Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Gyerekeket szabad kocsmába vinni?

Gyerekeket szabad kocsmába vinni?

Figyelt kérdés
2018. jan. 8. 01:13
 1/5 anonim válasza:
Hely függő. Engem csendes kocsmába vittek anno szüleim amikor összejött a társoság, ismert szinte mindenki mindenkit, én colát meg szódát ittam, míg játszottam a korombéli gyerekkel szülők iszogattak.
2018. jan. 8. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Miért ne? Ha nem egész estés/délutáni elfoglaltságról van szó, hogyne lehetne. Én is voltam gyerekként, igaz, legtöbbször rövid időkre. Nagypapámmal kétszer is, de csak vagy 10 percet töltöttünk ott, míg ivott egy pici bort, rendszeresen ivott egy keveset, hogy több sava legyen, mert kivették a fél gyomrát.

És szintén vagy két alkalomra emlékszem, mikor apám összefutott valami haverral az utcán, és vagy fél órát-egy órát dumálgattak a kocsmában. Bár annyira nem tudom megítélni az ott töltött időt, gyerek voltam, de nem hiszem, hogy órákig ott lettünk volna. Én addig kaptam üdítőt, persze azért elég unalmas volt nekem ott lenni, erre emlékszem.

Amúgy apám egyáltalán nem járt/jár kocsmába, évente vagy kétszer iszik egy keveset.

2018. jan. 8. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
93%

De dohányboltba nem mi? :)

Lehet, hogy szabad, de szerintem nincs ott helye gyereknek. Régen vitték őket, igen... bár akkoriban jobban összemosódott a kávézó, presszó, bisztró, talponálló, késdobáló minősítés.

De nem való, ahogy játszótérre sem kellene piálni járni.

2018. jan. 8. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

csak azért voltam erre kíváncsi, mert egyik nap én ledöbbentem.. ismerősömmel szoktunk dárcozni menni egy közeli kocsmába... Tudni illik ez nem egy túl kulturált hely, de nem is a lepukkantabb is a városban, viszont néha azért betéved egy egy fura fazon..

ezen a napon a szokásosnál többen voltak... mi csak egy- egy sört ittunk..

volt egy 6 éves kislány, aki az apjával jött.. de az apa egy percre sem figyelt a lányára.

ráadásul az apa (aki már az elején nem volt szimpatikus) neki állt balhézni velünk és a vége az lett az egészből, hogy a lánya szeme láttára megütött és a hajamtól fogva cibált, mint egy rongy babát...

Azóta mi sem megyünk akárhova, ha dárcozni vagy billiárdozni szeretnénk, akkor is inkább elmegyünk a város legdrágább helyére, ahol csak kultúrált emberek vannak és ilyen emberek nincsenek..

Ja én mi 6 óra környékén mentünk, akkor már ott volt a gyerek, a balhé pedig 9 fele volt.. szóval a lánnyla legalább 3 órát ott volta a fazon..

Én valamiért azt gondolom, hogy nem való a kocsma egy 6 éves kislánynak ,ahelyett inkább játszótéren, játszóházban vagy otthon kellene játszania...

Láthatóan unatkozott is, akárhányszor szólt az apjának nem figyelt rá...

Ez szerintetek jó példa?

Azért is tettem fel a kérdést mert van egy barátnőm, aki a férjével együtt nagyon szomorúak és most azért küzdenek, hogy visszakapják a lányukat, mert a gyámügy elvette tőlük .. pedig ők jó szülők lennének...

És amikor ezt meséltem nekik, ki voltak akadva, hogy olyan szülőktől veszik el a gyereket, akik megadnának neki mindent ,amire szüksége van, de aki kocsmába viszi annál meg lehet a gyerek.. és csodálkoztak ,hogy ezt megengedik..

2018. jan. 8. 11:16
 5/5 A kérdező kommentje:
21/N
2018. jan. 8. 11:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!