Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Özvegy külföldi nőre használha...

Özvegy külföldi nőre használhatom a "ma'am', vagy "madam" jelzőt?

Figyelt kérdés

2017. dec. 31. 11:36
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudok rá szabályt, de én használnám. Kb olyan, mintha azt mondanád magyarul, hogy "hölgyem". Ezt szokták nekem is mondani (20/L), és anyámnak is (45/N), szerintem nincs korhoz, családi állapothoz kötve, bármilyen nőt megszólíthatsz vele udvariasan.
2017. dec. 31. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
39%

A ma'am' elég sértő, pejoratív szó, inkább a szlengben használják, és bármíly furcsának is tűnik, a régi rabszolgatartó társadalmakból ered.

A Madam szó nem létezik, csak a Madame, de ezt minden asszonyra használhatod, akár férjezett, akár elvált, akár özvegy.

2017. dec. 31. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

#2: Pedig elvileg a "Madam" is létezik.


[link]

2017. dec. 31. 16:00
 4/4 anonim ***** válasza:

Azt írod, hogy "külföldi özvegy".

A madame szó francia, az asszonyom fordítása. (A dáma szó is ebből származik, persze latin eredettel.)

Ha akarod, írhatod madam-nak is, de ez csúnya, és slampossagra, műveletlenségre utalhat.

Természetesen nem azt akarom ezzel mondani, hogy ez rád vonatkozik, csak a szó eredetéről írtam.

Az angol királynő megszólítása is Madame, persze a szóvégi -e-t nem ejtik. Innen a "Madam".

2017. dec. 31. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!