Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha visszamehetnétek az időben...

Ha visszamehetnétek az időben egy ideális helyre, vagy állapotba hova, mikor mennétek vissza, hogy hozzátegyetek, vagy újraéljétek másképp? Akár gyerekkorotokba mai fejjel.

Figyelt kérdés

Írd le. Az én válaszom is ott lesz.



Nekem például nagyon hiányzik a 90-es évekbeli Balaton, az első nyári táboraim. 8-12 évesen. Akkor még a világ is más volt. Vagy 10-15 évvel ezelőttre amikor a politika még csak a csöndes lopással, nem a tömegek megnyomorításával foglalkozott, legyen az jobb, bal, vagy kelet-nyugati oldal. Vagy amikor nem a facebookon kellett harcolni azért, hogy megkapjak egy lányt, hanem ott volt előttem, csak észre sem vettem.

Ebből a szempontból számomra 1995-2005-es évekbe szívesen visszamennék akár a mai önmagammal.

27 éves fejjel látom magam előtt, hogy mennyi életreszóló barátság, boldog életpálya, kapcsolat sorvadt el azért mert észre sem vettem mennyire jó nekem.

De azt sem mondom, hogy másképp csinálnám, hanem egyszerűen visszamennék oda, és megállítanám az időt. Például amikor a családom horgászott, én meg a tó körül fényképezgettem. Vagy amikor bent voltam egy jó társaságban, de nem szólítottam meg a bizonyos őt.

Vagy amikor évekig ott volt mellettem az a bizonyos nagy-ő, de féltem hozzá közelebb kerülni. De főleg a balatoni nyarak hiányoznak, akkor úgy fiatalon. 15-18 évesen


2017. nov. 9. 21:28
 1/9 A kérdező kommentje:
Sajnos nincsenek erre szavak.
2017. nov. 9. 21:28
 2/9 anonim ***** válasza:

Egészen pontosan 2012 október 30

Na erra a napra szivesen visszamennék

2017. nov. 9. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A fogszabályzásom előtti időszakba mennék vissza és lebeszélném a szüleimet az egész maceráról.

Félrekezeltek, igazából nem is lett volna szükség rá, a szüleim sajnos azt gondolták, hogy jót tesznek azzal, hogy elvittek, nem értettek hozzá, a kezelés során tönkretették a fogzománcomat, még most, nagyjából 20 év után is foltozgatják az akkori elcseszett kezelés eredményét, de soha nem lesz már olyan, mint előtte volt. Több, mint 10 évemet a fogszabályzást követően fogfájással éltem le.

2017. nov. 9. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

2002 és 2005 két legkirályabb év volt.:)

Az egész világ teljesen másnak tűnt a hangulat minden. Optimista voltam és sokszor optimistaként is tekintettem a világra, de még a 2000-es évek elején is sokkal bizakodóbb voltam a jövőt illetően.

Ha nem is mindenkiben, de legalább egy két emberben meglehetett bízni, lehetett rájuk számítani, ma meg inkább nem is merek már senkiben sem megbízni jó formán. Jó lenne ezen változtatni, de a napokban is gondolkoztam rajta, hogy mit csesztem el és mit kéne kijavítani. Szóval kár, hogy elmúlt az a két év.

24/F

2017. nov. 9. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

2007-2010

Ekkor kerültem egy jó baráti körbe, volt hogy suliba sem mentem mert reggel értem haza előző nap délutántól, bár bizonytalan volt a jövőm akkor is, így nem idegesítettem magam a tanulmányok miatt, csak hagytam hogy vigyen a sors, bíztam abban hogy jót szán nekem az élet, annak ellenére is hogy sokat csavarogtam pedig volt családom, mégis a környezet amiben felnőttem az dominált jobban.

Akkoriban próbáltam ki a füvet, amiért mai napig hálás vagyok, mert nem nagyon hívtak el senkit sem, de bennem megbíztak.

2017. nov. 9. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
58%
A születèsem pillanatába. Mert így tudnám már babakènt, hogy nem szabad mindent elhinni a felnőtteknek.
2017. nov. 9. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

2010-be.

Különleges kapcsolatom alakult ki egy sráccal. Martuk egymást, de nem tudtunk egymás nélkül meglenni. Sajnálom, hogy elrontottam. Szinte megfolytottam a szeretetemmel. 7 éve történt, de még mindig összeszorul a gyomrom a nevétől.

2017. nov. 10. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

2007 - sohasem költöznék el apámmal a mostohaanyámékhoz.


5 lelki terrorban leélt év következett, napi szinten megalázás, semmibe vevés, és ellehetetlenítés (költözni nem tudtam, mert az összes pénzemet elvették)

Apám azóta is szarik a fejemre kb. (meg a testvéréére és mindenkiére, aki anno megmondta neki, hogy idióta és el fog veszíteni), de a nőnek ugrik egy szavára.


Anorexiás lettem azalatt, bulimiás (azóta is sokszor hánytatom magam, ha feszült vagyok), és évekig jártam pszichológushoz, hogy rendbe hozzon úgyahogy.


Most már jóra fordult az életem, van egy remek társam és jó messzire költöztem otthonról, csak már munkát kéne kapnom, mert hiába próbálkozok, eddig nem hívtak vissza.

2017. nov. 10. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Visszamennék yerekkoromba de csak hogy ujra levetitsem azt a filmet amit ateltem ;) minden jo volt sziper volt, boldog vyerekkorom volt tokeletes csaladom volt akikre mindig is buszke voltam vagyok es olyan gyonyoru helyen nottem fel ami nem sokaknak adatik meg. Minden szupcsibogyesz.”
2017. nov. 20. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!