Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Egy 20 éves gyereket miért...

Egy 20 éves gyereket miért neveznek a híradásokban "férfinak"?

Figyelt kérdés

2018. jan. 29. 12:53
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

ha elkövetőről van szó, akkor használják a férfit. Ha áldozatról, akkor fiatalember stb.


Kontextustól függ.

2018. jan. 29. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
96%
Azért, mert egy 20 éves már jogilag felnőtt férfinak/nőnek számít, akkor is, ha fejben még "gyerek".
2018. jan. 29. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezt én is észrevettem. Egyszer 18 éves férfi majd 24 éves fiú.
2018. jan. 29. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Mert jogilag és biológiailag felnőtt, tehát a helyes megnevezés ebben a korban férfi/nő (nyilván nemtől függően).
2018. jan. 29. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez a korrekt megnevezés. A húsz éves régen nem gyerek, hanem férfi, ha fiatal is.

Én ezektől kapok agylobot: negyven éves "asszony", idős "néni", fiatal "anya".

2018. jan. 29. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy 20 éves felnőttet miért nevezel gyereknek? Ő jogilag, testileg és szellemileg is felnőtt.
2018. jan. 29. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
#6: Hát, hogy szellemileg minden 20 éves felnőtt azon vitatkozhatunk, de igazad van, vannak bőven, akik eddigre már képesek éretten gondolkozni.
2018. jan. 29. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Van olyan ismerős, aki 19 évesen "családfő" - apa.
2018. febr. 4. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

18 felett, a nagykorúság elérésétől a lányból nő, a fiúból férfi lesz, legalább is megnevezés szerint.

40 évesen egy férjezett nő asszony, ami lehet, h. nem egy hivatalos kategória, de tény.

A huszonéves házasokra régebben azt mondták (és még néha most is az idősebb generáció tagjai), h. fiatal asszony, ifiasszony, a fiatal férfiaknak (családi állapottól függetlenül), h. fiatalember. Nyilván ez nem hivatalos, közintézményeknek médiának szánt kifejezés elnevezés, de ez (is) a magyar nyelv. Örüljünk neki, h. ilyen gazdag, és ne azon erőlködjünk mindig, hogyan lehetne leépíteni, leegyszerűsíteni. (Egyszer valószínűleg úgyis eltűnik.)

Azt meg főleg nem tudom elképzelni, h. ez miért zavaró, idegesítő, miért kell ettől falra mászni ettől...

(Az úrhölgy engem is idegsít a banki/biztosítós kivonatokon.) Ill. örülök annak is, h. a vagyon, nemesi cím és tisztség alapján történő a régen használt megkülönböztetés a megnevezésben, a megszólításban - szerencsére - mára már eltűnt.

[link]

2018. ápr. 2. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!