Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti nem érzitek úgy néha, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

BrazenHeart kérdése:

Ti nem érzitek úgy néha, hogy szívesebben élnétek a középkorban, a lovagkorban?

Figyelt kérdés
Amikor még jobban tisztelté a nőket, a lovagok úgy bántak velük, mint hercegnőkkel, lovaskocsival közlekedtek, vagy simán lóval, és nem volt tele az utca kipufogógáz szagával. És igaz, több volt a betegség, pestis, halálbüntetés, nem mindenhol volt csatorna, sem vízvezeték. De ha a mai 21. században létrehoznának egy középkori stílusú várost hasonló házakkal, mint akkoriban, de higiénikusabb körülmények között, megfelelő egészségügyi ellátással, lovagokkal, állatokkal, középkori ruhákkal...Ti szívesen élnétek ott?

2014. márc. 1. 13:21
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
aha...és a várható élettartam 40 év körül volt. a nőket szarba sem vették, ha nem volt mázlid, akkor jobbágy voltál és egész nap húztad az igát. qrvára vágyom abba az időbe...
2014. márc. 1. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%

Te hány éves vagy? Tanultál már valami törit?


A középkorban a lakosság 90%-a a földet túrta az élelem megtermeléséért. A férfiak a mezőn voltak hajnali 4-től 7-ig hogy eltartsák a családjukat, a nők pedig a 3-10 gyerekkel voltak otthon és rendben tartották a házat és a környezetét.

2014. márc. 1. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:

1:


Azért azt tegyük hozzá, hogy a férfiaknak is ugyanolyan szar élete volt, mint a nőknek.

2014. márc. 1. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:

3.

persze

2014. márc. 1. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

Milyen jó is lehetett például egy vakbélgyulladás (amibe simán belehaltak), vagy egy fogfájás, egy sebfertőzés...

Kész öröm lehetett akkor az élet! :)

2014. márc. 1. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
Nem. Te meg ostoba vagy. A 19. század közepéig a nők szexuális értelemben el voltak nyomva, ki voltak szolgáltatva, senkit nem érdekelt a boldogságuk. A nemi betegségekről meg ne is beszéljünk. Ma legalább gumi, gyógyszerek és szűrések léteznek.
2014. márc. 1. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:

Köszi, de én inkább kihagynám. :D


Egyetértek az előttem szólókkal...

Plusz lehet, már rég máglyán végeztem volna...

2014. márc. 1. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:

Ostoba? Köszönöm a megtisztelő véleménynyilvánítást. De szerintem, ti el sem olvastátok, amit a kérdés alá írtam, csak az első mondatot látván egyből kioktattok. De nem baj, tényleg, viszont örülnék, ha vetnétek rá még egy pillantást. A kérdés alatt már kifejtettem, hogy nem a szó szoros értelmében vett középkorra gondolok, hanem egy 21. században létrehozott középkori városra. Nem halnának meg sebfertőzésben, hiszen attól, hogy a város középkori stílusban lenne berendezve, még nem lenne elzárva a külvilágtól, az orvostudomány sem lenne kirekesztve onnan. Sok mindenben hasonlítana a mai, humánus világhoz, csak az elrendezésében nem, az 'újdonság' a lovagság, a mai kor vívmányainak ottani ritka előfordulása lenne.

Most már látom, hogy valószínűleg én hibáztam abban, hogy hiányosan tettem fel a kérdést. Elnézést. :)

2014. márc. 1. 13:54
 9/29 anonim ***** válasza:
Azt írja: akkor még jobban tisztelték a nőket. Melyik korban? Álomkorban? A nőket annyiba vették kb. mint most a muszlimok, semmibe, szexre kelletek és ennyi. Most sem kellenek másra, csak most megkövetelhetik, hogy hazudjuk azt, hogy másra is kellenek. MI változott? Csak annyi, hogy nem a lány apja dönti el, hogy kihez adja a lányát, hanem a lány maga "választ". Tehát, ha azt nézzük, a szülök tehettek arról, hogy a lányuk el volt nyomva.
2014. márc. 1. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:
Azt a mondatomat természetesen a lovagokra értettem, elnézést a hibás megfogalmazásért. De azért köszönöm a válaszokat, ez is valami. Nektek nem jönne be egy ilyen váross. :D
2014. márc. 1. 13:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!