Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért vagyok ettől ennyire...

Miért vagyok ettől ennyire érzékeny?

Figyelt kérdés

Mostanában nagyon érzékeny, sírós lettem ,pedig soha nem voltam és nem is szeretnék ilyen lenni. Mindig hidegvérrel, nem felkapva a vizet vitatkoztam, tűrtem, ha szidnak, aztán ha nyertem, ha nem, csak mosolyogtam, hogy úgysem értik.

Mivel az öcsém (8 éves) mindenben utánoz, és hallgat rám, ezt is eltanulta tőlem, és néha én lepődöm meg, mennyire nyugodt, néha már kikészíti ezzel a szüleinket, ahogy szerintem én is. De kb. 2-3 hete ez megváltozott, és nagyon nem vagyok már ilyen, eddig pozitív és kicsit talán naiv voltam, de ez eltűnt. Tegnap például elmentem sétálni egy erdőbe öcsémmel és apukámmal, ilyenkor mindig előremegy 50-100 métert, amit nem bánnak, megszokták már. Csendesebb típus vagyok, nem szeretek ilyenkor velük beszélgetni. Jöttek szembe lovasok, nagyon édes lovakkal, az egyik odajött hozzám, hogy simogassam meg :3 Ééés ez előhozta belőlem, mennyire hiányzik a lovaglás,a régi házunk, a falu, az ottani barátaim, akikkel úgy-ahogy tartom a kapcsolatot, de azért nehéz úgy, hogy 3,5 éve felköltöztünk Bp-re. Szóval rájöttem, hogy 10 évesen kiszakítottak a gyerekkoromból, pedig addig mindenki elfogadott, szerettek úgy, ahogy voltam. Itt egyetlenegy igaz barátot találtam, de mostanában ő is mindig szomorú,kivéve, ha velem van, mert csak én tudom megvígasztalni.

Idén új suliban kezdtem, és nincsenek új barátaim, és szerintem érzik rajtam azok, akikkel azért jóban vagyok, hogy nem bízom bennük. Ráadásul minden korombeli azzal van elfoglalva, nekik mennyire rossz, és képesek napokig azon problémázni, hogy a pasijuk nem írt vissza.

Szóval feljött minden sérelmem, és az erdei séta felét végigsírtam, magamra sem ismertem. Mitől lehet ez, vagy mit kéne csinálnom?



2018. jan. 7. 15:38
 1/5 anonim ***** válasza:
Nyilván szomorú, hogy magad mögött kellett hagyni a korábbi életedet, amit szerettél. Biztos a munka miatt költöztetek Pestre. A kamaszkor hormonjai amúgy is érzékennyé, labilissá tesznek, ezzel más is így van. Lovagolni itt is tudsz, hogy legalább a lovak ne hiányozzanak. Kapcsolatokat neked kell teremtened (mért nem bízol bennük?), még fiatal vagy rugalmas, képes vagy az új helyzethez alkalmazkodni. Járj el sok helyre, próbálj ki hobbikat.
2018. jan. 7. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ :) Nem tudom, miért nem bízom bennük, de próbálok azért barátkozni.
2018. jan. 7. 15:50
 3/5 anonim válasza:
Én valamennyire megértem a helyzetedet, én már attól kiakadtam hogy középiskolába kellett mennem, csak egy pár barátom van itt de én a régiekkel szerencsére tudom tartani a kapcsolatot, iskolán kívül mindig velük vagyok.
2018. jan. 12. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Megérintettek a soraid. Magam előtt láttam az erdei jelenetet, és éreztem a szomorúságot, ami a sorokból árad. Sok minden eszembe jutott azzal kapcsolatban, amit írsz.

Az első, ami a szemembe ötlött:

" tűrtem, ha szidnak, aztán ha nyertem, ha nem, csak mosolyogtam, hogy úgysem értik. "

Azt írod, ez a hozzáállás, ami hiányzik, szemben a mostani "érzékenységeddel", amit viszont nem szeretsz magadban. Én ezt a helyedben felülvizsgálnám. Biztos, hogy olyan jó dolog tűrni a bántást? Nem gondolok, hogy esetleg a mostani túlérzékenységed esetleg abból fakad, hogy az eddig elnyomott érzékenységed tör a felszínre? Írod, hogy hiányzik a gyerekkorod... hogy "10 évesen kiszakítottak a gyerekkoromból" Az az érzékeny gyermeki én, akitől hirtelen elszakítottak, nem lehet, hogy így próbál ismét kapcsolatba kerülni veled? Így szeretné jelezni, hogy figyelj rá? Lehet, hogy érdemes szóba állni vele. Sétálj az erdőben, járj el lovagolni, találj olyan dolgokat, ami örömmel tölti el ezt az "érzékeny gyereket" és téged is. Sok sikert kívánok hozzá!

2018. jan. 22. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm utolsó, nagyon aranyos vagy^^

Megfogadom amiket írtál, remélem segíteni fog.

2018. jan. 23. 15:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!