Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Kikről tudtok akik túl élték...

Kikről tudtok akik túl élték a halálbűntetést?

Figyelt kérdés
Valamelyik nap egy nagyon érdekes cikket olvastam arról, hogy volt pár ember akit halálra ítéltek (pl felakasztottak), de még sem haltak meg. Elakartam olvasni mégegyszer mert voltak benne érdekes dolgok és csak futólag néztem át. Ti tudtok ilyen személyekről?

2017. okt. 15. 21:27
 1/6 anonim ***** válasza:
Doszojevszkijnek állítólag a bitófa alatt kegyelmeztek meg, de nem akasztották fel. Elég szemléletesen leírta több regényében is, milyen érzés a kivégzőosztag elé vonulni.
2017. okt. 15. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szent Sebestyén

Anne Greene

Elizabeth Proctor (salemi boszorkányper, őt végül nem ítélték el, így nem magát a kivégzést élte túl)

Margaret Dickson

William Duell

Wenseslao Moguel

Zoleykhah Kadkhoda

Willie Francis

Nedžad Avdić (srebrenicai mészárlás)

Alireza M. (2013-as eset Iránban, a férfi túlélte az akasztást)

Romell Broom (túlélte a méreginjekciót, de nem kapott kegyelmet, ma is vár a kivégzésre)

2017. okt. 16. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem a méreginjekciót élte túl (érdekes is lett volna), csak a képzetlen ítélet-végrehajtók nem bírták megtalálni a vénáját.
2017. okt. 30. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Igen, én is úgy gondoltam, hogy a magát procedúrát élte túl, de amúgy jogos.


Még eszembe jutott két kalóznő: Anne Bonny és Mary Read, bár ők sem kerültek az végrehajtók elé (terhesnek vallották magukat, más források szerint azok is voltak), míg a férfitársaikat felakasztották.

2017. okt. 30. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokaaat!!
2017. nov. 3. 19:22
 6/6 anonim ***** válasza:
Hunyadi László két kivégzést is túlélt. (A harmadikat már nem)
2019. júl. 17. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!