Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Tegyük fel, hogy egyik napról...

Tegyük fel, hogy egyik napról a másikra kapnál 100 millió forintot készpénzben. Te mit csinálnál ezután?

Figyelt kérdés

2018. jan. 6. 13:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
78%
Változatlanul folytatnám az életem gondok nélkül.
2018. jan. 6. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
84%
Egy részét befektetném a többiből vennék egy sokkal jobb házat egy sokkal jobb környéken. Leraknám a jogsimat és vennék autót. Majd ha ezek megvannak. Segítenék a szüleimnek és nagymamámnak.
2018. jan. 6. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
60%

Adnék belőle sokat az Illatos úti menhelynek, annyit, hogy az állatok kényelme és magas szintű ellátása maximálisan biztosítva legyen hosszú távon.

Aztán eladnám mindenem és elmennék New Jersey-be és soha többet nem jönnék vissza. A munkám remélhetőleg ugyanaz lenne mint itt, szeretnék zöld kártyát és később állampolgárságot. Szeretném látni az óceánt és egy kis kertes házban lakni, ahol van egy kis életterem a falakon kívül is.

A maradék pénz egy részét ingatlanba fektetném, a másik részét számlán tartanám és örülnék, hogy életem végéig nyugodtan alhatok, nem fog felkopni az állam.

Vennék egy choppert is, egy Yamahát, amilyen régen is volt. Sajna el kellett adnom. Kb ennyi. A hosszú távú befektetés mindenképp fontos, pénzügyi tanácsadó segítségét kérném hozzá.

2018. jan. 6. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
76%

A jelenlegi munkámat otthagynám:D

A nagyját befektetném.

Pár hónapig pihennék, közben pár új dolgot kipróbálnék, közben átgondolnám, hogy az új lehetőségek függvényében mit szeretnék kezdeni az életemmel.

(Tanulás, vállalkozás indítása, esetleg költözés (nem luxus helyre) stb.)

2018. jan. 6. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
76%
Tengerpartra költöznék, ahol kevés az ember és szörnyűséges könyveket adnék ki, vagy írnék, a maradékot meg itthon hagynám a családnak. Meg innék egy doboz kólát.
2018. jan. 6. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
66%

Egyik napról a másikra lenne 100 Misim az elég hamar szemet szúrna a NAV-nak. :D


Amúgy fene tudja.


Egyik oldalról 100 millió hatalmas összeg, másik oldalról meg annyira nem. Budaörsön most hirtelen megnézve 60-70 milliós házak vannak. Vagy egy újonnan épült társasház 2-3 szobás lakása 40 millió. Ezzel már közel a fele elment az összegnek. Persze valószínűleg valami Bp közeli, de kis településen néznék házat, az is 25-30 millióba kerülne mire felépül.


Igazából ha bele gondolok, lassan 30 vagyok. Ez az összeg olyan 20+ évnyi munkám gyümölcse. Ha óvatosan befektetem, akkor is az éves hozama több, mint a jelenlegi éves fizetésem, ha csak 5% hozammal számolok.


Magyarul komolyabb munka nélkül érném el azt amiért most napi 8-10 órában melózom. Szóval lehet csak simán kivennék olcsó albérletet ahol alhatok, és utazgatnék, kirándulnék egész nap.


Csomó nagy álmom teljesülne, amihez pénz se kell. Transzszibériai vasúton végig utaznék, közte kis pihenés, már 1 hónap. Kék túrán végigmennék, azt folyamatosan csinálva 1,5-2 hónap, mert nem sietnék, körbenéznék mindenhol. Igazából alapvetően igyekeznék anyagiak helyett élményeket szerezni.


De például szívesen segítenék múzeumokat, felújításokat is. Tetszik mikor régi, elhagyott dolog újra életre kel, vagy legalább külsőre megújul az utókornak.

2018. jan. 6. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
9%

Az emberek mindig írják hogy "befektetnék" de ha lenne pénz a kezükben azt se tudnák hogy mit jelent a befektetés..oké, befektetnéd, de mégis mibe? Mert be lehet bármibe, csak lehet hogy veszteséges lesz.

Én a vállalkozásomat fejleszteném belőle, még kevés is lenne, ha magasra tenném a mércét, de úgy intézném hogy valamennyi maradjon belőle. Elmennék nyaralni a maradék pénz meg fedezné a pénzkimaradást amit a nyaralás ideje alatt besz.pok

2018. jan. 6. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
58%
7-es, én is azt írtam, hogy befektetném: vennék két lakást és kiadnám őket. Most jobb? (Nyilván nem bankra bíznám a pénzt csak úgy, egy tanácsadó javaslatára, aki abból kapja a jutalékot, amit rám sóz + lehet, hogy csak 5 perce ül a pultnál. Olyanba fektetném, ami számomra is átlátható, és amit segítség nélkül is tudok kezelni.)
2018. jan. 6. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Metionin ***** válasza:
100%
Elköltöznék és építenék egy házat, a többit eltenném tartalékba.
2018. jan. 6. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
"Változatlanul folytatnám az életem gondok nélkül."+befektetném.
2018. jan. 6. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!