Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért nevezik "gyáva" embernek...

Miért nevezik "gyáva" embernek azt aki öngyilkos lesz?

Figyelt kérdés

Én pont az ellenkezöjét gondolom.

Szerintem én az vagyok,mivel bármennyire is ezt szeretném,nincs merszem.



2018. jan. 29. 16:58
 1/10 anonim ***** válasza:
69%
Mivel nem mer szembenézni a problémáival, nem tudja legyőzni az akadályt, helyette inkább kilép az életből.
2018. jan. 29. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
41%

Mert nem mer/akar az elé kerülő problémával megküzdeni, hanem gyáva módon meghátrál és inkább eldobja az egyetlen életét magától. Ha valamit elszúrtál, még újra lehet kezdeni és megpróbálni felállni. De ha meghalsz, akkor egyrészt meg sem próbáltad, másrészt esélyed sincs hogy másképp csináld.


És igen, biztos vannak olyan szélsőséges esetek amikor a halál megváltás lehet (lásd eutanázia), de rengeteg ember csak sajnáltatni próbálja magát és picsog, majd feladja, pedig lehetett volna más megoldás is mint meghalni, csak nem élt vele.

2018. jan. 29. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
74%

Gondolom, azért, mert sokszor valóban ez a könnyű, nem bátor út.


Persze máskor öngyilkosnak lenni a bátor, sőt a helyes dolog, csak éppen ez utóbbi iszonyúan ritka. A legtöbbször egy simán megoldható helyzetből lépnek ki az emberek. De akkor sem nevezném őket gyávának, mivel az emberi lélek összetett s minden eset egyedi.

2018. jan. 29. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
11%
Teljesen egyet értek az 1 válaszolóval! Le kell győzni az akadályokat és nem feladni!!!
2018. jan. 29. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
Mert feladják ahelyett, hogy küzdenének. Aki tényleg feladja, az már megváltásnak gondolja a halált. Egy egészséges ember szemével persze félelmetes a halálra gondolni, mert bennünk van élni akarás. Ha te szeretnéd de nincs merszed, akkor nem is akarod igazán. De miért is tennéd? Inkább változtass az életeden. Gondolom még nem vagy 90 éves, hogy már felesleges legyen erőlködnöd, hogy a hátralevő életed jobb minőségű legyen
2018. jan. 29. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
64%
Azért tartják gyávának, mert nem mernek szembenézni a halállal. A küzdeni akarás, a problémákkal való szembenézés mind azt az illúziót táplálja az emberben, hogy a halál megúszható, ha eléggé erősen és kitartóan akarod. Ha valaki képes őszintén lemondani a saját életéről, az a bölcsességnek egy igen magas foka, hiszen belátja, hogy a küzdés és a szembenézés mind-mind csak haladékkérés, hogy még ne most kelljen meghalni. Szerintem a legnagyobb emberi teljesítmény azt mondani, hogy köszönöm szépen, ennyi elég volt. Őszintén tisztelem azokat, akik nem kapaszkodnak 10 körömmel az életükbe, hanem képesek azt elengedni.
2018. jan. 29. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
57%
Utolsó, a halál nem leküzdhető, de az életből ki kell/lehet hozni a lehető legtöbbet mindenkinek képessége szerint. De nem akarlak megtéríteni, mindenki azt gondol amit akar és úgy él vagy vet véget az életének ahogy szeretne. Én így látom
2018. jan. 29. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

#5

"Egy egészséges ember szemével persze félelmetes a halálra gondolni, mert bennünk van élni akarás. "


Ezzel elismered, hogy aki az öngyilkosságban látja a megoldást, az nem egészséges ember. Felesleges emiatt ítélkezni az öngyilkosságot elkövetők felett, mivel látható, hogy nem érzik át a tetteik súlyát.

2018. jan. 29. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Van amikor nincs más megoldás.Egészséges embernek is lehet elege az élet gyötrelmeiböl.

Választás ugyan mindig van,de lényege már kevésbé.

2018. jan. 29. 17:45
 10/10 anonim ***** válasza:
70%
Nem gyáva inkább bátor. Nagy bátorság kell ahhoz hogy valaki megtegye sokkal nagyobb bátorság kell hozzá mint az élethez. Mellesleg az emberek azért mondják ezt mert azt szeretnék hogyha az illetö életben maradna és szenvedne mivel rosszindulatuak, nehogy már meghalhasson. Mindenki maga dönti el mit szeretne nehogy már mások mondják meg, szerintem jobb lenne itt is bevezetni az eutanáziát. Ha valaki utál élni egyszerüen nem szereti akkor minek szenvedjen??
2018. jan. 29. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!