Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti hogyan szoktatok tanulni?...

Ti hogyan szoktatok tanulni? Hogyan megy jobban? Ha közben esztek/zenét hallgattok/ járkáltok/ csönd van/ hangosan mondjátok/ vagy magatokban. Stb.

Figyelt kérdés

2018. jan. 15. 13:24
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Csend és nyugalom. Magamban elmondom, mintha felelnék belőle.
2018. jan. 15. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Csönd van, és hangosan beszélek magamnak :D előfordul, hogy járkálok, az is segít néha, de nem jellemző. leszoktam ülni az ágy közepére, és körberakom magam a tanulni valókkal, és ami kész, azt mindig külön rakom, így látszik, hogy minél kevesebb cucc van az ágyon, annál jobban haladok :)
2018. jan. 15. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
85%

Maga a tanulás akkor történik meg, akkor rögzül az információ, amikor visszaemlékezel rá.


Tehát a lényeg, hogy mondd fel emlékezetből!


Amúgy ezért van az, hogy amikor visszaemlékezel egy veled régen történt eseményre, akkor mindig módosul az emlék picit, azaz ez után már nem a valós eseményre fogsz emlékezni, hanem arra, amire visszaemlékeztél. Átíródik a memóriád 😃



Zenével arra kell figyelni, hogy semmiképp se legyen benne szöveg, semmilyen nyelvű, semmilyen emberi hang, mert az elvonja a figyelmet. Tipikusan tanulásra ajánlják a klasszikus zenéket pl. De a legjobb nekem a csend, hiszen úgy hallom magam felmondás közben.


Ami még nagyon elvonja a figyelmet az a mozgás. A tekintet mindig a mozgásban lévő dolgokra akar ugrani, tehát ezt ki kell iktatni.


A legelső rögzülésnél pedig mindig az a legjobb, ha te leírod magadnak kézzel (nem géppel, nem telefonba). Ilyenkor pedig fontos szerepe van a kéz kordinációjának, ez egy iszonyú összetett feladat az agynak, nagyon sok része összehangoltan dolgozik, ezért nagyon hasznos tanuláshoz.


Az agy nagyrésze víz, és szüksége is van a tested minden porcikájának rá. Szóval ha valamit akarsz majszolgatni, az mindenképp valami lédús gyümölcs legyen pl. Ezek rosttartalma is nagy, így eltelítenek, nem gondolsz annyit a hasadra.


És ugye éhezéskor az agy nem tud tanulásra figyelni, étkezés után pedig van egy emésztési időszak, amikor a vér a gyomor felé szállítja az oxigént, és megint nem ideális. Tehát kaja után kb egy fél órás pihenés szükséges.


Pihenés tanulás közben is kell, ennek nézz utána mi az ideális gyakoriság. Én negyed óránként szoktam.

Ilyenkor wc szünet van, vagy csak kimegyek dumcsizni. A lényeg az, hogy ilyenkor ne olvass (facebookot, tv-t stb-t se), ne kerüljön az agyadba új információ, csak töltődj fel.


Tehát akkor kidolgozod a témát egy papírra egy csendes nyugodt helyen, amit aztán felmondasz magadnak addig, amíg nem emlékszel rá tökéletesen. Közben hidratálsz és feltöltő szüneteket tartasz.


Minden témát érdemes átismételni még aznap, aztán következő nap, aztán egy hét múlva, aztán egy hónap múlva. Ilyenkor elég mélyen rögzül az információ, ez után pedig fél évente érdemes átismételni-felújítani a tanultakat. Így örökre megmarad :)


Ha érdekel a tanulás folyamata, akkor mindenképp jó dolog egy ezzel foglalkozó könyvet elolvasnod. Enkóron találsz is párat. Youtube-on is láttam ilyen témájú videókat, ajánlom :)


Jaa, neg még az asszociációk is nagyon jók. Minél nagyobb hülyeséggel tudsz visszaemlékezni valamire, minél mókásabb, annál jobban tud rögzülni.

2018. jan. 15. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Amikor jegyzetelek általában szoktam zenét hallgatni. De ha már a memorizálás fázisában tartok, akkor a csendet szeretem. Ha mindent elolvastam egyszer, utána felmondom magamnak csendben. Úgyis a dolgozatban derül ki, hogy megtanultam-e. :D
2018. jan. 15. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!