Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi a fontosabb számodra a...

Mi a fontosabb számodra a tárgyi értékek (telefon laptop, karóra, ruha, kocsi stb. ) vagy az értékes élmények (pl:világlátás esetleg könnyed kiruccanások mint pl wellness, elegáns étterem. )?

Figyelt kérdés

2017. dec. 5. 01:27
 1/10 anonim ***** válasza:
93%

Nekem leginkább a nyugalomban, otthon eltöltött idő a legfontosabb.

De ha ebből a kettőből kell választani, akkor inkább a tárgyi értékek, de abból is leginkább a számítógép, és mobiltelefon, és utána jönnek olyanok, hogy ruha, egyéb apróbb dolgok amiket szeretek stb.

2017. dec. 5. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%
Nem tudnék választani, mind a kettő fontos. Luxuscikkekre nem tartok igényt, de hasznos eszköz a szg, meg telefon, szeretem a szép ruhákat is. Ezek elengedhetetlenek a mindennapokhoz, viszont az élet mégiscsak élményekből áll, nem hagynám ki a rengeteg koncertet pl.
2017. dec. 5. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
93%

Korfüggő.


Nekem spec már egyik sem.

2017. dec. 5. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
70%
Mindkettő egyformán. Utálnám, ha lepukkant lakásban, jellegtelen bútorok közt, ócska ruhákban kellene élnem és járnom, és utálnám azt is, ha programok helyett csak otthonülést engedhetnék meg magamnak.
2017. dec. 5. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
72%

Ezt s wellnes dolgot sosem tudtam értelmezni... újgazdag sznobság... max thermal fürdőbe megyek el néha meg a konditermünk szaunájába...

Tárgyi értékek fontosak, de leginkább az élmények, utazás, olyan élmények hajszolása amit nem élhet át minden ember.

2017. dec. 5. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Számomra bizonyos szintig fontos mindkettő.


Régen egyértelműen feláldoztam az élményeket és tárgyi dolgokra vágytam. Leginkább egy jó gépre amin játszhatok vagy jó telefonra.


Most felnőtt fejjel sokkal fontosabbnak érzem az élményeket. Élőben nézni autóversenyt a Hungaroringen, körbetekerni a Balatont, elmenni egész napos gyalogtúrára a Pilisbe.


A tárgyi értékeket meg inkább eszköznek tartom, de pont ezért fontosak. Egy jó telefonnal egész nap tudok navigálni az erdőben, csinálhatok jó fotókat. Túrázáshoz nem árt ha van egy jobb fajta túracipője az embernek, bringázáshoz meg egy jól karbantartott bringa.


Viszont szeretnék egy autót is, mert szó szerint szabaddá teszi az embert. Nem köti tömegközlekedéshez. Eljuthat olyan helyekre ahova amúgy nem vagy csak bajosan.


Vagy szeretnék egy saját lakást, mert mégiscsak jobb a saját otthonomba hazaérni, mint egy vadidegen albérletbe ahol első gondolatom hogy "Na b..meg megint itt lóg lakótársam csaja".

2017. dec. 5. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Számomra sose volt fontos, hogy tárgyakat halmozzak, az élmények abszolút prioritást élveznek. Telefonom középkategóriás, laptop szintén, megtehetném, hogy évente váltogassam vagy jobbat vegyek, de minek? Nem látom értelmét, nincs rá szükségem, nem használnám ki, telefonból is csak azért vettem jobbat, mert nagyon jó a kamerája és hasznosak a térképek/különféle utazós appok, amúgy jó lenne a sima gombos is.. Kocsim sincs, mert jelenlegi élethelyzetemben semmi szükségem rá, így csak azért, hogy legyen, nem kell.


Amire a legszívesebbek költök (természetesen amellett, hogy minden hónapban félreteszek) az az utazás, abból se a pihenős vagy luxus fajta, hanem a túrázós, mászkálós, airbnb/couchsurfinges hátizsákos fajta, amit sokkal jobban élvezek. Emellett más hobbikra, különféle élményekre és programokra (ebből se a puccosra gondoljunk, az nagyon az én világom) is szívesen költök, milliószor többet ér számomra az élmények gyűjtése, mint az anyagi javaké.

2017. dec. 5. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
91%
Normális embernél ez nem kérdés, de úgy írnám inkább, hogy élmények.
2017. dec. 5. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Egy ideje nekem már egyik sem. Pl.: tetszik egy óra, hurrá. Addig érdekes, amíg nincs meg, utána nem olyan érték, mint a megléte előtt volt.
2017. dec. 5. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
90%
Utazás, élmények a kedvessel Svájcon belül.és kivül.
2017. dec. 6. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!