Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Tilos kritizálni a #metoot?

Tilos kritizálni a #metoot?

Figyelt kérdés

Történt vala, hogy a napokban ki mertem írni magamból, hogy túl sokan használják manapság a zaklatások körüli hisztériákat arra, hogy figyelmet generáljanak maguknak eltaposva olyan srácokat akik nem álom macsók de nem is erőszakoskodta, tettek szeduális ajánlatokat vagy bármi. A hozzászólások között volt értelmes is meg aki azzal jött, hogy ez amit felírtam a tapasztalatom alapján csak azt bizonyítja hogy én vagyok rossz ember mert ha annyira általános lenne a jelenség minden kocka ezen sírna itt. majd 1-2 óramúlva az egyik moderátor le is vette a kérdésemet mondván hogy ellent mond a szabályzatnak. és ennyi volt a kritika.


Szóval mit gondoltok, nem lehet hogy ez a mozgalom annyira kinőtte magát, hogy már kritizálni is tilos moderálatlanul? Ameddig nem törlik a postom legalább talán pár ember elolvassa...



2018. jan. 5. 12:03
 1/7 anonim ***** válasza:
77%
Én azt nem értem, hogy aki nem zaklat senkit, az miért vagy hogyan érzi eltaposva magát egy zaklatás ellenes mozgalom által.
2018. jan. 5. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
12%
Mindig minden idoben volt par dolog amit tilos volt mondani, tenni erezni. Nem utalhatod az idegeneket, nem legyel zsido ellenes, ne beszelj a migransok ellen, de VÉTS a metoo ellen.
2018. jan. 5. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
58%

Bármilyen, a feminizmussal kapcsolatos kérdést próbálsz kiírni, törlik a moderátorok. Valószínű ilyen moderátora lehet a gyk-nak is. Vagy csak lehet, tudják hogy ebből hatalmas viták lesznek.

A feministák meg itt vannak zömében, erre is rájöttem már.

Képesek ínhüvelygyulladásig nyomkodni a jelentem gombot, ahányan csak vannak.

Nem véletlenül utálja őket már lassan mindenki.

2018. jan. 5. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A probléma az, hogy sokan ok nélkül vádolnak másokat szexuális zaklatással. Vannak akik pedig olyan dolgokat is annak tekintenek, ami önmagában még nem meríti ki a zaklatás fogalmát.

Akit valóban zaklatnak azok természetesen megérdemlik az igazságot, de akik csak figyelem/hírnév/pénz miatt állítanak hamis dolgokat, vagy egyszerűen más irányba terelnek el egy szituációt, azokat a személyeket elítélendőnek tartom.

Michael Jacksonra is ráfogta egy pár, hogy zaklatta a gyereküket, a halála után előálltak az igazsággal, miszerint hamis váddal illették az énekest.

2018. jan. 5. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

#1: Nekem nem a zaklatás elleni kampánnyal van a bajom, hisz az egy nagyon fontos dolog hogy ne bagatelizálhassuk el, hogy létező dolog a zaklatás és erről fontos is beszélni. lehetőleg azon melegében. jóformán úgy látom ahogy #4 is írta.


Nekem ott kezdődnek a bajaim a hisztériával, hogy vannak akik úgy metoo-znak össze másokat, hogy 20 évvel ezelőtt hozzá ért a fenekéhez és ettől neki tönkre ment az egész élete most pedig XY fizessen az áldozatnak ennyi meg annyi pénzt kártérítésként.


Meg amikor nekiállnak valakit aki soha senki ellen semmit nem tett össze mocskolni azzal hogy szexuális zaklató aminek a fényében az illető vagy megérti hogy itt csak mocskolás zajlik ellene és letudja pergetni magáról a dolgokat. vagy rosszabb és aki még a szocializációja során kap ilyen vádakat képes úgy reagálni, hogy elhiszi hogy elkövetett szexuális zaklatást XY ellen mert volt már hogy a 150°os látókúpjába volt az illető nő teste még ha ruhában is neadj isten amikor úgy vélte, hogy a lány nem figyel oda az éles látásának kúpjába is keveredhettek formásabb idomai és ezáltal ténylegesen elkövetve a zaklatást. Vagy tényleg hozzá ért a keze éle valakinek a fenekéhez a metrón csúcs forgalomban és ezt végiggondolva hány ezer embert zaklathatott akaratlanul fel egy életre meg nyomorítva a szexualitásukat? :D


Nekem az fáj, hogy nem csak a metoo kapcsán ment ez a szexuális zaklató cédulázás bár most lett divat és akit nőt még nem zaklattak az nem is érzi magát nőnek jóformán szóval kötelező előállni mindenkinek a maga metoo sztorijával.


És ebből a kényszeres zaklatással vádolással a valódi tényleges bűncselekményeket is elbagatelizálják a szervek, tekintve hogy ők is látják, hogy azért az esetek többsége indokolatlan vagy számításból elkövetett hisztéria és azokat nem merik meghurcolni annak az oltárán hogy a tényleges szexuális bűnözőket kézre kerítsék. Arról nem is beszélve, hogy mint fentebb írtam sok fiatalnak meg aki keresi az önbizalmát rendesen megcsonkíthatja az, hogy jóformán tényleg minden létező dologért zaklatónak lehetsz felcédulázva. Az pedig, hogy hangot kapjon a dolog, hogy ez azért nagyon sokszor csak hisztéria hangotkapjon arra meg a megfelelő médiumok lelövik az embert az éterből. igazából csodálkozok, hogy még nem moderálták ki a kérdést.

2018. jan. 6. 11:37
 6/7 anonim ***** válasza:
25%
Ha valaki évekkel később áll elő azzal, hogy zaklatták, akkor mi történt a két dátum között? Netán haszonélvezője volt a zaklatásnak, ahogy annak is, ha évekkel később nyilatkozik róla? Akkor milyen alapon sértődik meg, ha prostituáltnak nevezem őt? Egyébként pedig nem az ártatlanságot kell(ene) bizonyítani, hanem a bűnösséget.
2018. ápr. 4. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Kedvencem ebben a metoo sztorikban az affélék, hogy "nem csak egyszer, de másnap is megerőszakolta, mikor nála aludt" meg a hasonlók. Olyan álszent.

Ezek a -pontosabb kifejezés hiányában- k'rvák választhattak, hogy vagy kell nekik a pénz és ezért feláldozzák a önbecsülésük vagy elmennek emelt fővel. Az elsőt választották, most meg rinyálnak. Metoo in a nutshell.

2018. júl. 30. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!