Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Úszásra (rendes, nem baba)...

Úszásra (rendes, nem baba) milyen idős kortól érdemes vinni a gyerekeket? És kb mennyi idő alatt tanult meg a gyereketek tényleg úszni? Mármint csak hogy fennmaradjon a vizen, nem több úszásnemben

Figyelt kérdés
2015. márc. 27. 10:38
 1/9 anonim ***** válasza:
Úszni tanítani 5-6 évesen érdemes elkezdeni. Előtte még nem elég fejlett a testtudat hozzá. Illetve a klór se tesz jót a bőrüknek - a felnőtt bőr 8-9 éves korra alakul ki. Addig vékonyabb, más szerkezetű és könnyebben szárad, sérül a bőr.
2015. márc. 27. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

En a BVSC-be viszem szeptembertol.

Ott a szobatisztasag es a 4 eves kor betoltese kotelezo.


De a honlapukon minden info fent van.

2015. márc. 27. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nálunk is az oviból szervezetten középsős csoportos kortól (4 évesek) vitték őket heti 1*- kezdetben játékos vízhez szoktatás- de már ez is elég pl. a vízen fennmaradáshoz, habkarikával úszni, vízibólyát tolni stb.


Most a kisfiam nagycsoportos már, közel 2 év eltelt és mostmár tényleg a klasszikus értelemben vett úszásoktatás is van már és szereti a vizet, várja az alkalmakat.

2015. márc. 27. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

nálunk 4 éves a korhatár. 4 évesen elvittem egy egy hetes intenzív úszásra, úgy jött ki, hogy tudta a mellúszást és víz alatt siklott :)


igaz mi nagyon sokat vagyunk vízben, szóval neki nem volt újdonság se a víz se a mélység, sőt addigra már ha véletlenül karúszó nélkül ugrott be, akkor ki tudott kecmeregni kutyaúszásban, tehát szerintem emiatt volt elég az 5 óra

2015. márc. 27. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
4,5 évesen vittem el úszni tanulni, januárban. Nyárig megtanult 2 úszásnemet, télen már mikulás kupa úszóversenyen vett részt. Heti 3-szor járt úszni tanulni hétköznap, nyáron szinte minden nap akart menni.
2015. márc. 27. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
3 évesen már elvileg lehet, de uszoda+magasságtól is függ, hogy kiérjen az álla a vízből. Hogy milyen hamar tanul meg, az gyerek és tanfolyam függő lehet. Én 3 évesen anno a Tiszában, ill. az egyik mostani rokon-gyerek is már 2 és fél évesen megtanult úszni egy hosszabb nyaralás alatt (ott a szülők járnak búváskodni). A fiam 3,5 évesen kezdte, úgy a 3-4. alkalommal már lement a víz alá bátran, de kimondottan úszni most egy év múlva sem tud, viszont bátran pancsol a mélyebb víz közepén is egy polifoam deszkába vagy labdába kapaszkodva.
2015. márc. 27. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

öt éves volt a fiam,amikor elkezdtük,ez tavaly októberben volt

azóta heti kétszer visszük,1-1 óra az edzés

már nagyon jól megy neki,fent marad a vízen,halad előre segítő eszköz nélkül is.Tehát én fél évet mondok heti két alkalommal

2015. márc. 27. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nekem 3 eves koratol jar a kisfiam uszni. Jelenleg 5 eves es kb. 1 eve uszik (melluszas, karuszasz, hatuszas). 15 metert bir uszni egyhuzamba.

Nem tudom, hogy az mennyire befolyasolja, hogy jart babauszasra egesz 3 eves koraig ahol megtanult vizalatt uszni, lelegzetet visszatartani...

2015. márc. 27. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én nagycsoportos koromtól (5) kezdve úszok egészen mostanáig (14). Mindig is nagyon féltem a víztől (két évesen a kádban is féltem elmerülni :D, ma már csak a nyílt vízben (pl: tenger) félek, ahol nem ér le a lábam) de az úszás oktatás ezen nagyon sokat segített. Kb 6 éves koromban már fent tudtam maradni huzamosabb ideig a vízen.
2015. ápr. 7. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!