Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A médiában miért téma most az...

A médiában miért téma most az elhízott emberek száma?

Figyelt kérdés
Engem annyira zavar, hogy az utóbbi időben hétről hétre az a hír a rádióban, hogy az országban és a világon hány gyerek meg hány ember elhízott. Nem értem, hogy ennek mi a hírértéke és miért olyan fontos, hogy ilyen sokszor bemondják a hírekben. Ettől szerintem senki nem fog úgy dönteni, hogy lefogy, ahogy attól sem fog senki lefogyni, hogy ezt közlik a többiekkel. Mondjuk egy éves felmérés után mondják be ha annyira akarják de szerintem felesleges folyton ezt a témát boncolgatni, ráadásul a hírekben. Ráadásul most azt mondta a rádió, hogy Észak-Amerikában 7-ből 2 ember elhízott. Nem értem ezeket sem, hogy tulajdonképpen mi közünk van nekünk az amerikai emberekhez.
2017. nov. 7. 09:11
 1/8 anonim ***** válasza:
74%
Mindig téma, néha hangosabban, néha kevésbé. Fogalmam sincs, hol adták, de ha kormánypárti média, akkor valamivel ki kell tölteni a műsoridőt, hiszen valódi híreket nem közölhetnek.
2017. nov. 7. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
68%
Mondjuk az a közünk, hogy Magyarország a NEGYEDIK (4.!!!) legelhízottabb ország a világon ( [link]
2017. nov. 7. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
81%

Az életkilátásai mások!

Az USA-ban így elhízottan is kb. 20 évvel tovább élnek az emberek mint itt.

Arról nem is beszélve, hogy hányféle betegségre hajlamosít az elhízás.

(Mint te is tudod, magas vérnyomás, cukorbetegség stb...stb... )

Azért beszélnek róla, hogy hátha néhány mértéktelenül zabálónak megjön az esze.

Te is túlsúlyos vagy? Azért idegesít??!

[link]

2017. nov. 7. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
83%

A texasi gyilkossághoz sincs semmi közünk, és senki nem fog feltámadni attól, hogy elmondják a hírekben, mégis ettől hangos most a sajtó. Tudod, miért? Mert a híradóknak és hírműsoroknak az a lényege, hogy értesülj a történésekről, és képben legyél, legalább nagy vonalakban, hogy hol mi és miért történik.


Egyébként meg azért téma, mert egy borzasztóan aggasztó népegészségügyi problémáról van szó. Nem csak az a következménye, hogy jópáran megnyomorodnak vagy idő előtt meghalnak, hanem összességében a társadalomra is kihatással van. A cukorbetegség - ami nagyrészt visszavezethető az elhízáshoz - gyakorlatilag már népbetegség, az elhízás következményeinek kezelése nem kis kiadást jelent az egészségügynek (ha másért nem, már csak azért is érint ez mindenkit, mert a mi adónkból megy), és az ezek miatti munkakiesés is közvetetten a mi terheinket növeli.

Azt meg, hogy arról is információt kapunk, ami nem a mi 30km-es körzetünkben történt - ergo nincs közvetlen kapcsolatban velünk -, tájékoztatásnak hívják. De akit ez zavar, annak nem kötelező hírműsorokat nézni, nyugodtan legombolhatja az őt érintő infókat a szomszéd Juliska nénitől is...

2017. nov. 7. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
79%
Egyébként meg ne hidd, hogy senki nem fog ráébredni, hogy esetleg valamit rosszul csinál, ha felhívják rá a figyelmét. Nyilván nem fog minden második elhízott egyből fitneszbérletet váltani, de összességében nem jelentéktelen azoknak a száma, akiknek az egészségesebbé válásában így, vagy úgy, de köze van annak, hogy a médiában hallottak az elhízás veszélyeiről.
2017. nov. 7. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Mert az elmúlt 30 évben folyamatosan nő az elhízottak, túlsúlyosak száma. Az egyik legnagyobb népegészségügyi probléma a fejlett országokban.

A túlsúly és az elhízás az egyik legnagyobb kockázati tényező egy csomó betegség kapcsán.

Most tele van az utca túlsúlyos fiatalokkal. Amikor kisgyerek voltam általában egyetlen egy duckó gyerek sem volt az osztályunkban. Középiskolában is csak kettő.

Az nem normális, hogy mostanában ennyivel több elhízott van.

2017. nov. 7. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Captain Logic ***** válasza:
48%
Se TV-t nem nézej, se rádiót nem hallgatok… nem véletlenül
2017. nov. 7. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mert, aki tévét-rádiót les, az elhízik...vagy ezt nem kürtölik világgá?
2017. nov. 7. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!