Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Melyik három nyelvet választanád?

Melyik három nyelvet választanád?

Figyelt kérdés
Ha lenne egy jó tündérke, aki megkérdezi, hogy a magyar mellett melyik 3 nyelvet szeretnéd anyanyelvi szinten beszélni, és teljesítené is a kívánságot, melyik három nyelv lenne az?

2017. nov. 2. 22:48
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
0%
német és angol. 3. nincs
2017. nov. 2. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
Orosz, japán, olasz.
2017. nov. 2. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:

Angol, francia, holland.

Mindegyiket tanultam, de nem beszélem őket anyanyelvi szinten.

2017. nov. 2. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:

Én: angol, francia, olasz.

A németet már tudom annyira, hogy innentől már csak jó lehet a tanulás.

Az is jó lenne, ha nem felejtenénk el azt, amit már megtanultunk.

2017. nov. 2. 22:58
 5/27 anonim ***** válasza:

német, spanyol, olasz

az angolt nem írom, mert már meg vagyok elégedve a tudásommal :)

2017. nov. 2. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
Nem tudom az a nyelv számít-e amit már amúgy is felsőfokon tudok, mert ha igen akkor az angol lenne az első. Miért? Mert az a nagybetűs világnyelv, azzal néhány elmaradottabb (afrikai, ázsiai) országot leszámítva szinte mindenhol elboldogulok alapszinten legalább. Ha ezen kívül kell 3 olyat mondani, amit kevésbé tudok, akkor a német (ezt még beszélem valamennyire), az olasz (menő és könnyedén szót értenék a pizza és a Ferrari hazájában, kell ennél több?) valamint az orosz vagy a francia (itt nehezen döntenék, de talán az orosz, mert mégiscsak van egy varázsa, izgalmasabb és az orosz csajokat igen komoly dolog lenne hódítani :D). Persze minden nyelvet jó lenne tudni, bár a japánnal, kínaival vagy héberrel azért megküzdene az ember az biztos.
2017. nov. 2. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
Angol, német, spanyol
2017. nov. 2. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
60%
Román, katalán, orosz.
2017. nov. 2. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
Én angolul és németül beszélek, ezért az orosz, a kínai és a latin lenne. Az oroszt tündérke nélkül is elkezdeném tanulni, a kínai ilyen népesedesi viszonyok mellett igen hasznos lesz; latint pedig azért, mert annak az ismeretével jóformán minden európai nyelvet sokkal könnyebben tudnék majd elsajátítani, és a műveltségemen is hatalmasat dobna.
2017. nov. 2. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
Nem tudom beleszámit e, hogy angolul egész jól tudok, ha nem akkor emellé még szeretném az oroszt, a kínait és a svédet.
2017. nov. 2. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!