Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Felvehetem dédnagyapám családn...

Felvehetem dédnagyapám családnevét, ha a sajátomat túl gyakorinak találom?

Figyelt kérdés

Az én családnevem a leggyakoribb magyar családnév, így dédnagyapám családnevét szeretném felvenni, ami egy mondhatni ritka családnév.

Van rá lehetőségem?

(Elnézést, ha ez a témakör nem a legjobb, nem találtam semmi, a témához köthető témakört.)



2017. okt. 27. 15:56
 1/7 anonim ***** válasza:
50%
Nagy?
2017. okt. 27. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Elvileg bármilyen nevet felvehetsz, ha nem egész ritka vagy történelmi név, kivéve ha az a családodban fordul elö.


A nagyszülök/dédszülök nevét fel lehet venni, és különösebb indoklás sem kell azon kívül, amit itt írtál.

2017. okt. 27. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Most látom, hogy nem egyértelmü, amit írtam:


"Elvileg bármilyen nevet felvehetsz, kivéve az egész ritka vagy történelmi neveket, ez alól az kivétel ha az a családodban fordul elö.

2017. okt. 27. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem van,mert még a legrégebbi Áll az alkuban volt egy srác, aki az anyjának az apjának vagy a nagyapjának a nevét kapta alapból. Szóval szerintem föl tudod venni simán.
2017. okt. 27. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Pontosan, a vezetéknevem “Nagy” és néha idegesítő, hogy minden 5. ember akit ismerek ezzel a névvel rendelkezik.

A dédnagyapám családneve “Albert” volt, elvileg egy név megváltoztatásához magyar névre lehet csak.

Az Albert gondolom az.

2017. okt. 27. 16:15
 6/7 anonim ***** válasza:
Német név, de nem számít, simán lehet.
2017. okt. 27. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm mindenkinek aki segített!
2017. okt. 27. 16:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!