Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Csak én élnék szívesebben a...

Csak én élnék szívesebben a középkorban?

Figyelt kérdés

Mint pl a gyűrűk urában, annyira jó mesés ott minden . :/

olyan jó lenne ott lakni, vagy a középkorban.


16/f


2017. okt. 15. 18:33
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem 1 hét alatt karóba húznának.

Vagy eretnekségért kivégeznének.

Vagy koldusként kapnál vérhast.


Szerintem ne akarj a középkorban élni.

2017. okt. 15. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
50%
Én is szeretem az ilyen fantasy-középkori dolgokat, én is ábrándozok hasonlókról, de a végén mindig eszembe jut, hogy vagy éhen halnék vagy az első láz vinne el :D
2017. okt. 15. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
69%
Nem szívesen élnék a középkorban a sok fertőző betegség, kosz, szenny, patkány, kivégzések, meg minden ilyen között. Én igazából kimondottan örülök, hogy most élek. A Gyűrűk ura nem a valóságot tükrözi :P
2017. okt. 15. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
64%
Biztos kellemes lehetett, főleg mikor kitört egy pestisjárvány.
2017. okt. 15. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
A valóságban nem olyan volt a középkor, mint a Gyűrűk Urában. Ha most innen visszacsöppennél a valódi középkorba, szerintem először is kifáradnál a napi munkától, unnád magad, félnél, hogy kivégeznek a semmiért, hiányozna a normális tisztálkodás, meg hát ha valami betegséget elkapsz, akkor neked annyi. Na meg nem hiszem, hogy akaratodon kívül szeretnéd az életedet feláldozni katonaként.
2017. okt. 15. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 Sunshinedoll ***** válasza:
74%
Ahhh, igen. A szifilisz, a hónaljszőr, a szerény higiénia és az elfogadott vérfertőzés kora. Az volt az igazi élet, nem ez :D
2017. okt. 15. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Biztos vannak ilyen emberek rajtad kívül, de én nem tartozom közéjük.
2017. okt. 15. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Én 21 éves koromig ábrándoztam ilyenekről, aztán komolyabban foglalkozni kezdtem az akkori életkörülményekkel, könyveket olvastam és rájöttem, hogy krvára nem élnék.


https://www.youtube.com/watch?v=x_rfbq6zvt4

2017. okt. 15. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
65%
Édes vagy, de azt ugye tudod, hogy az igazi középkor köszönő viszonyban sincs a LotR világával? Nem rohangáltak törpök, tündék meg hobbitok az utcán, helyette viszont élvezhetted a lepra, a pestis és az egyéb ínyencségek mellékhatását. Ha nem voltál szimpi, akkor elégettek, karóba húztak, lefejeztek vagy felakasztottak eretnekség vagy boszorkányság vádjával. Ha nem születtél a szerencsés kb. 5%-ba, vagyis nemesnek, akkor életed nagyobb részét valószínűleg ingyenmunkával és nélkülözéssel tölthetted, amit szépen megfejeltek, néha akár évente többször is, néhány adóval. Tizenhat éves fiúként jó eséllyel indultál, hogy elvigyenek katonának ilyen-olyan háborúkba, ahonnan vagy visszajöttél, vagy nem. Ez a szüleiden kívül nem sok embert érdekelt. De már akkor is szerencsésnek mondhattad magad, ha megélted ezt a kort. Valószínűleg nem tudtál se írni, se olvasni, vakon hittél a falud plébánosának, a legjobb szórakozásod meg az volt, hogy kukuricát morzsoltál és népmeséket hallgattál. Még mindig tetszik?
2017. okt. 15. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
A gyűrűk ura egyáltalán nem jó világ meg nevetséges is.Az orkok pl:egymást gyilkolják állandoan ha megélik a felnőt kort veterán harcosnak számitanak ezért nevetséges parasztok,tündék legyőzik őkett.Az meg már vicces hogy, lovass rohamtol félnek mert keményeb kikébzést kapnak mint a spártaiak.A főgonosz meg könyedén legyőzhetné középföldét mert tovább élt mint a legtöbb tünde olyan tapasztalata van amivel még a gyürüvel semm gyözhetnék le.Koponyákbol csinálnak maguknak tálat és akkor félnek az emberektöl nevetséges a tündék csak az erdöben remete életet élnek a világ felét semm ismerik.
2017. okt. 15. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!