Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Meghalt egy családtagom....

Meghalt egy családtagom. Képtelen vagyok iskolába menni, annyira össze vagyok zuhanva lelkileg. Ilyenkor ki igazol?

Figyelt kérdés

Sziasztok, 17/f vagyok. Ma (szerda) hajnalban meghalt a nagymamám hosszú szenvedés után. Nagyon szoros kapcsolatom volt vele, végignéztem a leépülését és nagyon sokat voltam vele egész életemben, mindenhol emlék köt hozzá. Reggel egész jól bírtam, suliba csak töriórára mentem be egy dogát megírni és kész. Most délutánra viszont egyre rosszabbul vagyok, sokszor elkap a sírás, már úgy érzem, mintha lázas lennék. Alvás biztos nem lesz éjjel, viszont ha ez miatt nem megyek iskolába, ki igazolja? Beteg nem vagyok hivatalosan, elrepülnek a szülői igazolások?

Péntek fontos nap lesz, bíróságra megyünk az osztállyal jogi pályaválasztás miatt, be kéne mennem, a temetés meg kedden lesz 11-kor.


Teljesen kivagyok lelkileg egyébként is, hetente járok pszichológushoz és ez hiányzott még. Emellett még a suli miatt is idegeskedni kell...


Mit csináljak?



2017. nov. 8. 16:23
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Ő volt az összekötő köztem és a nagybátyám között, akivel nagyon sokat beszélgettünk, ha átmentünk a mamához, azonos volt az érdeklődési körünk, stb. Ha most vele is elveszik majd a szoros kapcsolat, egyszerre két embert gyászolok...
2017. nov. 8. 16:25
 2/12 anonim ***** válasza:
96%
Szólj a szüleidnek, akik keressék meg az osztályfőnököt és beszéljenek vele.
2017. nov. 8. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
1%

Mit csinálj...van mit meséled...szedd össze magadat és lépj tovább, tedd kicsit félre a pityergést a kellő időpontra...lassan felnőtt vagy.

Nagymamád sem örülne, ha lógnál a suliból pityergés miatt s elcsesznéd jövőd.


Egy napon, aki nálad idősebb, annak te fogsz temetésén lenni ( jobbára ). Ez az élet rendje, fogadd el, értékeld a vele töltött időt-múltat és lépj tovább emlékeivel.


Esetleg vezesd le stresszt-fájdalmat egy roncstelepen kalapáccsal...

2017. nov. 8. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
10%
Szedd össze magad és tedd a dolgod. Nekem a legjobb barátom halt meg, másnap mégis felkeltem és bementem a munkahelyre. Otthon mit csinálnál, sírnál reggeltől estig? Azt megteheted hétvégén vagy délután. Ha elhagyod magad és csak a sebeidet nyalogatod már most, mi lesz később?
2017. nov. 8. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
72%
Hívd fel a nagybátyádat, és beszélgess vele, ő is biztos örülni fog. Aztán nézz valami izgalmas filmet és holnap meg menj be a suliba, akkor is, ha ma este nem sokat vagy semmit sem alszol, holnap este jól fogsz. Kitartást!
2017. nov. 8. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
96%

Én ilyen helyzetben a tanárokat is elküldeném az anyjukba akik erre egy szót is szólnak. De ehhez kell egy olyan karakán és konfliktusos jellem mint nekem. Amúgy kérd meg a szüleid, hogy igazoljanak.

És részvétem :'( Nekem is most halt meg a nagyapám augusztus 13.-án. Egy napon a Világosi fegyverletétellel. Csak 168 évvel később

2017. nov. 8. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
97%

Nekünk a munkahelyen van olyan, hogy "közeli hozzátartozó halála" miatti extra szabadság - 2 nap egy évben. Ha felnőtteknek jár ilyen, Nektek is biztos van hasonló, de minimum a tanárok együttérzése és megértése kijár, a szüleid nyugodtan kikérhetnek erre hivatkozva, hiszen mindenkinek az az érdeke, hogy jól legyél.


Ne próbáld elnyomni magadban a gyászt, mert az egy nagyon erős érzés és ha nem éled meg, akkor komolyan, fizikailag megbetegíthet rövid távon is - ahogy érzed, hogy "mintha lázas lennél" és hosszú távon is, ha annyira "sikeresen" elnyomod, hogy aztán évtizedek múlva valami krónikus vacak formájában jön elő. Ne hallgass azokra, akik erre bátorítanak, sajnos az ilyen szomorúságokon át kell esni akkor, amikor történnek ahhoz, hogy később könnyebb legyen.


A másik meg, ami ténylegesen is segíthet az állapotodon, ha próbálsz "beszélni" a nagymamádhoz. Ha eszedbe jut valami emlék vele, meséld el neki, hogy most ez eszedbe jutott, kérdezd meg emlékszik-e, oszd meg vele az érzéseidet, hogy hiányzik és nem tudod mi lesz most vagy bármit. Beszélj úgy hozzá magadban, mintha még élne, mintha veled lenne, de még közvetlenebbül. Ehhez nem kell hinni abban, hogy még él, meg hogy tényleg Veled van, csak csináld és könnyebb lesz.


A suli miatt meg nem "kell" idegeskedni. Vagy az idegeskedés is egy kötelező tantárgy lenne?

2017. nov. 9. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
26%

#7-esnek: attól, hogy valaki nem fekszik otthon zokogva napokig még nem azt jelenti, hogy elnyomja a gyászt, hanem azt, hogy nem hagyja el magát.

De a kérdés az igazolásra vonatkozott, nem a gyászról szólt.....

Menj le orvoshoz, mondd, hogy te itt bedobtad a törölközőt.

2017. nov. 9. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
41%

Jaj 8., kérlek ne!

Tökéletesen látszik, hogy az a fajta balek vagy, akinek semmi sikerélménye az életben és ettől érzi magát valakinek :D

Szánalmas :D

2017. nov. 9. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
96%
Ha dolgozol és valami haláleset van a családban, akkor kapsz 3 nap szabit, hogy az ügyeid tudd intézni. Ezt javaslom, 3 napot a szüleid is tudnak igazolni, ha nem a doki biztosan fog neked igazolást adni. Szerintem jövő héten ne menj iskolába, de tudd hogy hol tart a tananyag és tartsd a kapcsolatot az osztálytársakkal.
2017. nov. 9. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!