Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti emiatt nem szoktatok...

Ti emiatt nem szoktatok szomorúak lenni?

Figyelt kérdés
Nemrég láttam egy videót , ami arról szólt , hogy milyen az élet... Meg , hogy hiányzik az embernek az , hogy nem lehet többé gyerek életében , nincs már gyerekkori játszás stb. Ti nem szoktatok szomorúak lenni ? Választ előre is köszi ...
2017. dec. 9. 00:11
 1/8 anonim ***** válasza:
86%
Nem, mert ez nem igaz. Bármikor előveheted a legót és nézhetsz hozzá rajzfilmet.
2017. dec. 9. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Bármikor lehetek gyerek. Bármikor játszhatok. Gyengéden, vadul, makacsan, emberien, gyerekesen.


Sőt! Rendszeresen szoktam játszani. Csak most nem homok várat építek, hanem kütyüket, programokat, kézműves dolgokat. Nem bújócskázom, hanem kirándulok, sportolok. Nem autókkal gurigázom, hanem tábla játékot játszom a haverokkal.


Egyáltalán nem hiányzik, hogy megmondják, mikor van lefekvési idő, hogy ne magamra főzhessek, hogy mástól függjek. Emiatt nem szoktam szomorú lenni.


Vannak ennél sokkal súlyosabb dolgok, mint a "idén napi 2 óra túlórával is annyi pénzt tudtam keresni, hogy közben az ingatlanárak emelkedését alapul véve a reáljövedelmem idén -3.5 millió forint volt. Úgy ám MÍNUSZ.

Azaz olcsóbb 2000 abortuszt kifizetnem, mint egy 60nm-es lakást. Gondolj bele, hogy ezt azért történt, mert a családok lakáshoz történő jutását támogatják, miközben pontosan az ellenkezőjét érik el.


Az szomorít el, hogy NEM LESZ gyerek, aki ilyen dolgokon szomorkodjon, amiken te szomorkodsz. Pedig 2-3 éve, még tervben voltak.


Az szomorít el, hogy nincs értelme dolgozni Magyarországon, mert nincs előrelépés.


Az szomorít el, hogy amikor az én biciklimet lopják el, a rendőrök szerint én vagyok a hibás, hogy csak 2 darab 15 ezer forintos lakattal zártam le. Amikor a szomszéd hajnalban üvöltözik és tombol, és megkérem, hogy legyen kedves és hagyjon aludni, akkor én vagyok a bunkó.


Ilyenekkel találkozol rájössz, hogy a játékokról sosem kell lemondanod, de jön mellé más, ami miatt a "gondtalan" gyerek kor bizony-bizony hiányzik / illetve a jövő generáció hiányzik, aki most késni fog jócskán, mert a fiatalok nem tudnak családot vállalni egzisztencia nélkül.

2017. dec. 9. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Bizonyos értelemben igen, mert nem úgy használtam/használom ki az életemet, ahogyan azt lehetne. A másik oldalról nézve azonban örülök, hogy nem kell újraélnem az eddigi, hát - diplomatikusan fogalmazva - minősíthetetlen "életemet".
2017. dec. 9. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
79%
Ezen kár szomorkodni. Sok dolog nincs ami akkor jó volt és sok dolog nincs ami akkor nagyon rossz volt. Nagyon örülök, hogy már nem vagyok kiszolgáltatva senkinek és magam hozhatom meg a döntéseket. Minden kornak meg van a maga szépsége. Meg kell talalni nem a múlton szomorkodni. Az emberi agy olyan, hogy csak a jóra emlékszik. Akkor sem volt olyan jó.
2017. dec. 9. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
70%
Inkább azon szoktam hogy nem lehettem gyereksztár, pedig nagyon szerettem volna.
2017. dec. 9. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Nekem pokol volt a gyerekkorom, nem vágyom vissza. Minél idősebb vagyok, annál jobb az életem, amiért teszek is folyamatosan. Játszani, felhőtlenül örülni pedig felnőttként is lehet.
2017. dec. 9. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Amúgy bocsi, hogy kiakadtam. Ez nálam nem depresszió, hanem a kapitalizmus mellékhatása, amit nem tanultam meg kezelni.
2017. dec. 9. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Metionin ***** válasza:
100%
Nem, ellenkezőleg. Örülök hogy nem vagyok gyerek, nem tudnak többé indokolatlanul verni, lealázni, semmi sem hiányzik a gyerrekkoromból, nem játszottam, nem voltak barátaim, nem voltam boldog. Felnőttként sokkal jobb.
2017. dec. 9. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!