Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy gyerekkori rossz emlék...

Egy gyerekkori rossz emlék miatt fokozottan érzékeny vagyok az ASMR jelenségre. Ugye ettől még normális vagyok? Hogyan kezelhető? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

A kérdés talán nyakatekertnek tűnik, de most kifejtem bővebben.


Nyolc-kilenc éves kislány voltam. Egy évre rá lettem nagylány, de ez még előtte történt...

Szóval: Elkezdtem felfedezni magamat testileg is. Hogy naturálisabban kifejezzem: simogattam magam, önkielégítést végeztem. Még én sem tudtam felfogni, hogy mit csinálok.

Ez volt az én titkos esti elfoglaltságom.

A családom kő keményen vallásos. Mindent elítélnek, aki ezzel kapcsolatos, és addig egyáltalán nem is beszéltek nekem erről.

Egyik este elalvás előtt anyám észrevétlenül osont fel a szobámba. Olyan halkan, hogy nem is hallottam meg.

Meglátta,hogy mivel foglalkozom, erre felkiált: "Te mit csinálsz?!!"

Ekkor nagyon megijedtem és azonnal elkezdtem zokogni.

Erre ő elkezdett papolni nekem arról, hogy ez milyen erkölcstelen dolog, ilyet gusztustalan dolog csinálni.

Mielőtt lement, én megkértem, hogy ne mondja el senkinek. Megígérte.

Bíztam benne, hogy reggelre elfelejti az esetet és ugyanúgy indul a nap, mint előtte.

Erre hallom, hogy apámnak is elmesélte és reggeli közben erről beszélgettek.


Azóta extrém módon érzékeny vagyok különféle csámcsogó, cuppogó hangokra.

Ha a környezetemben valaki ilyen hangokat hallat, nagyon ki tudok készülni.

Pedig valójában nem arról van szó, hogy gusztustalan vagy szimplán idegesítő lenne: ezektől a hangoktól képes vagyok ún. "agyi orgazmust" elérni.

Amikor kisebb koromban cuppogtam is hozzá, sokkal könnyebben ment az a dolog is.

Nemrég olvastam az ASMR jelenségről és örülök,hogy végre nem csak én tapasztalom ezt az érzést, hanem a tudomány is választ talált rá.


A családom csak annyit vesz ebből észre, hogy megkeserítem az életüket, mert nagyon durván kikészülök, ha pl. rágóznak vagy csámcsognak az asztalnál.



2017. ápr. 14. 21:03
 1/6 A kérdező kommentje:

Rengeteg veszekedés volt már ezzel kapcsolatban.

Amikor rákérdeznek, hogy miért "fájnak" ennyire ezek a hangok, csak annyit szoktam rá válaszolni, hogy: "Nem bírom elviselni."

Fül-orr-gégészeten is voltunk már. Ott kiderült, hogy túlhallok (hyperacusis), azaz más frekvencián is hallok, mint a többi ember. És ezek szerint minden ilyen kis hang ebbe a tartományba esik.

Ha valaki suttog, abból képtelen vagyok kivenni, hogy mit akar mondani, mert annyira birizgálja a fülemet.

És ilyenkor jön a tipikus mondásom: "Vagy hangosan, vagy sehogy!"


Nem merem nekik elmondani, hogy mióta, miért van ez, mert azzal csak a régi sebet tépném fel.

Olvastam, hogy minden kisgyerek átesik azon, hogy önkielégítést végez és nem szabad érte megfeddni, mert ez is egy biológiai folyamat.

2017. ápr. 15. 09:25
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Annyira vagy normális, mint más család által bántalmazott ember.
2017. ápr. 16. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Igen, nyakatekert. Es marhara raerhetsz, ha kepes vagy ilyeneken rugozni.
2017. ápr. 18. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Bocsánat, de te is marhára ráérsz oltogatni másokat, ahelyett, hogy próbálnál segíteni rajtuk.

Az alibim pedig az, hogy szünet volt...de gondolom neked is.


Tehát: VÁLASZOKAT várok!

2017. ápr. 18. 16:24
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
De mihez kell segitseg?
2017. ápr. 18. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen normális. De szerintem egy pszichológust nem ártana meglátogatni. A családod meg eléggé ostoba, már bocsánat. Nem az 1400-as években élünk, ahol csak évente 1 szer volt szex. Ma már nem tabu a szex. Ha a szüleid a múltban élnek, akkor maradjanak csak ott, te csak lépj tovább ezen!
2017. júl. 31. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!