Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Pár hónapja meghalt a nagymamá...

Pár hónapja meghalt a nagymamám akinek KÉSZPÉNZBEN volt 36 millió forintja. Kell e adózni?

Figyelt kérdés

Legálisan gyűjtötte össze. Utolsó évtizedeiben már esővizet gyűjtött azt forralta fel erdőből gyűjtögetett gallyakkal,zseblámpával mászkált a lakásban és vécépapírt sem használt. Nagypapám még régebben halt meg, ő bányász volt és magas nyugdíja volt, simán összegyűjthettek ennyit, szóval nem kérek adócsalós megjegyzéseket.


Barátnőm 70ezret keres, én 90et és Budapesten élünk egy albérletben, szeretnénk egy saját lakást, jól jönne nagyon a pénz de nem akarom hogy azt higgyék loptuk. Barátnőm intézetben nevelkedett, semmilye nincs nekem korán meghaltak a szüleim, biológiai apámat nem ismertem, nagyszuleim neveltek fel. A nélkülözés miatt 18 évesen eljöttem, volt hogy utcán kóboroltam és kéregettem nem vagyok rá büszke. Mit mondjak az adóhivatalnak?



2015. okt. 15. 04:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%

A kérdésed azért furcsa, mert egy haláleset kapcsán hagyatéki eljárást folytatnak le. Annak keretén belül tárják fel az elhunyt vagyonát, amit aztán a törvényes örökös, vagy végrendelet esetén az abban megjelölt személy örököl. Az örökség alapból SZJA mentes, egyenesági örökösök között pedig még illetékmentes is.


Ha a nagymamádé volt, és Te törvényesen megöröklöd, akkor kinek és miért kellene bármit is magyarázkodnod?

2015. okt. 15. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
67%

Ne aggódj, az adóhivatalnál megvan hogy mennyi nyugdíjat kapott nagymamád és nagypapád, abból pillanatok alatt megállapítják hogy össze tudott valaki spórolni belőle X összeget.


Nem lesz semmi gond, sok boldogságot kívánok az életben!

2015. okt. 15. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
68%

Remélem ezt nem úgy érted, hogy te felmarkoltad a lét a házból...


Ha meghalt a nagyi akkor kell, hogy legyen hagyatéki eljárás. HA te vagy az örökös akkor semennyi adót nem kell fizetned az örökség után.

2015. okt. 15. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
94%
Nagyon hihető történet. Gondolom a zseblámpa olyan volt, amit tekerni kell és attól világít, nem kell bele elem.
2015. okt. 15. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%
felmarkolod a pénzt és eldugod magad, de nem a bankba. elmész egy jobb fizetésért dolgozni Pestre vagy Németbe. a fizetésed beteszed a bankba és abból élsz, amit eldugtál kp-s fizetéssel. 3 év alatt a fizetésedből származó banki vagyon megnő 36millára, legális módon, az eldugott pénz elfogy
2015. okt. 15. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
33%

utolsó: és persze egy vagyonosodási vizsgálatnál soha senki nem kérdezné meg, hogy ha a fizetésed 100 forint, és 1 év után 1200 forintod van a bankban, akkor mi a rossebből éltél 1 éven át? :) Csak azt mondanák, hogy jé, ott a bankban 1200HUF, a fizetéséből pont kijön, akkor minden rendben


(politikusokat leszámítva ez a magyarázat nem igazán szokott működni ;))

2015. okt. 15. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
51%

Ha "elfelejtetted" az örökölt vagyon közé besorolni, tehát kimaradt a hagyatéki eljárásból, akkor lehet kérni "pót-hagyatéki eljárást", és már attól a perctől kezdve senki sem fogja kutatni, hogy te hogyan, honnét jutottál hozzá.


Hogy a nagyiék hogyan szerezték, arról pedig ne téged faggassanak, ne téged kérdezzenek!!!

2015. okt. 15. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
46%

Egyébként felesleges ezen viccelődni, nem egy ilyen eset létezik. Ha csak a saját nagyszüleimet nézem, akik megélték a háborút, iszonyúan tudtak spórolni, hiszen átélték azt, milyen nélkülözni. Ők gyertyával világítottak a 21. században, mert drágállták a villany árát. Lavorban mosakodtak, azt mosták meg, ami "belefért" abba, és havonta egyszer fürődtek, ugyanabba a vízbe az összes családtag. Mosószappannal mostak hajat, és mindent, de mindent hasznosítottak. Ők konkrétan nem termeltek még szemetet sem.

Vízdíjat nem kellett fizetniük, pusztán laktak, és kinti kút biztosította ezt.


Nem kell őket körberöhögni, mert ez nekik természetes volt, ebben nőttek fel, ezt hozták magukkal a múltból.


Csak a papának volt nyugdíja (az sem bányász volt), mégis a haláluk után döbbenten vettük tudomásul, hogy milyen iszonyú összeget rejtegettek a "dunnában". :)

2015. okt. 16. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

08:21


a megtakarítási számlára került összeg abból a munkajövedelemből keletkezik és arról a számláról, amit a munkaadó utalt a számlájára, feltüntetve az összeg mellett, hogy MUNKABÉR


Ez alapjaiban legális forrás és egyáltalán nem gyanús, hogy kiváltana egy vagyongyarapodásit.


Pl az én fiam egyetemre jár, mérnök-informatikus lesz és a diákszövetkezeten keresztül dolgozik egy informatikai vállalkozásnak egy éve, napi 4 órát, nyáron 10 órát. A jövedelme az eddigiekben 1200-ezer volt, ami az anyja bankszámlájára van érkeztetve. A teljes összeg át van utalva, a neki nyitott TBSZ-kincstári számlára. Most akkor őt is felelősségre vonják, hogy miből étkezett? Nonszensz- A TBSZ számla be van kötve a NAV-hoz, ahol tisztán látszik, hogy annyi megtakija van, amennyit kapott eddig nettóban.

2015. okt. 16. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Itt úgy néz ki, hogy szalmazsákban talált, örökölt pénzről van szó, és nem "megtakarítási számlán" összegyűlt milliókról.
2015. okt. 16. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!