Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Folyton csak ítélkezünk...

Folyton csak ítélkezünk anélkül, hogy megbizonyosodnánk a valóságról?

Figyelt kérdés

Ez kódolva van belénk, mint emberi fajba? Csak a külsőségekre koncentrálunk, felszínesen vizsgálódunk és elsőre, azonnal ítélkezünk annak ellenére, hogy a másik embert nem ismerjük. Ráadásul amennyiben látatlanul negatívan elítéljük a másikat nem merjük felvállalni szemtől szembe. Abban az esetben, ha netán, véletlenül tévedtünk volna, be nem vallanánk, hovatovább a bocsánatkérés halvány szikrája sem mozdul meg bennünk. Néha már némely állatot többre tartok mi magunknál.


A kérdés adott: a mai "modern" világ hozta ki az emberekből ezt a rossz tulajdonságot, vagy csak Magyarországon van megtisztelve az ember ezzel? Nem szeretek általánosítani, de tapasztalatom szerint sok emberre rá lehet helyezni ezt a jellemképet. Nem engem ért atrocitás, de pl. neten, ismerősök és munkatársak között már volt rá példa.


Empátia, alázat, tisztelet. Hol vannak ezek a mai társadalomban?


Kérdem én 25 évesen...A korombeliek között, mint a fehér holló.



2017. dec. 25. 08:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
63%
Megfigyelni Ítélkezés nélkül az intelligencia legmagasabb formája.
2017. dec. 25. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
72%

Ezt a magyar ember, tipikus magyar szokás es tarsai kifejezest be lehetne már fejezni. Ha nem lennél korlátolt, es nyitnál a világ felé, elkezdenél más embereket us megismerni, akkor tzdhtnád, higy minden nemzetben vannak ilyenek.... es nost kapaszkodj meg, még Svájcban, akit állítolag mindenki istenít!


És igen, ha elöttem van egy koszos, igénytelen ember, köszönöm, de nem is szeretném megismerni, hiába a világ minta embere....

2017. dec. 25. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
61%

Te már el is ítéltél az országban mindenkit, mi fenéről szófosol itt? :DDD


Ha valaki macsétával szabdalja az ovis gyerekeket, akkor te megvárod tevékenysége végét s elgondolkozol, hát ez lehet nem volt helyes...bateg:DDD

Én lehet lelövöm, de ítélkezem előtte, mert kell.


Mindenképpen ítélkezni kell tetteink, válaszaink előtt, különben csak agyatlanságok történnek...s az agyatlanságot bölcsebb leordítani, mert még ragadós lesz, aztán birkacsorda születik;)

2017. dec. 25. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Tehetek én arról, hogy nem értitek a kérdést? :D


Ebből is látszik, hogy felszínesek vagytok, értelmezzétek a leírást...Persze már támadtok is, mi? :D


Magyar szokás? Senki nem mondta, de mivel én itt élek ezt tapasztalom, ezért kérdeztem, hogy máshol kinek mi a tapasztalata. Jártam már külföldön Ausztriában, Németországban, de ott szöges ellentéte volt az egésznek, persze, hogy ott is vannak ilyen emberek, csak nem mindegy, hogy milyen arányban...


Egyébként meg bizonyítottátok kedves válaszolók a kijelentésem: nem ismertek valójában és már támadtok, hogy korlátolt vagyok, miközben semmit nem tudtok rólam. Persze, ez engem hidegen hagy, de azért örülök, hogy megerősítettetek ebben. :)

2017. dec. 25. 09:48
 5/15 anonim ***** válasza:
61%

Te sem ismersz, mégis elítéltél válaszom előtt s egy országot:DDD

Ebből kifolyólag lett soraidra soraim;)


Boci, hogy nem fogom popód nyalni, mert arra vágytál kérdéseddel;)

Azért kérlek meg ne fázzál a nagy hidegen hagyásodban bár...:)))

2017. dec. 25. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
36%

Pofibuki, te mivel foglalkozol, hogy 7/24-ben gyakorizol?


Ráadásul hülyébb vagy, mint a seggem!

2017. dec. 25. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Jaj ésesistenem, hat ez az aranygyermek járt Ausztriában, es Németben is.... amig az osztrakoknál laktam 2x törtek be hozzam... azert nm mindegy ott vagy 1-2 hetet, vagy éveket húzol le...

És Igen itelkezek feletted, simán telibe vernélek az első 5 percben, az qrva biztos.... mert te azaz okoskodós vagy, akiket en simán bezárnék......

2017. dec. 25. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Ez a csúnya gonosz magyar előítélet az oka annak, hogy nem kell attól félni, hogy valami idióta itthon felrobbant a karácsonyi vásárban.

És a külsőddel kapásból vállalod az előítéleteket is. Példa egy raszta ne lepődjön meg, ha jobb helyeken nem fogják alkalmazni, mert a raszta hajhoz a füves-drogos szubkultúra szervesen kötődik.

2017. dec. 25. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

# 6


Félsz, hogy nem lesz helyed itt meg a seggednek? :DDD


Inkább legyek hülébb farodnál, mint mindenki által megbatva:DDD

2017. dec. 25. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Hát haver, ahogy reagálsz néhány a kérdésekre, egy csökött agyú, frusztrált szrházit látok a monitor másik végén.

Egy hülye vagy, egy senki!

2017. dec. 25. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!