Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért ilyen "férfiatlan" sok...

Miért ilyen "férfiatlan" sok mai fiú?

Figyelt kérdés

Félreértés ne essék nem szeretnék senkit megbántani!

Én is fiatal lány vagyok, 15 éves. Lehet én vagyok régimódi, de látom a kortársaim, persze vannak kivételek hál'Istennek, fiú létükre feszesebb cicanacit hordanak, mint én, a hajuk is "égnek áll". Tudom, hogy ez a divat meg ez a "still" de számomra ez annyira nem fiúhoz illő viselkedés. Tényleg. Nem rosszindulat. De maga a viselkedés is. sokszor tapasztalom, hogy nem csak 15 évesek, 20 évesek is viselkednek így. Számomra ez az öltözködés, viselkedés nem szimpatikus. Ne írjátok kérlek bántó dolgokat, csak magyarázza el valaki, hogy ez miért jó? :)



2018. jan. 2. 21:00
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
86%
Divat,média ,sztárocskák generálta dolog és mert divat ezért sok lánynak tetszik. Neked éppen nem,de nincs ezzel baj,hiszen akadnak biztos másképpen kinéző fiúk is,csak jobban körbe kell nézned.
2018. jan. 2. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
56%
Pávagyerekek
2018. jan. 2. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
59%

Szerintem a mai versenyhelyzet, hogy mindenki egyetemre igyekszik, meg akar felelni a minél jobban fizető munkahely elnyerésének, meg a sok tanulás és munka és kilátástalanság csökkenti a tesztoszteron szintet.

Mikor falun éltem a szüleimmel önellátóként, gond semmi, stressz semmi, szabadság a köbön, akkor éreztem hogy férfi vagyok, rendben lehetett a tesztoszteron szintem. Ha meg városra költöztem és diplomát szereztem, hajtottam a munkahelyi megfelelésekért, fizettem még talán a levegőért is de legalábbis rezsit, akkor meg azt éreztem hogy kevésbé vagyok férfias. Vagyis a gyötrelmesebb élet csökkentette a tesztoszteron szintjét. Nem véletlenül akarok kivonulni a társadalomból ismét, például önellátónak. Városon öregesnek érzem magam, kocogás szóba se jöhet hisz az nehéz lenne. A falusi szülői házba visszanézve meg este 5 km-t futok a természetben és utána sem bírok az erőmmel.

2018. jan. 2. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:

3-as! :)

Teljes mértékben megértelek. Én is falun lakom, de itt is így viselkednek a fiúk :)

A városi suliban is, és itthon falun is van ilyen is - olyan is. 1-es igen, sok lánynak tetszik ez a stílus.

2018. jan. 2. 21:16
 5/28 anonim ***** válasza:
78%

Mielőtt megkérdezed valamiről, hogy miért jó, felsorolhatnál szempontokat, vagy érvelhetnél az ellenpélda mellett, mert így elég költői beütésű a kérdés.

Amúgy nem az a baj, hogy nem viselkednek sokan fiúhoz illően, hanem hogy még mindig olyanokban gondolkodunk, mint a "fiúhoz illő viselkedés" meg a "lányhoz illő viselkedés", ahelyett, hogy az lenne a cél, hogy mindenki önmaga legyen. Volt idő, amikor nagyon csúnyán néztek volna rád, hogy lány létedre gatyát hordasz, legyen bármennyire is cica :D

2018. jan. 2. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
Engem nem zavar egyáltalán ha valaki így viselkedik :) legyen mindenki önmaga, de sokan csak a divat után mennek.
2018. jan. 2. 21:35
 7/28 anonim ***** válasza:

Oké, de ha ugyan ezek a fiúk a te ízlésed szerint öltöznének, akkor az csak egy másik divat lenne, nem?

Azért írtam, hogy jó lenne valami támpont, merthogy ez elvileg egy kérdés, csak számomra nem derül ki belőle, hogy mire is vagy kíváncsi. Hogy miért létezik divat?

2018. jan. 2. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
35%

Borzalmasak a mai "fiúk". Mondjuk a lányok is, de most nem róluk van szó.

Kilógó boka, térdnél szakadt nadrág... meg a viselkedésük is borzalom. Jó ha van 10-es karjuk aztán mindenkibe belekötnek aki nem szimpatikus nekik, flegmák, bunkók, hisztiznek mint a kislányok.

Sajnos középiskolában két végletet láttam: a nyomi és a menő. A menők voltak ilyenek mint az elöbb leírtam, a nyomik meg ezek áldozatai.

Fiúként, lassan férfiként örülök hogy nem vagyok ilyen.

Smart casual szerint öltözködöm általában, a külsőmre maximálisan odafigyelek (ez a gyakorlatban kb. minden reggel 10 perc) mert elengedhetetlen a munkámhoz, illetve sokszor a magánélethez is. Gyerekesen szintén ezen okokból nem viselkedhetek, mondjuk nem akarok.

Sportolok is rendszeresen, izmos vagyok, állítólag jóképű... elszállva nem vagyok magamtól, nem simogatom minden percben a hajam mint sok kortársam.

Nem vagy régimódi hanem inkább normális a felfogásod. Az ilyen "páwagyerekek" az instán meg gyászbookon nevelkedett, média által befolyásolt kislányoknak tetszenek.

22/F

2018. jan. 2. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:

Utolsó! :)

Nagyon jó, hogy vannak ilyen gondolkodású fiúk, mint te. Természetesen számomra alap dolog, hogy a fiú is adjon a külsejére. A lányokról is tudnék mesélni... Akárhogyis divat, mind egyformák. Aki nem akarja úgyse követi őket. Csak az a szomorú, hogy ők néznek le másokat. Arról pedig ne is beszéljünk, hogy a karom és a vádlim nekem vastagabb. Igaz én sportolok, nem csak instara lövöm az edzős szelfiket. :)

További szép estét!

2018. jan. 2. 22:09
 10/28 anonim ***** válasza:
74%

"hogy a karom és a vádlim nekem vastagabb"


Jézusom, már megint? Miért kell összemosni a vékony fiúkat és a divatb..ikat egyfolytában? Én is elég sovány vagyok, de egyáltalán nem divatból, nincs páwa hajam, szűk nadrágom, meg ki tudja még mi. És ismerek olyat, aki meg izmos, ki van gyúrva, és közben teljesen divatb..i. Szóval akadjatok már le a soványak és swag, yolo, páwagyerekek közötti egyenlőségtételről, mert szánalmas.

2018. jan. 2. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!