Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Magyarországon miért utálják...

Magyarországon miért utálják automatikusan azt aki tehetősebb az átlagnál?

Figyelt kérdés
2017. dec. 12. 12:04
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
27%

Pont erről írunk 10-s tipikus.

Miért nem csalsz te is akkor?Ha szerinted ilyen egyszerű.

Miért nem inkább tanultál?Miért nem végeztél el piacképes szakmát és go külföld?

2017. dec. 12. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Mert nekem már mindenem megvan itthon és a gazdagok mindenhol ilyenek a világban nem adóznak lefelé meg taposnak.Én csak azt nem akkarom elhini hogy, emberek nagy része kudarc és mindenkit a pénz motivál.Még az álatokban is több együtérzés van mint az emberek nagy részében.
2017. dec. 12. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Mindenki a pénz.

Hiszen pénz és egészség legyen a többit megvesszük.

De tényleg így van.

Mindenhez zsé kell,kényelmes komfortos élethez pláne,csajozni akarsz,párt akarsz na akkor kell csak igazán még.


A pénz boldogít,közvetve is.

2017. dec. 12. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Nem voltak régen más emberek is aki nem a profitot nézte a történelemben is sok példa van de mai világban az ilyeneket bolodnak mondanák és ez az igazán félelmetes.
2017. dec. 12. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Mert rengeteg ember azt hiszi magáról, hogy ő tökéletes. Ha más nála, a tökéletesnél jobbat ér el, azt tuti sunyiskodva tette - megideologizálják, hogy más nem az esze, kitartása miatt miatt keres többet nála, hanem mert csalt/csókos volt/lopott.

Amúgy én kb. átlagszinten keresek irodai munkában, de én is megkapom élőben meg fórumon is, hogy:

- mázlista vagyok (ja, meg végigtanultam az egész iskolai pályafutásomat és egyetemre is mentem, fejlesztettem a nyelvtudásomat is... aki meg szerencsésnek nevez, az óra alatt facebookozott meg bulizott tanulás helyett, aztán nem vették fel egyetemre, elvégezte a legalibibb OKJ-t, nyelvtudása nincs, aztán csodálkozik, hogy miért csak eladónak veszik fel...)

- biztos beszoptam magam a munkába, mert nő vagyok, és nő magától nem annyira okos

- biztos anyu-apu-ismerős vitt be

stb... hát aki még nálam is jobban keres, miket kap.


Persze azért tegyük hozzá, hogy bizonyos esetekben értem az utálatot, pl. Lőrinc bá' meg Habony úrfi esetében. Szóval aki nyilvánvalóan törvénytelen vagy sunyi módon lett gazdag, azt értem, miért utálják. De akiről nem is tudják, hogyan lett pénze, azt minek kell utálni meg mocskolni, gyanúsítgatni, azt nem értem.

2017. dec. 12. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
A sok csóró azért szidja a gazdagokat mert a pénzért dolgozni, gondolkozni, tanulni meg kockáztatni kellene, de azt meg nem akarják.
2017. dec. 12. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
Én is utálom mindet amelyik felvág a vagyonával, viszont a normális nem nagyképű gazdaggal semmi bajom.
2017. dec. 13. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!