Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nem érzitek úgy, hogy betört,...

Nem érzitek úgy, hogy betört, megtört titeket a társadalom?

Figyelt kérdés
Hogy teljesen másképp élnétek, de nem lehet mert szigorú szabályok között kell már élni. És, hogy fel kell adni az álmokat, vagy hamis álmokat kezdünk el dédelgetni, ami önmagában nem is álom, csak a soha el nem ért remény a szabadsághoz, például hogy majd egy orvosi diplomával vagy jó szakmával jól keresel és megélsz és mindened meglesz. Közben lehet, hogy csak még jobban csőbe szorítod magad, mert ha belekezdesz csinálni kell.
2017. dec. 8. 07:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
70%

Nem érzem. Mindig is angol nyelvű országban szerettem volna élni, úgy gondolom ennek nincs sok akadálya, bár tény, hogy színvonalas munkahelyhez jó angol tudás kell, minimum. Van, aki beéri mosogatással, én nem.

Sokan támadnak emiatt, hogy miért nem érem be, mit képzelek magamról. Azt képzelem, hogy egy normális színvonalú életet szeretnék élni, nem egy dohos kisszobában lakni negyedmagammal.

Itthon sincs rossz sorom, de az emberek mentalitása borzasztóan zavar. Azt hiszem épp azoké, akiket megtört a társadalom, akik saját maguk árnyékaként élik a mindennapokat, és rosszul vannak a gondolattól, hogy mások szeretnének többet is az élettől.

Mindig is reménykedő/cselekvő típus voltam, a jobbra törekszem, persze a határokon belül amit a lehetőségeim engednek.

Sokan férjhez mennek a cél érdekében, én próbálom önerőből összerakni az életem, hogy ne másoktól függjön a boldogságom, jólétem. Ezt is sokan furcsának találják.

35N

2017. dec. 8. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Bihar Valatonon ***** válasza:
0%
Hát aki úgy érzi ebbe be kell illeszkedni annál van a gond :)
2017. dec. 8. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
71%

Soha nem érdekelt ez a manapság már divattá vált, legyünk egyediek, törjünk ki a rendszerből felfogás.

Mivel elfelejtjük, hogy milyen sok dolgot köszönhetünk a rendszernek, amiben élünk.. ami szabáyokat hoz.

Szabályok nélkül anarchia lenne.


Mégis milyen szigorú szabályok vannak? Én nem tudok olyanról, amit ne lehetne betartani minden gond nélkül.


Orvosi diploma... aki odamegy, az általában okkal teszi.

De arra sem kényszerít senki, hogy hagyd ott a képzést és menj el egy másik szakra.


Csak beképzeled, hogy kötelező volna..

2017. dec. 8. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
81%

Én nem érzem, hogy lenne ilyen nyomás rajtam.

Az, ha te ennyire beképzeled, hogy csak egy úton lehetsz boldog, vagy szabad (most miért is nem vagy az?), akkor az szomorú, részben a te hibád, de nem igaz.

"Közben lehet, hogy csak még jobban csőbe szorítod magad, mert ha belekezdesz csinálni kell."

Igen, általában azért kezdesz el valamit, hogy végigcsináld és majd befejezd. De ez se kötelező. Ha nem jön be, otthagyod.

2017. dec. 8. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
0%
Én ezt érzem, hogy az egyéni értékeinket, lehetőségeinket és gondolatainkat is elveszik tőlünk, tönkreteszik, kihasználják. Más életet akarok élni, de csak azt a boldogságot lehet ebben a társadalomban elérni, amit kiszabtak nekünk, nem amit mi akarunk. Próbálkozom, de ez túlerő.
2017. dec. 8. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
A kérdésed címe és a kérdés tartalma két külön dolog, nem a társadalom törti meg az embereket...hanem az állam. Szabályokat és életeket, sorsokat eldöntő kérdéseket a magyar állam hoz és visz végbe.
2017. dec. 8. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Nem érzem, olyan szakmám van, amit szeretek, szeretek benne dolgozni és munkán kívül is ez a hobbim, így a munka se munka... én egész életemben szabadnak éreztem emiatt magam... gyakorlatilag 7 évesen apám műhelyében már műveltem a szakmát.
2017. dec. 8. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
90%
Engem nem szigorú szabályok nyomasztanak, hanem a társadalmi elvárások. Hogy egy bizonyos nemű és korú embernek már hol kéne tartania, mert ha nem ott tart, vagy másképp csinál dolgokat, akkor az "nem normális".
2017. dec. 8. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
68%
Mik azok a szigorú szabályok, amik megtörnek? Semmi olyan korlátozást nem látok, ami akadályozna abban, hogy szabadon és jól éljek. Sőt, összehasonlíthatatlanul több a lehetőség most, mint '90 előtt, amikor a tőlünk 30 km-re lévő osztrák városba csak útlevéllel mehettünk, amit vagy kapott az ember, vagy nem. Egyebekről már ne is beszéljünk.:-) Akit a társadalom a jelenlegi rendszerben úgymond meg tud törni, az keresse önmagában a hibát. Nem egészen értem, mit várnál el, halálig tartó gyerekkort, hogy keresgélhesd önmagad szabadon, és valaki más, netán a társadalom pedig mindeközben biztosítsa a megélhetésedet?:-)
2017. dec. 8. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Maximum az életkörülmények tudtak volna megtörni, vagy az oktatási rendszer, mindkettő fiatal koromban, de egyiknek se sikerült :)

Az egyetlen dolog, amihez nem tudok alkalmazkodni, az a small talk nevű jelenség, ki nem állhatom, ha az emberek jelentéktelen baromságokról beszélgetnek velem, csak azért, hogy ne legyen csend, én magam pedig képtelen vagyok fenntartani egy ilyen beszélgetést. Meg egyébként se szeretek sokat beszélni magamról, vagy arról, hogy mi történt velem, véleményt viszont szívesen mondok, ha kérdeznek, vagy a hobbijaimról tudok még beszélni. Emiatt néha csodabogárnak vagy kattantnak tartanak, de senki nem büntet miatta, senki nem fog fegyvert fogni a fejemhez, hogy "márpedig szociálisabbnak kellene lenned". Szóval szerintem annyira nem szigorú a társadalmunk.

Tény, hogy nagyobb szabadságot biztosítana, ha több pénzem lenne, de szerencsére minden lehetőségem megvan ahhoz, hogy elérjem ezt a célt (elég pénz), olyan szakmával, ami miatt nem kell fájdalmas kompromisszumokat kötnöm (Uram bocsá' még élvezem is a munkát). Nem könnyű megtalálni, de nem lehetetlen, és nem csak az orvos-mérnök-programozó-jogász szentnégység kereshet a megélhetéshez elég pénzt, sok jó szakma van még, akár egyetemi képzésben, akár OKJ-n gondolkodik az ember :)

2017. dec. 8. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!