Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Pszichiátrián illetve börtönbe...

Pszichiátrián illetve börtönben hogyan kivitelezik az ott tartózkodók különlegesebb kéréseit?

Figyelt kérdés

Azért ezt a két helyet hoztam fel példának, mert mindkettő zárt, tehát nem sétálgathatnak ki kedvükre a rabok/elzárt betegek. Az érdekelne, hogy itt, belföldön hogyan kivitelezik ha valaki (például) hajat/körmöt szeretne festeni, vágatni? Mármint ha a helybéli szabályzat nem is tiltja, miből finanszírozzák ezt? Elvégre vannak olyanok is, akiknek nincsenek rokonai, barátai. Vagy az utóbbi esetben akkor ez az egész kilőve?

Ha pedig az illető rendelkezik külső anyagi segítséggel, kedvére csináltathat tetkót, új szemüveget, manikűrt meg hasonlókat? Ha igen, ennek mi a folyamata?



2017. okt. 30. 20:58
 1/6 anonim ***** válasza:
88%

Nem tudom mit gondolsz a börtönökről, de azok nem szállodák és nem szórakozni meg szépülni járnak oda az emberek.

Csak azt csinálhatják, csak ott és csak akkor amikor meg van engedve nekik. Fodrász időnként gondolom bemegy hozzájuk és akkor mindenkinek mondjuk levágják a haját, de hogy körmöt fessenek arról ne is álmodj, max, ha valakinek beküldenek anyagot hozzá, akkor esetleg magának, egymásnak megcsinálhatják.

2017. okt. 30. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Különlegesebb kérések, lehidalok, komolyan. Sehogy nem teljesítik. Hajat levágják látogatók, ha nincs ilyen, akkor egy ápoló, vagy betegtárs, raboknak gondolom személyzet. A többit, ha tudják megoldják, ha nem, akkor meg kell várni a szabadulást.
2017. okt. 30. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Mivel nem Norvégiában élünk, így nincs ilyenekre lehetőség... Mit gondolsz, mire van egy börtön?

Tetoválást a rabok maguknak csinálnak gémkapocsból készített tűvel és grafitból készített tintával, természetesen ha ezeket megtalálják azonnal elkobozzák.

Nem hiszem, hogy a körömfestés a legnagyobb gondja valakinek, amikor elzárva kell lennie a külvilágtól, napokig nem eszik, mert elveszik előle az ennivalót, és egy összegányolt wc-t kell használnia.

Hajnyírásra meg nem hinném, hogy külön fodrászokat hívnának, gondolom bemegy egy nevenincs alak negyedévente, és igényre nullással letolja a hajakat, de ott felnyírt hajat csak akkor érsz el, ha magadnak a becsempészett borotvával lenyisszantod.

2017. okt. 30. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A Büntetés végrehajtási inzézetben, ha egy elítélt körömpörköltöt kíván fogyasztani, akkor a smasszernak leadja a rendelést. A kérelmi nyomtatványt átadja sz elítéltnek, 24 órája van a kitöltésre. Ezt kővetően a börtön igazgatójához kerül a kérelem.

" Tisztelt igazgató úr!

Szeretné ön, ha ötcsillagos lenne az ön börtöne? Én szeretném, ön munkáját segíteni, azzal, hogy mindig jót mondok az ön jótékonyságáról. Úgy ennék kőrömpörköltet, ön nem? "


"Kedves elítélt. Dugni nem akar esetleg? Mivel az intézmény azért jött létre, hogy az ön felmerülő igényeit kielégítsük"


Pszichiátrián, abban a lelkivilágban senkit sem érdekel a "szépség" ha rajtuk múlna körmük nőne, hajuk, és még fürödni sem fürdenének.

2017. okt. 31. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Húha, látom mindenképpen bele kellett mindenkinek szólni, hogy hogy a fenébe képzelem ezt. Először tudjátok meg a pontos "adatokat",aztán ítélkezzetek.

Most jöttem az országba,semmit sem tudok arról, hogy itt milyenek a börtönök a kintiekhez képest.

Igen, nálunk lehetett hajat és körmöt festeni, ott a rabok egymás között intézték el. Pszichiátriaról pedig fogalmam sincs, épp ezért kérdeztem meg, ne legyen már baj,nem ezért van az oldal? Ez esetében is láttam betegeket egyik nap ilyen színű, másik nap olyan színű hajjal. Még műkörmöt is láttam ott.

2017. okt. 31. 07:47
 6/6 anonim ***** válasza:

Nyilván van benn fodrász aki megnyrja a rabokat,betegeket.


De körmös? :D Hagyjuk már, így is jobban él, mint sok dolgozó ember.

2017. okt. 31. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!