Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan szokjak le a tanulás...

Hogyan szokjak le a tanulás halogatásáról?

Figyelt kérdés

2017. nov. 2. 21:10
 1/5 anonim ***** válasza:

láttad a fűrész című filmet? :D ajánlom figyelmedbe és még 1 tanács, hogy hogyan: játékosan :D


amúgy mennyi idős vagy és miért halogatod?

2017. nov. 2. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Régen én is ilyen voltam, hogy sehogyan sem tudtam magamat rávenni a tanulásra. De mikor gimis lettem már muszáj lett többet tanulnom, és elegem is lett abból, hogy csak ilyen 3-as tanuló vagyok, akiket általánosba a tanárok egyből beskatulyáztak és utána már sehogyan sem kaphattam jobb jegyet. Elhatároztam, hogy gimiben változtatok ezen, és rendszeresen készülni fogok az órákra. Eleinte nagyon nehéz volt, de csak a cél lebegett a szemem előtt, aminek nem sokára meg is lett az eredménye. Én lettem az osztály legjobb tanulója, így már nem is akartam abbahagyni a rendszeres tanulást. Egyébként egy idő után kialakul a saját tanulási technikád, amivel sokkal könnyebben, és sokkal rövidebb idő alatt tudod megtanulni az anyagot. Amúgy meg nem feltétlenül úgy kell tanulni, ahogyan a többség szokta, hogy leül az íróasztal elé, és akkor 3-4 óráig fel sem kel onnan. Nyugodtan tarthatsz szünetet közbe, vagy esetleg járkálva is tanulhatsz, vagy kiülhetsz a kerti padra is tanulni... :)
2017. nov. 2. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Kapcsolj valami pozitív érzelmet a tanuláshoz.

Ezt az elméletet nemrég hallottam, hogy azért "szeretjük" halogatni sokan a tanulást (később a munkát) mert gyerekkorunkban az a hatás ért, hogy addig nem játszhattunk, amíg nem volt kész a lecke. A napköziben így van, ha a családban nem is. Tehát a gyerekek rosszérzést kapcsolnak a tanuláshoz mert az a pozitív érzelmi töltetű játék megvonásával egyenlő.

Ezért van az, hogy amelyik gyerekkel a szülei együtt tanulnak otthon, az jobban teljesít az iskolában, mert az a gyerek pozitív érzelmeket (is) kapcsol a tanuláshoz.

És nyilván azokat a dolgokat szereti csinálni az ember ami jó érzéseket juttat eszébe.

2017. nov. 2. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

az én javaslatom radikálisabb, nyersebb, és célra vezetőbb


bukj meg egyszer-kétszer a vizsgáidon, és akkor majd rájössz

2017. nov. 3. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Úgy, hogy egy kicsit hanyagolod ezt az oldalt, és elkezdesz végre tanulni.
2017. nov. 3. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!