Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek létezik szabad...

Szerintetek létezik szabad akarat vagy genetikailag és kulturálisan minden lépésünk, reakciónk kódolva van előre?

2017. nov. 29. 14:27
 1/2 Farkas Dávid 1996 válasza:

Szerintem minden embernek van szabad akarta,döntése.

Elég abból kiindulni,hogy az emberek se egyformán gondolkodnak,különbözőek.

Genetikailag örökölhetünk bizonyos dolgokat(pl.kinézetünk,személyiségünk bizonyos dolgait vagy kultúrálisan eltanulhattunk a szüleinktől,nagyszüleinktől,ismerőseinktől bizonyos dolgokat,amikor felneveltek minket.Sok gyerek,fiatal bizonyos dolgokat úgy csinál,ahogy nevelték rá,családi hagyományt követi,mert meggyőződése ,hogy az jó,ezt szokta meg. Arról azonban szó sincs,hogy mindenkit mindenben manipulálni lehet,hogy csak így csinálhatod,ahogy én,így gondolkozhatsz,ahogy én.Az ember könnyen elveszítheti a szabad gondolkodását,ha hagyja,hogy a média más emberek elhitessenek vele,hogy ezt kell gondolnod.A filmekben szándékosan ki van találva az érzelmek,véleményed befolyásolja,hogy ezt kell gondolnod,hogy pl.ő a gonosz ő a jó.És te ezt elfogadod,vagy ha drámát nézel,szomorú érzelmek,vígjáték nevetés stb.A divat is befolyásolja az embereket ezt "kell"hordanod.A szabad akaratod akár a nevelődésed akár a média akár a divatnál,akár más emberek manipulálásánál,hogy mindenre bólogatsz,vagy kritikus szemmel nézed a dolgokat,hogy ez jó az nem stb.

Minden napi döntéseket az emberek szabad akaratukból hozzák meg legyen az felkelek,dolgozni megyek stb.

Tapasztaltam,hogy sok fiatal pl. a szülei példáját,családi hagyományt követi bizonyos dolgokban,más dolgokban meg megdöbbentő,hogy teljesen másképp gondolkoznak.

2017. nov. 30. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Az ember (és minden állat) döntései az agyban születnek, az agy pedig fizikai test, ezáltal a fizika törvényei határozzák meg a jövőbeli állapotait. Tehát szabad akarat nem létezhet.
2017. dec. 9. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!