Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy az emberek...

Miért van az, hogy az emberek többsége a híres embereket isteníti?

Figyelt kérdés
Mármint miért ennyire naivak?
2018. jan. 21. 14:13
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez mindig is így volt. De főleg a XX. század eleje óta amikor megjelent a filmipar és a könnyűzene.
2018. jan. 21. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez az "emberek többsége" túlzás, én nem ismerek szinte egy embert sem a környezetemben, akik híres embereket "istenítenek", sőt... inkább fordítva, lehurrogják őket örökké, ami szintén amúgy nem megoldás. Persze biztos, hogy sok olyan ember van, akik ennyire szeretnek híres embereket, de amíg nem ártanak senkinek, miért kéne őket megváltoztatni. Ha nekik jó így és ez tetszik, csinálják. Ettől függetlenül meg még nem biztos, hogy naivak, mert rajonganak valakiért szerintem.
2018. jan. 21. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
#2 A naiv alatt azt értettem hogy általában "tökéletesnek" gondolják őket.
2018. jan. 21. 15:06
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A környezetedtől függ. Egy bizonyos korban vagy szellemi szinten ezt teszik az emberek. Én is így voltam kiskoromban, majd benőtt a fejem lágya:)). Tényleg nem jellemző az emberek többségére, max. akkor, ha tízenévesekről, vagy kis gyerkőcökről beszélünk.


Másik dolog, hogy híres emberek között van akire fel lehet nézni (nem épp isteniteni), nem idealizálni, viszont elismerni azt, amit egy méltóan sikeressé vált ember elért. Ez pl. nem naív.

2018. jan. 21. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Én ezt az "istenítést", nem tapasztalom a környezetemben. Persze, sok embernek van kedvenc színésze, írója, zenésze, vagy épp sportolója, de ez nem jelenti azt, hogy tökéletesnek tartják őket.
2018. jan. 21. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
mert birkák.
2018. jan. 21. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!