Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Folyton csak ítélkezünk...

Folyton csak ítélkezünk anélkül, hogy megbizonyosodnánk a valóságról?

Figyelt kérdés

Ez kódolva van belénk, mint emberi fajba? Csak a külsőségekre koncentrálunk, felszínesen vizsgálódunk és elsőre, azonnal ítélkezünk annak ellenére, hogy a másik embert nem ismerjük. Ráadásul amennyiben látatlanul negatívan elítéljük a másikat nem merjük felvállalni szemtől szembe. Abban az esetben, ha netán, véletlenül tévedtünk volna, be nem vallanánk, hovatovább a bocsánatkérés halvány szikrája sem mozdul meg bennünk. Néha már némely állatot többre tartok mi magunknál.


A kérdés adott: a mai "modern" világ hozta ki az emberekből ezt a rossz tulajdonságot, vagy csak Magyarországon van megtisztelve az ember ezzel? Nem szeretek általánosítani, de tapasztalatom szerint sok emberre rá lehet helyezni ezt a jellemképet. Nem engem ért atrocitás, de pl. neten, ismerősök és munkatársak között már volt rá példa.


Empátia, alázat, tisztelet. Hol vannak ezek a mai társadalomban?


Kérdem én 25 évesen...A korombeliek között, mint a fehér holló.



2017. dec. 25. 08:20
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Olyan balfácán vagy, mint az autocorrectem, inkább törölnéd magad a 47%-kal, meg eltűnhetnél végre a francba!
2017. dec. 25. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Na, neked 2 perceként tud megszületni egy mondat az agyadban? :DDD


Értem én, hogy irigy vagy rám, de nem kell belémszeretned;)

2017. dec. 25. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
*iligy
2017. dec. 25. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

"Értem én, hogy irigy vagy rám, de nem kell belémszeretned;)"


Te látens homoszexuális! Többszörösen bizonyítva van a kommentek alapján.

2017. dec. 25. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
De az is lehet, hogy egy igazi bzi. Már a neve alapján gyanús volt "pofi".
2017. dec. 25. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!