Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi az élet értelme? Mi a...

Gál Zoé kérdése:

Mi az élet értelme? Mi a halál értelme?

Figyelt kérdés

2018. jan. 18. 17:23
 1/9 anonim ***** válasza:
A világegyetem számára egyiknek sincs értelme, de számodra az az élet értelme, amit adsz neki. Ami boldoggá tesz. A halál értelme meg az, hogy magad előtt tartsd ezt a célt, hiszen tudod, hogy csak korlátozott időd van beteljesíteni.
2018. jan. 18. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Semmi.
2018. jan. 18. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Neked az ami neked. Nekem az ami nekem.
2018. jan. 18. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én is ugyanezt kérdezem magamtól, csak pindurkát más hangsúllyal.
2018. jan. 18. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A halál szükséges az evolúció miatt.


Tehát a bolygónk folyamatosan változik, a klíma pl.

Erre az élőlényeket úgy alakította (kihalással) az evolóció, hogy folyamatosan újratalkossák magukat. Minél többszínűbb egy faj genetikája és minél elterjedtebb a bolygón, annál valószínűbb, hogy túlél egy drasztikus változást, mint amilyen pl egy jégkorszak vagy egy meteorbecsapódás.

De ugye ahhoz, hogy új születhessen folyamatosan, ahhoz a régi genetikának el kell tűnnie előbb-utóbb, tehát meg kell halnunk :)

2018. jan. 18. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Jaa, szóval nem tudom mennyire érted


Az élet értelme a reprodukció-fajfenntartás.

A halálé pedig az, hogy ezt ne tudd megtenni akármeddig, mert káros lenne már a fajfenntartás számára.


Ezen kívül semmi. Lehet magyarázni még egyéni szellemi jellegű értelmeket. Hát a szükségleteink kielégírése ilyen szemppontból. Maslow piramis 😃

Asszertív kommunikáció segít ebben

2018. jan. 18. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Az élet értelme? Küzdeni, akarni a jót, és szeretni.

A halál értelme? Van, akinek megváltás. Akik életben maradnak, azoknak meg az, hogy jobban értékeljék az életet, a pillanatokat.

2018. jan. 23. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az élet értelme a Teremtővel kapcsolatos:

[link]

2018. jan. 23. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Valószínűsítem, hogy a hívő válasz nem érdekel, mert akkor a vallás rovatban tetted volna fel a kérdést. Nem tudjuk mi a célja és az oka. De egy biztos: Az ember nem képes elfogadni, hogy ne legyen semmi értelme. Ezért vagy megtér és hívő lesz, vagy amíg lehet nem foglalkozik ezzel a kérdéssel. Amikor pedig már sehogy nem tudja a gondolatot elhessegeni, akkor elkábítja magát valamivel.
2018. febr. 14. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!