Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nem értem, miért beszéltek...

Nem értem, miért beszéltek így rólam, mivel válthattam ezt ki belőlük?

Figyelt kérdés
Kicsit régebbi a történet, de a mai napig eszembe jut néha: Mindig csinosan, igényesen öltöztem, (öltözöm) finoman sminkelem magam, szóval sokat adok a megjelenésemre. Mindemellett egy kedves, mosolygós lány/nő vagyok. Ha belépek egy üzletbe, bárhová, mindig kedvesen, mosolyogva, tisztelettudóan köszönök. Így történt egyszer is, amikor egy cipőboltba (ahová évek óta jártam, vásároltam, a főnökasszony is ismert már, vagyis gyakori kuncsaft voltam)beléptem,és láttam, hogy egy lány éppen próbált és közben az eladóval beszélgetett. A lányra egy pillanatra azt hittem, hogy cigány (nem az volt, de engem az sem zavart volna, hiszen beléptem és a szokásos módon kedvesen mosolyogva köszöntem) mert kicsit sötét is volt, a haja is sötét, illetve a bőre is sötétebb volt, és nagyon egyszerűen volt öltözve. Aztán odamentem a méretbeli cipőkhöz, elkezdtem nézelődni, hátha találok olyat, amilyet szeretnék. A hátam mögött (nem volt talán 50 cm távolság sem) a lány próbált, közben tovább beszélgetett az eladóval. Egyszer csak azt hallom, hogy mondja a lány az eladónak, hogy figyelek, csak a lányt is figyelem. Nem figyeltem hátra kik vannak még bent vásárlók, mikor beléptem, nem nagyon láttam senkit, és utánam sem hallottam, hogy jött volna valaki. De álmomban sem gondoltam volna, hogy rólam beszél. Aztán kérdezi az eladót úgy halkan, hogy ki ez, az eladó azt mondja takarítónő. Itt már végképp nem gondoltam, hogy rólam beszélnek. Aztán a főnökasszony is megjelent, az is beszélt valamit a lánnyal, (nyilván ő is ismerte)aztán neki is mondja a lány, hogy figyelek, csak a lányt is figyelem, tudod én is voltam eladó.......erre a főnökasszony, miközben ment hátra a raktárba (ekkor én is hátrafordultam és látom rajtam kívül nincs más az üzletben) hogy jól van, de egyébként nem kell nagyon, jönnek ide olyanok, hogy.......ekkor ledöbbentem, hogy ezek rólam beszélnek. Mi erről a véleményetek?
2018. jan. 19. 21:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Biztos velem van a baj, de én rohadtul nem értem, miről van szó..Tök érthetetlenül írsz, pl. ezt a mondatot legalább egy tucatszor elolvastam, de még mindig nem bírom felfogni: "erre a főnökasszony, miközben ment hátra a raktárba (ekkor én is hátrafordultam és látom rajtam kívül nincs más az üzletben) hogy jól van, de egyébként nem kell nagyon, jönnek ide olyanok, hogy......" Mi van? :D
2018. jan. 19. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én sem értem a sztorit. És valószínűleg nem rólad volt szó, azért emlegettek takarítónőt, meg “figyelek, csak a lányt is figyelem, tudod én is voltam eladó” konkrétan valami sztorit meséltek egymásnak, csak egy részét nem hallottad, hiába hallgatóztál.
2018. jan. 19. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

próbálom leírni érthetőbben: szóval a lány a főnökasszonnyal is beszélgetett valamiről, de a lány nem válaszolt neki rögtön, erre mondta neki, hogy figyelek, csak a lányt is figyelem (mint kiderült engem, mert más lány rajtam kívül nem volt az üzletben) és erre mondta neki a főnökasszony, hogy jó jó, de nem kell nagyon (már mint figyelni engem) mert jönnek ide olyanok, hogy.........(nem mondta ki, de gondolom etnikumra gondolt)


az utolsó válaszolónak: nem sztorit meséltek, teljesen másról beszéltek, ekkor mondta a lány az eladónak is, hogy figyelek, de a lányt is figyelem.


Szerintem teljesen érthető, amit írtam!

2018. jan. 19. 22:17
 4/5 anonim ***** válasza:

szerintem óriási probléma, hogy azon rágódsz, hogy évekkel ezelőtt ismeretlen kisemberek mit mondtak rólad, ha egyáltalán rólad mondták.

Fordulj pszichológushoz.

2018. jan. 19. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mivel ez a munkahelyük,ha a bolt közepén dumàlgatnak kötekességük kiszolgàlni a vevőket tehàt abbahagyni a szövegelést..Én is voltam eladó olyankor szoktuk mondani hogy” pillanat ,csak közben figyelek”,amikor szétnézünk,hogy kikell-e valakit szolgàlni,bekell-e állni a kasszába,van aki úgy lép be hogy keres egy pl.cipőt és meg kell mutatni akkor segítünk.Szerintem túlreagàlod,ha érezted is hogy rólad van szó lehet hogy azt vártàk akarsz-e valamit kérdezni,kell-e rád figyelni.
2018. jan. 19. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!