Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Elitelendo es nevetseges ha...

Elitelendo es nevetseges ha valaki 3x valt szakot az egyetemen?

Figyelt kérdés

Jog-egeszsegugy-vissza jogra?

Kulso szemmel ettol hatarozatlanna valik es megbizhatatlanna egy ember?



21/L


2017. nov. 13. 08:38
 1/10 piriiiii ***** válasza:
88%
Nem feltétlenül, inkább bátor az én szememben.
2017. nov. 13. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Te ilyeneken aggódsz? Aki ítèlkezik ès nem ismeri a másik èletèt, tetteinek okát, az nem èrdemli meg, hogy valamire is tartsák a szavát. Szerintem. Ne engedd már, hogy a mások vèlemènyètől való fèlelem irányítson, ha engeded akkor nem igazán leszel boldog.
2017. nov. 13. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
9%

hát, elég béna, meg rengeteg időpazarlás. 21 évesen már sokan diplomáznak. persze nincs értelme olyat csinálni, amit nem akarsz, pláne egészségügy.

Mégis miért mész vissza oda amit már egyszer otthagytál? Mi változott?

2017. nov. 13. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Na pont az ilyen velemenyek miatt vagyok tiszta stresszes. Egy hatar csodnek erzem magam emiatt:
2017. nov. 13. 10:26
 5/10 piriiiii ***** válasza:
84%
De ne legyél stresszes. Te érzed, hogy mi a jó Neked.
2017. nov. 13. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne mások fejèvel próbálj gondolkodni magadról hanem a sajátoddal ;)
2017. nov. 13. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Tudod, ha én mindenki másnak a véleményére ennyit adtam volna, most hol lennék?

Elmondom: kb. sehol. Kezdődött ott, hogy mekkora hülye vagyok, hogy csak gimibe megyek, azzal nem érek semmit. Majd ott állok 18 évesen, és semmim nincs, nem hogy szakmunkásba mentem volna.

Aztán jött az, hogy mekkora béna vagyok, hogy még egyik tárgyból kettesem is volt érettségin, mit akarok én főiskolára menni? Csak elbénázok 4 évet a nagy semmiért.

Következő ilyen volt, amikor főiskolán az egyik szakomat leadtam. Mert hát mekkora hülye vagyok, hogy csak úgy eldobok 2 évet.

A főiskolát elvégezve, ameddig munkát nem találtam, elvégeztem egy programozó OKJ-t. Annak kapcsán is megkaptam, hogy mekkora gyökér vagyok, örökké csak tanulok, "mások már 16 éves korukban dolgoznak", stb, stb.

Aztán dolgoztam 3 évet, határozott idejű szerződéssel, majd mihelyett munkanélküli lettem, elvállaltam egy államilag támogatott rendszergazda képzést. Természetesen megint hülye voltam, miért tanulok ennyit, ahelyett, hogy elmennék gyárba, vagy Ausztriába szőlőt kapálni.

Most ötödik éve vagyok rendszergazda, és mily ironikus, pont a diplomám miatt - ami egyébként nem feltétele az állásnak - kapok jóval magasabb fizut. Ha mindenkire hallgatok, aki anno lehülyézett, valószínű most napi 10 órát robotolnék egy asztalosműhelyben vagy a szalag mellett, kevesebb, mint feleennyi fizetésért. Arról nem is beszélve, hogy a mostani munkámat szeretem.

Hogy van, aki szerint béna, határozatlan, életképtelen vagyok? Legyen az a véleménye, joga van hozzá. Én akkor is a saját életemet élem, és nem attól leszek boldog, ha vadidegenek kívánalmait követve elbénázom az életemet.

2017. nov. 13. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez az.
2017. nov. 13. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A 7. hozzászólóval totál egyetértek. Hasonlóan „bénáztam” én is a tanulmányaimmal, s végül – milyen érdekes – mindről az derült ki, jó döntés volt, még az olyan dolgoknak is, amelyek teljesen össze nem illőnek tűnnek, később kiderült, hogy pluszt adnak a tök más szakmámban.

Azt gondolom, igen sok ember van, aki nem tudja 20 évesen, hogy mit szeretne valójában csinálni, és ezzel nincs semmi gond. A gond az, ha valaki beleragad valamibe, amit nem szeret, és kínlódik élete végéig.

Szerintem semmilyen tanult dolog „nem vész kárba”, csináld végig valamelyik szakodat, és ha rájössz a végére, hogy mégsem tetszik, akkor majd tanulsz/csinálsz mást. Fontos tudnod, hogy sok ember lesz az életedben mindig, akik vissza akarnak húzni, talán nem rosszindulatból, de nagyon nem bírják az „átlagtól eltérő” dolgokat.

2017. nov. 13. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Bocs, kicsit erős lett a hozzászólásom (#4), egyáltalán nem kell csődnek érezni magad, viszont ideje lenne elhatároznod magad és kitartani a döntésed mellett. Nem válaszoltál arra, hogy miért lenne többedik nekifutásra jobb a jog, mint amikor korábbi nekifutásra nem tetszett. Ugyan nagyon inspiráló, hogy valaki 10 évnyi kanyargás és egy fél oldalas esszé végére rendszergazda lett, vagy kóvályog a szakok között mint néhány hozzászóló, de pont ugyanúgy ki lehet teljesedni akkor ha végigcsinálod amit elkezdesz. Nekem sem volt szuper választás a bsc-m, de úgy döntöttem kitartok, kihozom belőle amit lehet, elkezdtem saját projekteket és kutatásokat, és már huszonévesen felváltva dolgoztam szakértőként EU-nak, egy ENSZ intézménynek, és egy amerikai egyetemnek, és (még mindig huszonévesen) most háromszor annyi izgalmas lehetőséget kapok mint amennyivel élni tudok. Ha elkezdek kavarogni, meg görcsölni, meg optimalizálni a szakok között, akkor talán belőlem is rendszergazda lesz. Tessék kitartónak lenni. Értelmes csajnak tűnsz. Váltsál szakot, de aztán nyomassad, nincs több kifogás, meg tudod csinálni, úgyhogy fejezd be amit elkezdesz, és mostantól csak előre, nem oldalra. Kb. 15 embert vettem fel az elmúlt években különböző munkákra (nálam 4-5 évvel fiatalabb egyetemistákat többnyire), és őszintén szólva a szak, amin tanulnak vagy tanultak nem nyom olyan sokat a latba, viszont a személyes kompetenciák, szoft skillek, megbízhatóság, kitartás, sulin felüli tevékenység, hozzáállás, annál inkább. Próbálj te is proaktív lenni majd. Na hajrá. Sok sikert a joggal!
2017. nov. 13. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!