik el vannak szállva maguktól, de minden korosztályban van ilyen.

Viszont van sok kedves is.


Amit írtál az erős túlzás. A legtöbb vagy csöndben van vagy az ismerősével beszél. Vagy néha olyan mintha valami láthatatlan emberrel beszélnének, de nyilván az már más probléma.

2015. jan. 22. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Érdekes, én ma felszálltam 18-as villamosra, csak nyugdíjasok voltak rajta, meg egy anyuka csecsemővel. És mindenki csendben nyugodtan elvolt, nem anyáztak, nem szóltak be. Sőt, egyik néni megkért segítsek leadni a mamatankot, segítettem, 3x elnézést kért és megköszönte és ment tovább a világ.


Tény hogy van köztük sok neveletlen tuskó, de átlagban nem emelkednek ki a többi korosztályból.

2015. jan. 22. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

" Azért mert ők nem kapnak méltósághoz teljes nyugdíjat arról miért mi fiatalok tehetünk?"

Azért mert te nem kapsz a közlekedési vállalattol olyan szolgáltatást amilyet elvárhatsz, arról miért mi nyugdijasok tehetünk?

2015. jan. 22. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Én találkoztam már olyan nyugdijassal aki leszarta hogy terhes vagyok... pénztárnál sorban álláskor,pakoltam fel a kocsiból a szalagra,ez meg elém vágódik h ő csak egy kis cica kaját vesz. Úgy meglökött,hogy a hasam teljesen odaszorult a szalaghoz.
2015. jan. 23. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Soka a nyugdíjas, de nemcsak a bkv-n , mindenhol az országban.

Oka: egyre kevesebben születnek, elöregedő társadalom vagyunk

- a fiatalok, külföldre mennek dolgozni, élni.


Kérdezd politikusainkat, hogy miért nem tesznek ellene?

2015. jan. 23. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

És az mitől van hogy este 8 után egyre több a kisebbségi a 62A villamoson.

Mikor jössz haza reggel 6 kot egy sincs fent .!!?hova lesznek...

2015. jan. 23. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!