Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mennyire tipikus ez a hozzááll...

Mennyire tipikus ez a hozzáállás fiatalkorban? És vajon mi az oka?

Figyelt kérdés

21 éves vagyok, középiskola után rögtön dolgozni kezdtem, elköltöztem, szüleimmel nem is beszélek sajnos bizonyos okok miatt..

Nem mentem egyetemre, mert nem voltam biztos abban, hogy mit szeretnék tanulni, viszont most már kicsit aggaszt, hogy még mindig nem tudom mit akarok.. Néha jogász szeretnék lenni aztán dj, harmadik nap valami más.. Nem èlek rosszul, adok is magamra, viszont spórolni nem tudok, úgy vagyok vele, ha nem tudom, hogy mire tegyem félre a pénzt, akkor értelme sincs. Szeretek bulizni és szeretek magamnak mindent megadni, önzően hangzik tudom.. Például a boltban soha nem gondolkodom, hogy az olcsóbb dolgokat vegyem meg, inkább mindig azt választom ami tetszik. Tudom, hogy nem engedhetek meg magamnak dizájner cuccokat, viszont kiadok rájuk rengeteg pénzt és utána büntudatom sincs.

Nem tudom mi van velem..viszont belátom, hogy nem sok haszon van az egyik napról a másikra való életből, sokszor bajok voltak már ebböl.. Próbáltam már kontrollálni magam, de egyszerüen nem voltam boldog, ha nem jutottam hozzá azokhoz a dolgokhoz, amiket szerettem volna. Gyermekkoromban nem voltam elkényesztetve soha amúgy..

Vajon mikor lesz már ennek vége? Talán el kellene mennem egy pszichiáterhez?


2017. okt. 23. 18:44
 1/4 anonim ***** válasza:
Valamiért folyton jutalmaznod kell magad.
2017. okt. 23. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%

" viszont kiadok rájuk rengeteg pénzt és utána büntudatom sincs.

Nem tudom mi van velem."

Nem tudom ezzel mi a baj. Te pénzed, most akkor bűntudatodnak kéne lennie mert drága cuccokat veszel saját magadnak, a saját pénzedből?

Miért lennél önző, mert saját pénzedből veszel magadnak cuccokat?


"egyszerüen nem voltam boldog, ha nem jutottam hozzá azokhoz a dolgokhoz, amiket szerettem volna."

Ne fogd vissza magad, felesleges. Vedd meg amit csak akarsz, ha pedig elfogy a pénzed ez miatt majd tanulsz belőle. De felesleges megfosztani magad attól amire vágysz, konkrétan most kínzod magad ezzel az egésszel.

Te pénzed, azt csinálsz vele amit akarsz.


"Vajon mikor lesz már ennek vége? "

Amikor végre nem fogod magad hibáztatni azért, mert elköltöd a saját pénzed arra amire te akarod.


"Talán el kellene mennem egy pszichiáterhez?"

Felejtsd el, és soha ne jusson eszedbe újra ilyen.


Nem látom hogy lenne itt bármi probléma veled.

2017. okt. 23. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

2-es, kérlek szépen ha hülye vagy valamihez akkor azt inkább kerüld. Például a tanácsadást életvezetési témák terén.


Kérdező pontosan tudja hogy nem kóser ahogy mst mennek a dolgai. Írta is hogy "viszont belátom, hogy nem sok haszon van az egyik napról a másikra való életből, sokszor bajok voltak már ebböl."

Szóval pontosan tisztában van vele hogy nem kifizetődő hosszú távon a mostani életmódja, mert konkrét problémát is meg tud nevezni. (gondolom olyasmi lehet hogy hó végén a lakás bérleti díj, vagy a következő havi bérlet már nehezebben jön ki a kelleténél).


Kérdező, nagyon jó hogy észrevetted a viselkedésed és a következmények közti összefüggést. 2-es válaszoló még gyerek, ő még racionális úton se jut el oda, hogy nem jó ötlet máról holnapra élni, és kedved szerint szórni a pénzt.


Ami segíthet:

-Mindig csak annyi pénzt vigyél magaddal a házból kilépve, amennyit nem bánsz meg elkölteni, amennyiről előzőleges számolás útján tudod hogy nyugodtan elköltheted.

-Ne fizess bankkártyával. A bankkártya kényelmesebbé, fájdalommentesebbé teszi a vásárlást, mert nem hat az agyadra az a fizikai inger, hogy látod a pénzedet "eltűnni". Megfontoltabban költ az ember készpénzt mint kártyáról pénzt.

-Írd össze magadnak a bevásárolni valókat mielőtt bevásárolsz. Ezzel elkerülöd hogy az "éppen megtetszett" cuccokat vedd ahelyett amire valóban szükség van. Ha lemész a boltba, mert törtkrumplit akarsz csinálni rántott sajttal, akkor írd fel hogy CSAK krumplit, sajtot, tojást, olajat mész venni, és nem teszel még a kosárba egy csokit, meg három péksütit.


Bulizni pedig szintén csak készpénzzel menj el. Ismerős hogy már jól becsíptél, és jó ötletnek tűnik venni még 3 jägert, de már így is elvertél egy napi fizut. Ha meghatározod induláskor hogy te márpedig csak 2000 forintot bulizol el most, és annyit viszel, akkor nem fogsz beleesni a költekezésbe.


A pszichiáter egyébként kezdetnek túlzás. Konkrétan pótcselekvéseid vannak, van valami hiányérzet az életedben, a kapcsolataidban, amit vásárlással, önjutalmazással próbálsz betömni. Természetesen ez csak felületi kezelés, a valódi hiány okát nem oldod meg vele.

A pszichológus amúgy rettentően drága ha magánba mész, ezért a területileg illetékes kórházban lehetne körbe nézni ez ügyben. Persze az állami egészségügy minősége erősen változó.



A határozatlanságod, céltalanságod nem tudom miből fakadhat. Nem írtál le eleget.

2017. okt. 23. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Neked sűrgősen párt kell találnod. Olyan voltam, mint te. Hidd el az segít.
2017. okt. 23. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!