Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért vagyunk úgy oda az...

Miért vagyunk úgy oda az Erdélyiekért?

Figyelt kérdés
Miért szavazhatnak Magyarországon bármiről is? Mi sem szavazunk Romániában, Ukrajnában meg sehol sem. Nem értem miért vannak néhányan úgy elájulva tőlük, akiket ismerek és ide jöttek magyarországra azok mind törtető, mindenkin átgázoló emberek lettek a gyárban. 20 Ft-ért bárkit felnyomna a főnöknél. Másrészt még magunkat is alig bírjuk eltartani, nem hogy kifelé nyomjuk a pénzt. Meg nem értem,hogy pl. miért mindig Erdély meg Felvidék, nyugatról is csatoltak le területeket, azokról soha senki nem beszél, hogy jajj az Őrvidék. Ismerek olyan embert, aki meghallja, hogy Wass Albert és majdnem hogy térdre ereszkedik. Miért ilyenek néhányan? Rendben, ha Wass Albert jó, akkor jó. Ha van egy Erdélyi kamionsofő, aki kiváló a szakmájában, akkor becsüljük meg. De azért, amit tesz, ne már azért, mert ő Erdélyi és akkor mindenki hajoljon meg. Tényleg érdekel a téma! Miért ilyenek az emberek? Hozzá teszem, hogy a legtöbb ember, aki iylen annak köze nincs erdélyhez meg romániához, stb. Egyszerűen valamiért ilyen, de nem értem miért. Ha meg németország vagy valami, akkor rögtön rávágja, hogy "liberális" meg "beengedték a migránsokat", stb.

2017. nov. 25. 13:27
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
61%

"Meg nem értem,hogy pl. miért mindig Erdély meg Felvidék, nyugatról is csatoltak le területeket, azokról soha senki nem beszél, hogy jajj az Őrvidék"


Nézz utána, hogy mennyi magyar él Erdélyben, vagy Felvidéken és mennyi Őrvidéken.


Amúgy nem kell meghajolni előttük, nem tudom honnan veszed. Én még nem találkoztam ilyennel, mondjuk én nem is szoktam gyűlölködni ellenük. Lehet ha én is ezt tenném hallanék hasonlókat, vagy csak beképzelném az ellentétes véleményt annak :D. Ha ellenük beszélsz, ne csodálkozz, hogy lesznek akik kiállnak mellettük. Sok embernek ez érzelmi kérdés, többek között.

2017. nov. 25. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Nem beszétlem ellenük

ez csak tapasztalat

2017. nov. 25. 15:17
 13/17 anonim ***** válasza:
22%

ki van oda értük..

húzzanak haza a búsba ha nem normálisak..


hibbantból van bő készlet

2017. nov. 25. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
6%
Én nem vagyok értük oda. A területük szép,de ők emberileg hulladékok. A székely férfiak pl úgy bánnak a nőkkel mint a tárgyakkal. Ott a nőnek a konyhában a helye,elvárják hogy mosson,főzzön,takarítson.Volt székely párom,soha többet belőlük! Akaratos,makacs mocsok emberek. Csak nekik lehet igazuk,a másiknak nem,így viselkednek...Erőltetik a mondandójukat a másikra.
2017. nov. 25. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 Fingkirály ***** válasza:

Saját tapasztalat - munkaadóként.


Legfőbb előnyük az anyaországiakkal szemben, hogy - és ez a jóval multikulturálisabb Románia oktatási rendszerének, meg az eredendő kétnyelvűségüknek is köszönhető - jóval nagyobb arányban beszélnek idegen nyelveket (angolt szinte mindig, ha nem is túl jól, de nagyságrendekkel jobban, mint az átlag "itthoni" magyar, de fölötte gyakran franciául, németül vagy oroszul is tudnak), így főleg multiknál, külföldi ügyfelekkel foglalkozó cégnél már előnnyel indulnak.


A "hátrányaik" (mindenki döntse el, hogy ez az-e vagy sem):


- valóban törtető, taposó-fúrógépek bárhol dolgozva, és sokszor ha többen vannak, simán összejátszanak, ha ki akarnak golyózni egy anyaországi munkatársat (többnyire, hogy utána beajánlják a székelytesót-családtagot a helyére), igen gyakran megfigyelhető, hogy egymás között, ha nem akarják, hogy a "parasztmagyarok" megértsék, min mesterkednek, igenis nagyon szép perfekt románul társalognak


- a törtetés amúgy nem IDE irányul, a legtöbbjük Magyarországot csak (egy nagyon könnyű) ugródeszkának tekinti, itt a nyelvtudása meg a határon túli tesó pozitív diszkrimináció révén szépen összeszed némi magasabb hozzáadott értékű munkatapasztalatot, esetleg papírokat-oklevelet, oktatást, pozíciót, aztán szépen húz el Németbe/Hollandba valami céghez kisfőnöknek, ahol majd ugráltathatja az (ottani) éhbérért felvett anyaországi magyart.

2020. júl. 15. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 Fingkirály ***** válasza:

A törtetésre reflektálva: több alkalmazottam is van, de szinte csak a határon túliak azok, akik önkéntes rendőrként karnak a munkaterületen viselkedni, meg nekem fotókat-emaileket küldözgetnek, hogy XY kollégájuk hogy lóg, meg nem végzi jól a munkáját.


Általában azt szoktam nekik visszaírni, hogy "öcsém, hegesztőnek vettelek fel, nem kémnek, úgyhogy ne fotózgassál, hanem dolgozz".

2020. júl. 15. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

A kva liberálbolsi anyád.


Csak ennyit tudok mondani.

Szerencsére az undorító fajtátok visszaszorulóban van.

2020. júl. 16. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!