Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Irigykedik rám? Miért ilyen?...

Doderka27 kérdése:

Irigykedik rám? Miért ilyen? (szerelő)

Figyelt kérdés

Gyártósori öszeszerelő vagyok vagyis operátor.

Az egyik ismerösömnek mondtam hogy veszek egy szerszámkészletet de röktön lehurrogta hogy ez semmire nem jó. [link]

Szerinte ennyi pénzér nem lehet jó minőségü szerszámokat venni de mondtam neki hogy másnál csak a márkát fizeti meg mert ugyanúgy fémből készülnek azok is semmivel sem külömbek de hát nem értette meg.

Én szerelő vagyok kicsit jobban értek hozzá.... de erre meg rávágta hogy a gyártósori összeszerelő az nem rendes szerelő. Irigykedik rám? Oké nem tanultam továb de mégis szerelő lettem



2017. nov. 3. 19:58
 1/3 anonim ***** válasza:
86%

Bio-robot vagy, aki meghatározott utasítás szerint kirakóst játszik.


A szerelő saját tudása szerint megkeresi a készülékben a hibát és kijavítja-kicseréli az alkatrész, majd kalibrálja szükség esetén.


Amúgy, szerszám s szerszám közt bőven van különbség s nem csak árban.

Hobbizni megteszi a szett, de napi 8 órás munkáknál már hamar elkopna.

2017. nov. 3. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Az az univerzális érvéghüvely fogó egy kalap kaki(tapasztalat.), ami a képen van. Nem csak a márkát fizeted meg a drágább szerszámoknál, hanem az anyag minőséget is. Olcsóbbak, általában silányabb anyagból készülnek, és az élettartamuk nem annyira hosszú, vagy már alapból dolgozni se lehet velük, mert az első használat után szétmennek. Hobbi célra megfelelő, ha csak ritkán használod, de lehet még annak se, mert a csavar fogja elnyalni ezeket a "minőségi" szerszámokat. Érvéghüvelyfogót azért írtam, mert az max csak kalapács helyettesítésére jó, rajta lévő vágórésszel vágni nem lehet, bankolló rész se az igazi rajta, érvéghüvely préselésre meg teljesen alkalmatlan.

Ebből kiindulva, lehet a készletben lévő többi is ilyen f☻sza. Dolgoztam már sz☻r csavarhúzóval, amivel egy csavart nem lehetett kitekerni, mert annyira szét volt menve a feje, olyan lapősfejűvel, amit köszörülni kellett, hogy a funkcióját még ellása. forrasztópákával, ami alig volt használva, de a hőtágulástól, már a hegy lötyögött rajta.

Ilyen drágán, ekkora sz☻rt nem vennék. Olvass még a márka után, kiknek milyen véleménye van róla. Szerintem, az ismerősöd csak jót akart, és nem lehurrogni.


Ha hobbizásra, maszekolásra akarsz szerszámot, akkor lidl-be vásárolj belőlük mikor lesz akció! Azok jók, erre a célra. Gépeknél még 2 év cseregarit is adnak, ha tönkre megy, visszaviszed és kicserélik.

2017. nov. 3. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ezért a készletért én 100 forintot nem adnék.

Hogy irigykedne rád az ismerősöd? - meglehet, de hogy oka nincs rá, az egészen biztos :)

2017. nov. 22. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!