Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti hogyan gondoljátok el a...

Kittike457 kérdése:

Ti hogyan gondoljátok el a halál utáni állapotot? Mi lehet utána, s miképp?

Figyelt kérdés
Vagy esetleg hisztek benne,hogy bármi is van a halál után?

2017. dec. 5. 18:18
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Csak felébredsz a számitógépek által szimulált környezetből és nyomsz egy restart gombot.
2017. dec. 5. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
62%

Szerintem szimplán nincs semmi.


Nincs olyan hogy halál utáni állapot. Hall után csak egy élettelen húsdarabok leszünk amik szépen lassan lebomlanak. Pont ahogy az életünk előtt sincsen semmi.


Szerintem ott kezdődik a probléma hogy az emberek mindenképp többnek akarják hinni magukat, azt akarják hinni hogy van értelme a puszta létezésüknek, van értelme a születésüknek, haláluknak. Pedig nincs.


Vegyünk például egy bogarat. Egyik percben még az asztalunkon mászik, másik pillanatban már agyon is ütöttük. Kész, nincs tovább. Pont ugyanilyen az ember is. Megszűnik és nincs tovább.


Az ember mindenben az élt értelmét keresi a világ fennállásának értelmét. Pedig ha úgy nézzük, az egész létezés értelmetlen. Vegyünk például rovarokat, sok belőlük szó szerint "tiszavirág életű" megszületik, felnő, utódokat gyárt, majd elpusztul. Ennyi az egész élet, értelmetlen versenyzés a fennmaradásért.

2017. dec. 5. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
67%

Vagy a másik, hogy szerintem vannak dolgok, amit az ember logikusan gondolkodva nem tud megérteni. Például hogy milyen érzés "nem lenni".


Számomra például hasonló érzés, hogy milyen a végtelen világűr? Egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy valami "végtelen". Hiszen a világban mindennek van valamilyen élettartama, minden megfogható, valamilyen úton módon érzékelhető.


De akkor milyen a végtelen? Mész, mész és sosincs vége? De ha mégis vége van valahol akkor mi van a végén túl?


Vagy az egész ősrobbanás elmélet. Hogy volt egykor a nagy semmi, amiből lett valami. Na de hogy lett belőle bármi ha nem volt semmi?

2017. dec. 5. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Nekem a reinkarnáció a legszimpatikusabb.

Szerintem többek vagyunk, mint puszta hús. A lélek egy energiahalmaz. Az enegia pedig nem vész el, csak átalakul.

Én úgy hiszem, hogy halálunk után a lelkünk egy kellemes, nyugodt helyre kerül, ahol felkészülhet a következő utazásra, az újraszületésre. Egy körforgás az egész.

Még annyi, hogy szerintem emberi lélek csak emberi testbe "költözhet" újra.

A testünk meg persze elrothad, mint minden más is a Földön.

Végeredményben tök mindegy, hogy miben hiszünk, mert úgysem tudhatjuk, míg oda nem érünk. Mindenki higyjen abban amivel azonosulni tud és ami segítségével nem tojik a haláltól. Na, meg ne erőszakolja senki senkire a maga hitét és véleményét azt hangoztatva, hogy az az egyetlen igazság.

2017. dec. 6. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Nem tudjuk mi van a halál után.Senki nem tudja,mindenki hisz valamit. Bizonyítani senki sem tudja , hogy az van, amiben ő hisz.

Gondoljunk minden lehetőségre:

a halál után

-semmi - reinkarnáció - valami valami mennyország-vagy pokolszerű másvilág - valami másfajta élet

Más kérdés,ki melyiket szeretné.

2017. dec. 6. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Nem hinném, hogy elmúlnánk létezni.

Persze, ha objektíven gondolkodunk, akkor a lelket lehet félvállról az agy elektromágneses aktivitásainak tekinteni, ami halál beálltával (vagy épp elalváskor) megszűnik, tehát megszűnik az egyed létezése - DE! Ezzel nem magyarázható a saját, szubjektív létezésednek a ténye. Az, hogy a te konkrét Éned létezik és lehetősége van megtapasztalnia ezt a Világegyetemet - hogy nem egy másik valaki van ebben a hústömegben, hanem Én. Ez egy egyetemes tulajdonsága az Univerzumnak, egy paraméter, ami deklarálva van. Egyfajta engedély a létezéshez. Attól, hogy elhasználódik a testünk, ez az engedély nem fog megszűnni. Továbbra is meg lesz a Világnak ezen tulajdonsága, hogy a te Éned létezhessen, és amíg létezik maga a Világ, amiben bizonyos atomok bizonyos szerveződésével élet keletkezhet, a jelenlegi Ének mindig is ott lesznek.

Lehet, hogy baktérium leszel legközelebb, lehet, hogy nem is legközelebb leszel az, hanem a múltban, milliárd évekkel ezelőtt, vagy az is lehet, hogy az összes létező -és valaha létezett -és leendő élőlény (én is) valójában Te vagy, csak különböző valóságként, szubjektív folyamat során megélve. Kiderülni mindenesetre sajnos nem fog, mert nincs rálátás a komplett egészre, csak a mi kis saját jelenlegi Énünkön keresztül egy apró metszetére a teljes képnek.

2017. dec. 6. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:

Én hiszek benne hogy van valami a halál után.Sok filmben láttam hogy mikor valakinek valamilyen baja volt a kórházban vagy valahol akkor azután kilépett a testéből és utána meg miután újraélesztették visszakerült a testébe.Egy csomó filmben így ábrázolják,meg hogy a fénybe,menyországba jut...de hogy miért?

Azt nem tudom lehet volt valami hasonló élményük a rendezőknek?Vagy csak megálmották?Vagy csak így képzelik el? nem tudom de én hiszek abban hogy van valami a halálunk után.Igen mikor még nem születtünk meg,nem fogantunk meg akkor még nem volt lelkünk de miután megszülettünk azután felneveltek (felnevelnek) minket és akkor már persze van lelkünk.Én hiszek a reinkarnációban és szerintem a halál után van valami de azt nem tudom hogy mi, mert nekem nem volt még halál közeli élményem és remélem hogy nem is lesz a közeljövőben.

2018. ápr. 22. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!