Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Egeszseges, ha megvalosulnak...

Egeszseges, ha megvalosulnak a terveid es onnantol kezdve elveszik a motivaciod?

Figyelt kérdés

volt egy dolog az eletemben amit nagyon szerettem volna

meglett es jo hogy van, orulok neki, de elveszett a motivaciom ami miatt minden reggel kb. felkeltem hogy ez a dolog meglehessen


2017. dec. 11. 11:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
73%
Igen,új motivációkat kell kitűzni.
2017. dec. 11. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Persze, természetes érzés, ilyenkor kell új célokat kitűrni, új motivációt találni (és közben emlékezni arra is, hogy a jelent is élvezze az ember). Nem olyan nehéz dolog szerintem, hiszen mindig van hová fejlődni.
2017. dec. 11. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Az új cél lehet bármi: beiratkozol egy rajz- vagy főző tanfolyamra,elkezdesz valamilyen sportot,listát írsz azokról a helyekről,amiket szeretnél meglátogatni(nem muszály feltétlenül,hogy nagyon távoli helyek legyenek)és ha valamelyik megvan kipipázod a listáról.De lehetnek ezek a változtatásoka napi rutinjaidban is,stb.Széles spektrumú a lehetőségek tárháza.Gondolkodj el rajta melyek azok a dolgok amiket szívesen kipróbálnál vagy amin változtatnál.
2017. dec. 11. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Mi ez a dolog! Mert ha pl tanulással, sporttal, tevékenységgel kapcsolatos, ezekhez soha nem motiváció kellett, hanem hogy szeresd azt a dolgot csinálni...
2017. dec. 11. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Mi ez a dolog itán kérdőjel :D ?
2017. dec. 11. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Amúgy ti akik motivációkat tűztök ki, ti fogalomzavarban vagytok... a célt lehet kitűzni, a motiváció az a hajtóerő ami eljuttat a célhoz...
2017. dec. 11. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ezt úgy hívják, hogy "hedonikus adaptáció", azaz az ember gyorsan hozzászokik az elért cél okozta örömhöz, és így a poz. érzés hamar elillan.

A megoldás erre az lehet, hogy ne a "cél"-ra, hanem az "út"-ra figyeljünk.

"A JÖVŐKÉP CSELEKVÉS NÉLKÜL ÁLMODOZÁS, A JÖVŐKÉP NÉLKÜLI CSELEKVÉS RÉMÁLOM" (JAPÁN KÖZMONDÁS)

2017. dec. 11. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

elveszett a dolog, nincs mit tanaljak


nyelvet akartam megtanulni anyanyelvi szinten beszelni, sikerult

eloszor lakast akartam, meglett, aztan egy masik lakast anyagi biztonsagert, meglett

aztan kocsit, az is meglett

mi legyen a kovetkezo?

masik nyelvet anyanyelvi szinten?

2017. dec. 12. 11:15
 9/11 A kérdező kommentje:

parkapcsolatom nem volt soha

25 vagyok

talan az segithet nem csak motivaciot adni, de ebbol a godorbol kihuzni is

jol gondolom?

2017. dec. 12. 11:16
 10/11 anonim ***** válasza:
Nyelvet anyanyelvi szinten... mese habbal.
2017. dec. 12. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!