Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért beszél Erdélyről, ha...

Miért beszél Erdélyről, ha soha sem járt ott?

Figyelt kérdés
Ismerek több olyan embert, aki majdnem könnyeket hullat Erdélyért, meg trianont szidja éjjel-nappal, de soha életében nem járt Erdélyben és nincsenek kint rekedt rokonai sem. Ez miből fakad? Meg 8 általánossal gürcölnek külföldi cégeknél, de hétvégente a nyugatot szidják, aki végülis eltartja őket. Ez lehet akár jó, akár nem ,de azért mégis csak német vagy más nyugati cég futószalagjánál dolgozik. Szóval a tettei és a szavai nem fedik egymást. Meg mindenkit szidnak, de ők sem élnek jobban, hétvégente részegen szórakoznak, hétköznap meg gyárban gürcölnek, ezért nem értem a különbséget. Miből fakad ez az egész?

2017. dec. 9. 17:23
 1/10 anonim ***** válasza:
95%
Az ilyen emberek legtöbb esetben ideák, világnézet, elvrendszer és közösség nélküli, városi prolik. Ez a fajta vulgárnacionalizmus pedig ad számukra mindenre egyszerű választ és megoldást. Nem is érzik a disszonanciát a között, hogy erőltetik ezt a népnemzeti mentalitást, meg hogy csak a magyar termékek stb, majd ezt követően felbontják a cseh sörüket, beülnek az amerikai tévéjük elé, miután beálltak a garázsba a német autójukkal (már ha telik minderre). Kiélvezik a tömegmechanizmusokat amikor elmehetnek egy focimeccsre, vagy egy koncertre, és a tömegben feloldódva önfeledten skandálhatják a vesszen trianon és hasonló szövegeket.
2017. dec. 9. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
95%
A Fidesz milliárdokat költött arra, hogy gyűlölet kampányt építsen ki. Ilyen a magyar társadalom, gyűlölködnek reggel, délben és este. Ezzel lehet megnyerni őket, erről lehet velük beszélni, ez az amivel a szabadidejüket töltik. Gyűlölködnek.
2017. dec. 9. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Most mi a konkrét kérdés? Ez nekem inkább panaszkodásnak tűnik. Egyébként pont úgy ahogy az erdelyiek Magyarországról beszélnek vagy francia országról vagy bármi más országról ahol gáz van. Pl én most a caloforniában lévő tűzről sajnálkoztam pedig még életemben nem jártam ott.
2017. dec. 9. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
90%
Mert egy majom ember, azért. Nincs önálló gondolata, megy a tömeg után, azt szajkózza amit a nagy többség. Persze azt észre nem veszi, hogy a tőle pár 100 méterre a szomszéd meg felfordul a nyomorúságtól, de inkább oda meg annak nyal amiért elismerést kap.
2017. dec. 9. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
6%
Rettenetesen szűk látóköröd van. Szerinted a Nyugati cégek miért vannak, a Nyugati cégek a rendszerváltás következményei, mivel külső gazdasági folyamatoknak ki vagyunk szolgáltatva, holott szinte teljesen önellátó ország lehetnénk főleg mezőgazdaság szempontjából
2017. dec. 9. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
82%
Ez már a 90 es évek végén is jelen volt, én is ismertem , ismerek ilyen sz*r embereket, aki utasításba kapta , hogy a románt felvenni dolgozni, felkarolni 8 osztállyal, tolni a csillagos égbe. Aki meg itt született Magyarországon, azt meg eltaposta, eltiporta. Hát kitüntetést az ilyeneknek.
2017. dec. 9. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Engem pl. a saját egykori tanárom nem vett fel dolgozni anno, akinél a szakmámat tanultam. Elküldött azzal, hogy szerezzek érettségit is, akkor majd felvesz dolgozni. Tudni kell, hogy a fél munkahely romániai menekültekkel volt tele, ez volt 97-98-ban, hát mit remélsz az ilyen gondolkozású, beállítottságú emberektől ?!!
2017. dec. 9. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Beszéltél már emberekkel a mennyországról? Nem hinném, hogy sokan voltak ott, de van egy elképzelésük, hisznek benne, örülnének, ha ott élnének. Akik oda vágynak, a vallásuk miatt teszik ezt.


Akik Erdélyt kedvelik, azok olvastak róla, meséltek nekik róla, történelmet tanultak, olvastak Márait. Ezekből már már meg lehet szeretni a hetedhét országot.

2017. dec. 9. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

ma 18:36


Lehet szeretni, de nem mások kárára, rovására. Oda kell menni, oda kell költözni, ott építeni életet, karriert, munkahelyeket teremteni. Nem magyarázni kell ,meg beszélni róla, meg agymosást végezni a tömegeknél, 1-2 ember szimpatizál velük (egészségükre), de az,hogy a másik embert is bele viszi, befolyásolja, bele kényszeríti, mintegy ráerőszakolja az akaratát.

Pont olyan ez, mint mikor egyszer egy hivatalba valaki azt mondta nekem, hogy ne hangoztassam ezt meg azt, mert megüthetem a bokámat, ugyanis vannak olyan nagy hatalmú emberek akik erre harapnak és allergiásak. Hadd döntsem azt már el én, hogy pl. melyik rasszt gyűlölöm,kedvelem, én sem sértődök be azon ha valaki nem ért egyet azzal amit én gondolok. Nem akarom emiatt megerőszakolni.

2017. dec. 9. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mert prolik a nácik , sokkal jobb helyük van a magyaroknak ott, jól jártak triatlonnal!
2018. szept. 22. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!