Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti hogyan álltatok a sulis...

Ti hogyan álltatok a sulis menzához? Van olyan étel, ami a mai napig kísért titeket?

Figyelt kérdés

Én leiratkoztam a menzáról örökre, amikor egyszer "sonkás kocka" címen adtak kaját, ami úgy nézett ki gyakorlatilag, mint valami rakott tészta, és közé volt rakva a mócsingos hús, de elmondhatatlanul rossz volt... 2 villa után kuka. Életemben nem ettem olyan rosszat azóta se. :D


De a fasírozottat is mindig sikerül ugyanúgy elégetni, és a főzelékbe fejenként egy talicska sót rakni.


Ti hogy viszonyultok a menzás étkezéshez? Van olyan étel, ami már rajtatok is kifogott?

Vannak olyan menzakaják, amiket nagyon utáltatok vagy ehetetlenek voltak?

Ha kevés a pénz, miért vásárolják fel a vállalhatatlan, disznóknak se való alapanyagokat?



2017. márc. 28. 19:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk egyetemen a menza....reggelire adtak egyszer tükörtojást, amit sikerült olyan vállalhatatlanul rosszra elkészíteniük és félrefűszerezniük, hogy évekre megutáltam az itthoni változatát is. Ki is iratkoztam a francba, mert a többi étel sem volt valami álom. "Kedvencem" volt még a tejleves néven futó olcsó, felforralt sima vizes tej, amibe raktak pár darab beton keménységű zsemlekockát.

Öregem...soha többet :D

2017. márc. 28. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

nem tudom, én általában csak akkor ettem, amikor tudtam, hogy jó kaja van...persze visszagondolva anyámékkal nem fair, hogy kifizették...:D


ha volt bolognai, aranygaluska, krumplipüré rántott hallal meg ehhez hasonló, azt megettem...:D de ilyen tákolt szarokra nem is emlékszek, hogy kóstoltam volna :D

2017. márc. 28. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
29%
Nagyon szerettem a sulis menzát, különösen az egyetemit. A kedvenceim: mindenféle dologgal töltött csirkemell, szezámmagos csirkemell, mellé körtenek sültkrumpli vagy rizs, néha volt nagyon finom MAZSOLÁS RIZS is, brassói aprópecsenye, hortobágyi húsos palacsinta, rántott sajt, olasz zöldségleves, francia hagymaleves, mindenféle gyümölcs levesek, körte, barack, vegyes piros gyümölcsök, fahéjas almaleves, néha adtak gyros tálat is. Baromi jó kaják voltak. Ahogy vége lett az egyetemnek és nem ott eszek, azóta öngyilkossági gondolatokkal küzdök.
2017. márc. 28. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
3. Melyik egyetemen volt ilyen menü és mennyit fizettél be?
2017. márc. 28. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
60%
#4: Debrecen Kassai Campus. Az árak növekedtek az évek alatt, amíg jártam, de összességében megérte, mert mindig megettem az összes kaját mind egy szálig, kinyaltam a tányért az utolsó szem rizsig és egyébként is jó nagy adagot adtak. Otthon a faluban is van menzás ételkihordó, viszi szét a kaját, na az hulladék és alig adnak valamit, egy kalap szart nem ér, hiába kerül fele annyiba, a felét rendszeresen a disznók eszik meg. Nameg az egyetemmel ellentétben választani sem lehet.
2017. márc. 28. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Imadtam :)

Gimis menza, kedvencek: tejbegriz, csokiszoszos piskotakocka, bolognai, meggyszoszos marhasult, paradicsomos husgomboc, vadasmarha spagettivel, menzas tea :)


20 eve keresem a tokeletes menzas tejbegriz receptjet. Sehol nem lelem :(

2017. márc. 28. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Igazándiból egyszerűbb, ha azt nízzük mi az, amit meg bírtam enni.


Levesek úgyahogy ehetőek voltak, bér sokszor felismerhetetlen részekkel is.lehetett találkozni, most már tudom, csirkeporc volt 😃

Cigánypecsenyéről a fokhagymás fűszert meg bírtam enni.

Rizs+rántott halnak csúfolt valami, rántott hus is még épp ehetőek voltak.

Kedvencem mindig az aranygaluska volt... aztán sokszor jött a nagy csalódás, hogy diós... mentem is tovább sírva 😃 sajnos nem szeretem, ez pont nem a menza hibája

Borsó és kukoricafőzelék se volt hányás a fasírtot leszámítva.

Spagetti volt az abszolút elronthatatlan specialitása a menzánknak 😃

Tejbedarát (10 órai volt természetesen)

Uzsonnára meg a túrórudit, néha-néha a szendvicset, tejet, almát bírtam megenni.


A többi mind kuka volt, finomfőzelékkel az élen, tökfőzelék, krumplis ételek meg még nem tudom... már 15 éve volt, de mév mindig hatalmas trauma, nem szeretném felidézni annyira részletesen 😃. Nem is értem Anyám minek fizetett be. Bár mondjuk a tejet mindenki otthagyta napköziben, szóval naponta 2 literrel mentem haza 😃


Mindig szóltak a tanárok, hogy milyen sovány vagyok, miért nem eszek... hát basszus, kaját kellett volna elém rakni, és akkor talán... 😃


Csak alsós koromban voltam menzás. Soha többet!

2017. márc. 28. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Amit nem eszek meg azóta sem:

paradicsomos káposzta, krumplis tészta (még most is kisebb hányinger befigyel, amikor ezt leírom), tojásleves, meg az a meggyszószos hús.

Volt szerencsém szétfőtt tésztához, cukrot sose látott aranygaluskához, de ezeket normálisan elkészítve szívesen fogyasztom.

2017. márc. 28. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Számomra felfoghatatlan amúgy, és komolyan kíváncsi vagyok a miértjére, hogy sok menzán a teljesen hétköznapi, könnyen elkészíthető, semmi extra kajákat is hogyan tudják ennyire hihetetlenül elrontani, rosszul megcsinálni. Ott van példának a gimis koromból a krumplifőzelék. Olyan rossz és hányás íze volt, hogy iszonyat kevesen ették meg. És akárhányszor krumpli vagy másmilyen főzelék volt, sosem hasonlított az íze egy kicsit sem az otthonira, mindegyik ehetetlen volt. Ilyenkor merült fel bennem mindig a kérdés, hogy egyáltalán dolgozik-e olyasvalaki a konyhán, aki főzött már valamit valaha az életében....

Nálunk akármilyen hús volt akármiben, az mindig tabu volt, mert SOHA nem tudták normálisan elkészíteni. Vagy félig nyers volt, vagy ehetetlen, vagy bútorlap keménységű, vagy olyan rágós, hogy lehetetlen volt elrágni normálisan.


Vannak persze kiváló menzák, ahol az ételek többsége elfogadható, vagy nagyon jó, de a sulis menzák 99%-a ez alól kivétel. Volt 1-2, amit jól megcsináltak és finom volt, de a többség iszonyat minőségtelen és pocsék volt.

2017. márc. 28. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

12 évig voltam menzás, alapvetően nem volt vele problémám, mert nem vagyok válogatós. (A sóskát és a krumplis tésztát kivéve mindent megettem.)

De volt egy rossz élményem is, ugyanis egyszer lenyeltem egy kisebb botot (kb. 3-4cm-es volt), ami beleállt a végbelembe és meg is kellett műteni utána. Egyébként nem vettem észre amikor lenyeltem, de biztos vagyok benne, hogy a menzai krumplifőzelékből nyeltem le egy babérlevél szárát, ugyanis később is találtam a menzai kajámban ahhoz hasonló botot.

2017. márc. 28. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!