Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az introverzió miért borít ki...

Az introverzió miért borít ki sok embert? Miért tolakodnak, miért nem értik meg, ha valaki nem társasági ember?

Figyelt kérdés
Valamiért szeretnek betalálni vonat, buszon, tereken, koncerteken. Egyszer pl ültem egy forgalmas budapesti téren egy könyvet olvasva és 5 percen belül lehuppant mellém egy fickó és tolakodva megkérdezte mit olvasok. Én felpattantam és elmentem, mert olvasni mentem oda, nem társalkodni. Ha egyetemen leülök a campuson valahova zenét hallgatni egy cigivel, akkor is oda szoktak jönni ismeretlen diákok 'ismerkedni', vonaton is a mellém ülők gyakran megszólítanak, hogy mi az, amit csinálok (orosz szakos vagyok, gondolom a cirill írás felkelti a figyelmüket), próbálnak barátkozni. Nekem ehhez se kedvem, se kapacitásom, nem szeretek ismerkedni. Nem vagyok pokróc, legtöbbször óvatosan építem le az ilyet, nem vagyok depis se, de egyszerűen nem akarok ismerkedni, persze sokszor kapom a felháborodást meg letolást, hogy akkor poshadjak meg magamban..Két barátnőm van meg egy párom, nekem ez épp elég.. Csak szerintem tolakodóak az emberek? L23

2017. dec. 19. 18:58
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
88%

Nem tapasztaltam, hogy tolakodóak lennének.

(Az, hogy ha valaki neadjisten rámköszön, vagy hú, mily szentségtörés, megkérdezi, hogy mit csinálok, főleg mondjuk egy olyan helyen, mint az egyetem, egyáltalán nem tolakodás.)

2017. dec. 19. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
65%

Én nagyon szeretek egyedül lenni,mert akkor legalább nem traktálnak a hülyeségeikkel meg az ostoba lelkizéssel.

Szokj hozzá,hogy az extrovertáltak általában bunkó parasztok szoktak lenni,akik folyamatosan pörögnek,mindig másnak akarnak megfelelni.

Aki másnak akar megfelelni,azt manipulálni,kihasználni fogják.

2017. dec. 19. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
81%

Én is elvagyok magamban, de amit te írsz az nem tolakodás. Ugyanis nincs rádírva, hogy hééé, jül megvagyok, nem kell társaság.

Ez csak haverkodás, amiket írsz.

Tolakodás az, amikor azt mondom, hogy nem szeretnék kollégákkal tartani a kapcsolatot munkaidőn kívül, ennek ellenére mégis van 1-2 jómadár, aki megállás nélkül ír, minden áldott nap.

Vagy amikor elmegyek egyedül koncertre, ott mit ad isten pont egy olyan ffi ül mellettem aki szintén egyedül jött.............(érdekes)............ majd emaillt cserélünk (vesztemre), leírom, hogy köszönöm de nekem jó egyedül a koncert a továbbiakban, ennek ellenére mégis ír, mégis ott van körülöttem az eseményen....

Sztem sokan azt hiszik magukról, hogy ők majd kivételek lesznek, akikkel majd jól elleszünk.

35N

2017. dec. 19. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
76%

Oké, nem vagy társasági ember de talán túl távolságtartó vagy.

Amiket leírtál még nem tolakodás, szvsz egyáltalán nem vészes, hogy esetleg megkérdezik mit csinálsz, egy-két szót szerintem bárkivel lehet beszélni. Persze kedvfüggő is.


Más kérdés hogy sokan valóban furcsán kezelik az introvertált embereket és ez tényleg zavaró tud lenni.



Más kérdés, hogy sokan valóban furcsán kezelik az introvertált embereket és ez viszont tényleg zavaró.

2017. dec. 19. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
nos igen, lehet jól látod, kedves 4., hogy távolságtartó vagyok, de ez már egy védekező mechanizmus nálam, régen kevésbé voltam az introverzióm dacára, és még jobban szálltak rám. semmi rossz szándék nincs emögött, egyszerűen elveszi az energiámat a fölös csevegés. világéletemben sokat voltam egyedül, a szüleim folyton melóztak, egyedül voltam otthon, jól feltaláltam magam, mai napig imádok mindenfajta tevékenységben elmélyülni.
2017. dec. 19. 19:20
 6/16 anonim ***** válasza:
30%
Mit olvasol mostanában? Milyen könyvet?
2017. dec. 19. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
5. ha ez szarkazmus, akkor szép volt :D amúgy krimiket szoktam mostanság, de amúgy nyelvészettel kapcsolatosakat, verses köteteket, lélektani regényeket, pszichológiai könyveket.
2017. dec. 19. 19:27
 8/16 anonim ***** válasza:
57%
a "nem vagyok pokróc" - on el kellene gondolkodnod... mert nem olyan biztos
2017. dec. 19. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Mansour ***** válasza:
75%
Gondolom jól nézel ki, legalábbi elég jól ahhoz, hogy ha egyedül üldögélsz valahol, akkor legyen mindig valaki, aki bepróbálkozik. Hozzám, mint introvertált fiúhoz az életben soha nem jött oda senki.
2017. dec. 19. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
10%
Aki szép,az szexőrült.
2017. dec. 19. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!